Koszyk 0,00 0

Jak tanio wysłać maskę samochodową kurierem?

20-01-2017

Jak wysłać maskę kurierem

Wysyłka części samochodowych z kategorii - części blacharskie, to nie lada problem. Większość firm kurierskich zrezygnowała z transportu takich przesyłek. W odpowiedzi na wiele zapytań dotyczących wysyłki maski samochodowej, zderzaka czy też drzwi samochodowych, Tania-Paczka.net przygotowała ofertę na przewóz takich przedmiotów. Skierowana jest przede wszystkim do mechaników, pracowników warsztatów samochodowych czy też osób zajmujących się sprzedażą części samochodowych. 

Jakie części samochodowe mogę wysłać kurierem?

Każda firma kurierska ma inne ograniczenia i przepisy dotyczące części samochodowych, które można wysłać. Dotyczą one głównie dopuszczalnej wagi przesyłki rozmiaru przyjmowanych paczek. Dlatego też, przed nadaniem przysyłki zawsze dobrze jest sprawdzić te ograniczenia, aby uniknąć dodatkowych opłat i zapobiec zwrotowi przesyłki do nadawcy.

 

Części samochodowe, które wyślesz z Tania-Paczka:

 • Opony
 • Koła
 • Części układu wydechowego
 • Zderzaki, maski, klapy , drzwi samochodowe, belki, pasy
 • Elementy wnętrza pojazdu
 • Oświetlenie
 • Silniki, skrzynie biegów

Jak widzisz, wybór jest szeroki, pozostaje tylko prawidłowo zabezpieczyć przysyłkę przed wydaniem kurierowi.

 

Ile kosztuje wysłanie maski kurierem

Koszt wysyłki części samochodowych  w tym maski, będzie zależał od wagi i rozmiaru paczki.  Średni koszt wysyłki kurierem maski do samochodu osobowego nie powinien przekroczyć 109 zł. Na naszej stornie udostępniamy kalkulator, gdzie można wyliczyć koszt wysyłki. Wystarczy, że wpiszesz w odpowienim miejscu wymiary maski oraz jej wagę a system sam wyilczy koszt wysłki oraz przedstawi Ci dostepnych przewoźników. Dla części blacharskich i części układu wydechowego radzimy skorzystać z zakładki GABARYTY. 

 

jak wysłać maskę kurierm

 

Jakim kurierem wysłać maskę samochodową?

 

1. Kurier Ambro Express

Firma Ambro Express, to przewoźnika specjalizujący się w transporcie nietypowych ładunków, takich jak np. maski samochodowe. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych innych firm kurierskich, sprawdź ofertę kuriera AMBRO EXPRESS. Jest to przewoźnik, ktory doskonale sie sprawdza w transporcie takich przesyłek jak zderzaki , maski, błotniki i inne elementy blacharki samochodowej. Czas doręczenia to 1-2 dni robocze na terenie całego kraju. Dzieki fertcie Tania-Paczka.net możesz zamówic kurera bez podpisywania umowy. 

Zgodnie z regulaminem tego przewoźnika, maski nie musisz pakować w karton w kształcie prostopadłościanu. Zadbaj jedynie o należyte zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem. Użyj do tego kartonów, tektury, gąbek oraz folii stretch. Pamiętaj, że Twoja przesyłka odbedzie długą drogę zanim odtrze do adresata i bedzie kilkukrotnie przepakowywana, dlatego zadbaj o jej nalezyte zabezpieczenie.

 

2. Kurier DHL

Każdy zna firmę kurierską DHL. Jest ot jeden z najwiekszych i najpopularniejszych przewoźników w Polsce i na świecie. Aby, nadać maskę samochodową za pośrednictwem kuriera DHL pamiętaj, iż najdłuższy bok przesyłki wraz z opakowaniem nie może przekroczyć 200 cm a suma trzech boków yo maks. 300 cm (szer. + dł. + wys.).

Maksymalna waga przesyłki w DHL to 31,50 kg. Dodatkowym wymogiem stawianym przez firmę DHL jest konieczność zapakowania przesyłki w karton, tak aby stanowiła ona prostopadłościan. W przeciwnym razie kurier może odmówić odebrania przesyłki. 

 

3. Kurier GEIS

Kurier Geis jest dedykowany dla klientów firmowych. Podobnie, jak Ambro Express, firma Geis nie wymaga pakowania przesyłek gabarytowych w karton w kształcie prostopadłościanu. Wystarczy odpowiednie zabezpieczenie maski, zderzaka czy błotnika na czas transportu. Rogi maski, elementy lakiernicze należy zabezpieczyć za pomocą tektury, gąbki, kartonów, folii bąbelkowej, czy folii stretch, tak aby nasza przesyłka nie uległa obtarciom, wgnieceniom czy zarysowaniem w czasie transportu. 

Koszt wysyłki maski samochodowej kurierem GEIS to 109 zł, plus ewentualne opłaty dodatkowe, takie jak pobranie (COD), czy ubezpieczenie. Czas doręczenia to 1-2 dni robocze na terenie całego kraju. 

Pamiętaj: Wybierając przewoźnika Geis, nadawcą może wyłącznie firma (B2C, B2B).

 

Materiały niezbędne do pakowania maski

 • Folia strech
 • Kartony, tektura
 • Folia babelkowa
 • Taśma pakowa

jak wysłac maske kurierem 

Wysyłka elementów samochodowych z uwagi na ich gabaryty i nietypowy kształt wymaga pełnej specjalizacji. Dla nas, wysyłka maski samochodowej, zderzaka czy innej części pojazdu, nie stanowi dla nas problemu. Zapewniamy bezpieczeństwo dla Twojej przesyłki w trakcie transportu i pełen profesjonalizm. Obsługujemy całą Polskę. 

Części samochodowe i gabarytowe to już nie problem. Dzięki naszej ofercie możecie Państwo wysłać kurierem maskę samochodową, zderzak, drzwi, koła, opony czy tez klapę tylna bagażnika. Mamy świadomość, jak w dzisiejszych czasach ciężko zlecić nadania takich przesyłek, zatem nasza oferta kierowana jest zarówno do osób fizycznych jak i do firm, czyli mechaników, zakładów blacharskich, sklepów z częściami motoryzacyjnymi.

 

 

 

Może Cię zainteresować

Powrót

Jak zamówić kuriera InPost

20.02.2021
Jak wysłać paczkę kurierem InPost? Jak zamówić kurera do domu lub firmy> A może chcesz wysłac paczkę w Paczkomacie?   To nic trudnego! Przeczytaj nasz poradnik i zamów kuriera InPost z T...
CZYTAJ

Jak wysłać koła kurierem?

15.02.2021
Szukasz taniego kuriera do wysyłki kół samochodowych? Nie szukaj dalej w tania-paczka.net oferujemy usługi kurierskie dla szerokiej gamy części samochodowych. Zobacz online i Zarezerwuj kuriera teraz! ...
CZYTAJ

Jak pakować przesyłki niestandardowe? Przeczytaj nasz poradnik!

10.02.2021
Chcesz wysłać krzesło, rower lub oponę? A może masz do nadania inną niestandardową przesyłkę? Dowiedz się, w jaki sposób powinieneś ją przygotować! Zamawiając przewozy kurierskie, trzeba przestrzega...
CZYTAJ
Archiwum