Koszyk 0,00 0

Jak tanio wysłać maskę samochodową kurierem?

20-01-2017

Jak wysłać maskę kurierem

Wysyłka części samochodowych z kategorii - części blacharskie, to nie lada problem. Większość firm kurierskich zrezygnowała z transportu takich przesyłek. W odpowiedzi na wiele zapytań dotyczących wysyłki maski samochodowej, zderzaka czy też drzwi samochodowych, Tania-Paczka.net - tanie przesyłki kurierskie i wysyłka paczek przygotowała ofertę na przewóz takich przedmiotów. Skierowana jest przede wszystkim do mechaników, pracowników warsztatów samochodowych czy też osób zajmujących się sprzedażą części samochodowych. 

Jak wysłać maskę kurierem

Jakie części samochodowe mogę wysłać kurierem?

Każda firma kurierska ma inne ograniczenia i przepisy dotyczące części samochodowych, które można wysłać. Dotyczą one głównie dopuszczalnej wagi przesyłki rozmiaru przyjmowanych paczek. Dlatego też, przed nadaniem przysyłki zawsze dobrze jest sprawdzić te ograniczenia, aby uniknąć dodatkowych opłat i zapobiec zwrotowi przesyłki do nadawcy.

 

Części samochodowe, które wyślesz z Tania-Paczka:

 • opony
 • koła
 • części układu wydechowego
 • zderzaki, maski, klapy , drzwi samochodowe, belki, pasy
 • elementy wnętrza pojazdu
 • oświetlenie
 • silniki, skrzynie biegów

Jak widzisz, wybór jest szeroki, pozostaje tylko prawidłowo zabezpieczyć przysyłkę przed wydaniem kurierowi.

 

Ile kosztuje wysłanie maski kurierem

Koszt wysyłki części samochodowych  w tym maski, będzie zależał od wagi i rozmiaru paczki.  Średni koszt wysyłki kurierem maski do samochodu osobowego nie powinien przekroczyć 109 zł.

Na naszej stornie udostępniamy kalkulator, gdzie można wyliczyć koszt wysyłki. Wystarczy, że wpiszesz w odpowiednim miejscu wymiary maski oraz jej wagę. System sam wyliczy koszt wysyłki oraz przedstawi Ci dostępnych przewoźników. Dla części blacharskich i części układu wydechowego radzimy skorzystać z zakładki GABARYTY. 

 

wyceń przesyłkę

 

 

Jakim kurierem wysłać maskę samochodową?

 

1. Kurier Ambro Express

Firma Ambro Express, to przewoźnik specjalizujący się w transporcie nietypowych ładunków, takich jak np. maski samochodowe. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych innych firm kurierskich, sprawdź ofertę kuriera AMBRO EXPRESS. 

Jest to przewoźnik, który doskonale się sprawdza w transporcie takich przesyłek jak zderzaki, maski, błotniki i inne elementy blacharki samochodowej. Czas doręczenia to 1-2 dni robocze na terenie całego kraju. Dzięki ofercie Tania-Paczka.net możesz zamówić kuriera bez podpisywania umowy. 

Zgodnie z regulaminem tego przewoźnika, maski nie musisz pakować w karton w kształcie prostopadłościanu. Zadbaj jedynie o należyte zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem. Użyj do tego kartonów, tektury, gąbek oraz folii stretch.

Pamiętaj, że Twoja przesyłka odbędzie długą drogę zanim dotrze do adresata i będzie kilkukrotnie przepakowywana. Dlatego zadbaj o jej należyte zabezpieczenie.

 

2. Kurier DHL

Każdy zna firmę kurierską DHL. Jest ot jeden z największych i najpopularniejszych przewoźników w Polsce i na świecie. Aby, nadać maskę samochodową za pośrednictwem kuriera DHL pamiętaj, iż najdłuższy bok przesyłki wraz z opakowaniem nie może przekroczyć 200 cm a suma trzech boków to maksymalnie 300 cm (szer. + dł. + wys.).

Maksymalna waga przesyłki w DHL to 31,50 kg. Dodatkowym wymogiem stawianym przez firmę DHL jest konieczność zapakowania przesyłki w karton, tak aby stanowiła ona prostopadłościan. W przeciwnym razie kurier może odmówić odebrania przesyłki. 

 

3. Kurier GEIS

Kurier Geis jest dedykowany dla klientów firmowych. Podobnie, jak Ambro Express, firma Geis nie wymaga pakowania przesyłek gabarytowych w karton w kształcie prostopadłościanu. Wystarczy odpowiednie zabezpieczenie maski, zderzaka, czy błotnika na czas transportu. 

Rogi maski, elementy lakiernicze należy zabezpieczyć za pomocą tektury, gąbki, kartonów, folii bąbelkowej, czy folii stretch, tak aby nasza przesyłka nie uległa obtarciom, wgnieceniom czy zarysowaniem w czasie transportu. 

Koszt wysyłki maski samochodowej kurierem GEIS to 109 zł plus ewentualne opłaty dodatkowe, takie jak pobranie (COD), czy ubezpieczenie. Czas doręczenia to 1-2 dni robocze na terenie całego kraju. 

Pamiętaj: Wybierając przewoźnika Geis, nadawcą może wyłącznie firma (tzw. B2C, B2B).

 

Materiały niezbędne do pakowania maski

 • Folia strech
 • Kartony, tektura
 • Folia babelkowa
 • Taśma pakowa

 

 jak zapakować maskę do wysłania

 

 

Wysyłka elementów samochodowych z uwagi na ich gabaryty i nietypowy kształt wymaga pełnej specjalizacji. Dla nas, wysyłka maski samochodowej, zderzaka czy innej części pojazdu, nie stanowi dla nas problemu. Zapewniamy bezpieczeństwo dla Twojej przesyłki w trakcie transportu i pełen profesjonalizm. Obsługujemy całą Polskę. 

Części samochodowe i gabarytowe to już nie problem. Dzięki naszej ofercie możecie Państwo wysłać kurierem maskę samochodową, zderzak, drzwi, koła, opony czy tez klapę tylna bagażnika. Mamy świadomość, jak w dzisiejszych czasach ciężko zlecić nadania takich przesyłek, zatem nasza oferta kierowana jest zarówno do osób fizycznych jak i do firm, czyli mechaników, zakładów blacharskich, sklepów z częściami motoryzacyjnymi.

 

 

 

Może Cię zainteresować

 

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum