Koszyk 0,00 0

Robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? Sprawdź, jak funkcjonują zwroty

09-07-2021

 

Zamierzasz zwrócić przedmiot kupiony w zagranicznym sklepie internetowym? Zastanawiasz się, w jakich przypadkach możesz tego dokonać? Chcesz wiedzieć, gdzie szukać dobrych i tanich usług kurierskich oraz o czym należy pamiętać, wysyłając paczkę za granicę? W takim razie przeczytaj koniecznie nasz krótki artykuł! Jesteśmy przekonani, że informacje, jakie w nim znajdziesz, okażą się dla Ciebie przydatne. 

Rośnie popularność zagranicznych sklepów internetowych

Coraz więcej osób decyduje się na kupowanie różnego rodzaju dóbr przez Internet. Jest to tani i wygodny sposób robienia zakupów. Dzięki niemu możesz nie tylko zyskać dostęp do bardzo szerokiego asortymentu towarów, ale też zrobić zakupy szybko, wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Warto jednak pamiętać, że mimo iż Internet daje nam poczucie życia w tzw. globalnej wiosce, podczas niektórych zakupów może się okazać, że kwestia lokalizacji sklepu internetowego ma jednak znaczenie. Wcale nie chodzi tu o koszty związane z nadaniem przesyłki kurierskiej – samo wysyłanie jest stosunkowo tanie, biorąc pod uwagę odległości. Rzecz w tym, że towary kupione poza granicami Unii Europejskiej mogą być obłożone cłem, jeżeli ich wartość przekracza 22 euro. Wtedy podlegają one dodatkowym opłatom. Warto więc sprawdzić szczegóły takiej transakcji, zanim podejmiesz decyzję o dokonaniu zakupu. 

A co, jeżeli chciałbyś zwrócić zamówiony towar? Jak to wygląda w przypadku przedmiotów kupowanych poza granicami Polski? Kiedy sprzedawca ma obowiązek przyjąć przesyłkę zwrotną, a także oddać Ci pieniądze? Zaraz wszystko stanie się jasne! 

zakupy online

Od czego zależy możliwość zwrotu towaru do sklepu z zagranicy?

Masz prawo odmówić przyjęcia przesyłki kurierskiej i zażądać zwrotu pieniędzy, jeżeli zachodzi jeden z poniższych warunków:

  • jeżeli nie dotarła ona do Ciebie w terminie 30 dni od daty zamówienia. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy wcześniej wyraziłeś na to zgodę, 

  • jeśli finalna kwota transakcji jest wyższa, niż sugerowano. Przed zakupem sprzedający ma obowiązek poinformować Cię w klarowny sposób o cenie towaru oraz o całkowitych kosztach nadania przesyłki kurierskiej,

  • jeżeli przedmiot jest niezgodny z opisem – ma inny kolor, wygląd, rozmiar, parametry techniczne itp. Wówczas sprzedający jest zobowiązany wymienić go na właściwy lub zwrócić Ci pieniądze. 

Jeśli nie zachodzi żaden z wymienionych przypadków, a Ty nie odbierzesz towaru lub zmienisz zdanie i zechcesz go zwrócić, sprzedający najprawdopodobniej obciąży Cię kosztami wysłania przesyłki zwrotnej. Pamiętaj, że na terenie Unii Europejskiej możesz oddać zakupiony przedmiot bez podawania przyczyny, o ile dokonasz tego w terminie 14 dni od chwili dostarczenia paczki. Ktoś jednak musi zapłacić firmie kurierskiej za przetransportowanie go do siedziby sprzedającego. Niektóre firmy biorą te opłaty na siebie, jednak w większości przypadków koszty będą po Twojej stronie. Dobrze więc zadbać, by zapłacić za tę usługę jak najmniej. 

Jak wybrać odpowiednią firmę kurierską w przypadku wysyłki poza Polskę?

Czy tanie wysyłanie paczek za granicę w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że tak! Pod warunkiem, że porównasz ceny poszczególnych przewoźników i wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję. Nie zapominaj, że poszczególne firmy kurierskie same ustalają zasady dotyczące opłat za swoje usługi. Może się więc okazać, że za dostarczenie identycznej przesyłki pod ten sam adres zażądają zupełnie różnych kwot. Co powinieneś zrobić, by szybko wybrać najlepszą opcję?

zakupy online

Nadaj swoją paczkę z tania-paczka.net!

Najprostszym, a zarazem najszybszym sposobem porównania ofert jest skorzystanie z usług wiarygodnego pośrednika oferującego dostęp do cenników wielu przewoźników. Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę internetową i wypełnisz umieszczony na niej, prosty formularz. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja paczka zostanie dostarczona do sprzedającego szybko, sprawnie, a przede wszystkim niedużym kosztem! Dodatkowo w krótkim czasie odzyskasz swoje pieniądze. 

Kupuj bezpiecznie i świadomie!

Robienie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych może być bardzo korzystną opcją. Zadbaj o to, by uniknąć zbędnych opłat związanych z usługami kurierskimi. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat taniego wysyłania paczek poza granice Polski, skontaktuj się z nami. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą łatwo wybrać Ci najkorzystniejszą opcję, oszczędzając swój czas oraz pieniądze. 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum