Koszyk 0,00 0

Czy warto ubezpieczyć przesyłkę kurierską?

19-01-2023

przesylki-kurierskie

Chcesz wysłać paczkę, której zawartość jest dla Ciebie wyjątkowo cenna? Obawiasz się, że firma obsługująca przesyłki kurierskie może zniszczyć lub zgubić po drodze zawartość? Rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia, które zapewni Ci wypłatę odszkodowania w razie problemów. Czy warto w nie zainwestować? Ile będzie Cię to kosztować? Przeczytaj artykuł, poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i postaw na bezpieczeństwo przesyłanego mienia.

Czy ubezpieczenie jest standardem dla wszystkich przesyłek?

Operatorzy oferujący przesyłki kurierskie zapewniają podstawowe ubezpieczenie dostarczanych przedmiotów. Musisz jednak pamiętać, że paczki chronione są wyłącznie do z góry określonej sumy. Poszczególni przewoźnicy mają własne zasady (przykładowo w DHL jest to do 500 zł, a w UPS do 323 zł).

Zwróć uwagę, że ubezpieczenie nie zwalnia Cię z konieczności starannego zapakowania rzeczy i ich zabezpieczenia przed zniszczeniem w drodze. To nadawca ma obowiązek zadbać o odpowiedni karton, jego zaklejenie i oznaczenie. Gdy chcesz wysłać szkło lub inne kruche przedmioty, zawsze musisz je prawidłowo opisać. Wykorzystaj naklejki „ostrożnie” oraz „góra-dół”

Co daje dodatkowe ubezpieczenie?

Standardowe ubezpieczenie może być niewystarczające dla bardziej wartościowych przesyłek kurierskich zawierających biżuterię, nowego smartfona, sprzęt RTV, AGD lub inne droższe przedmioty. Wtedy dobrym pomysłem jest dokupienie oddzielnej polisy. Gwarantuje wyższe odszkodowanie na wypadek zgubienia paczki lub uszkodzenia jej zawartości. Zdecyduj się na nią również wtedy, gdy zlecasz tanie wysyłki ważnych dokumentów zawierających istotne podpisy czy zgody urzędowe. Pamiętaj jednak, że wtedy musisz nadać je w formie paczki, a nie listu.

Jaką sumę obejmuje ubezpieczenie?

Operatorzy obsługujący przesyłki kurierskie stosują limity w zakresie ubezpieczenia podstawowego. Kwotę dodatkowej polisy nadawca wpisuje samodzielnie w odpowiednią rubrykę podczas wypełniania formularza wysyłki. Ważne, aby była to realna wartość rzeczy, które wysyłasz. Pamiętaj, aby jej nie zaniżać ani nie zawyżać, bo podczas kontroli możesz zostać poproszony o pokazanie faktury czy paragonu potwierdzającego, ile zapłaciłeś za swój towar. W razie nieprzewidzianego wypadku wysokość odszkodowania nie będzie zależna od zawyżonej deklaracji, więc jedynie więcej zapłacisz za wykupienie ochrony.

tanie-wysylki-kurierskie

Ile to kosztuje?

Koszt za nieobowiązkowe ubezpieczenie wysyłki jest zależny od umowy, którą przewoźnik ma podpisaną ze współpracującym z nim towarzystwem. Chcesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za ochronę na wypadek dostarczenia uszkodzonego towaru do adresata? W naszym serwisie szybko i bezproblemowo zamówisz przesyłki kurierskie. W formularzu podaj ilość i parametry paczek oraz rodzaj opakowania. Znajdziesz tutaj także rubrykę oznaczoną jako „ubezpieczenie”. Po uzupełnieniu wszystkich danych otrzymasz ostateczną wycenę. W ten sposób szybko sprawdzisz koszty ubezpieczeń u poszczególnych operatorów.

Najważniejsze zalety ubezpieczenia przesyłki

Wykupienie nieobowiązkowego ubezpieczenia przesyłki kurierskiej pozwoli Ci:

  • zyskać zwrot środków, gdy paczka zaginie lub jej zawartość zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona – masz gwarancję, że nie stracisz cennych rzeczy, a firma odda Ci dokładnie tyle, ile warty jest Twój towar,

  • zabezpieczyć wrażliwe przedmioty na wypadek kradzieży czy zniszczenia – idealne rozwiązanie przy wysyłce drogiej elektroniki oraz delikatnych pamiątek,

  • podnieść profesjonalizm swojego biznesu – gdy prowadzisz sprzedaż we własnym sklepie internetowym, hurtowni online czy w serwisach aukcyjnych, masz gwarancję, że w razie dostawy do klientów uszkodzonego towaru, otrzymasz zwrot środków – możesz oddać wtedy pieniądze kupującym bez obaw, że na tym stracisz.

Skorzystaj z taniej przesyłki kurierskiej!

W naszym serwisie szybko wyszukasz oraz zlecisz bezpieczne i tanie wysyłki bez wychodzenia z domu czy firmy. Wystarczy, że wypełnisz online formularz dostępny na stronie, by zyskać wyceny przesyłek obsługiwanych przez wszystkich najpopularniejszych w Polsce kurierów. Współpracujemy m.in. z DPD, DHL, GLS, FedEx, InPost, AmbroExpress, Kurier Palety. Zapraszamy firmy oraz osoby prywatne, którym zależy na połączeniu komfortu z oszczędnością czasu i pieniędzy.

Powrót

Jak sprzedawać rękodzieła przez Internet? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

25.09.2023
Chcesz zacząć zarabiać na wyrobach handmade? Podpowiadamy, jak rozpocząć skuteczną sprzedaż rękodzieła przez Internet. Dowiedz się, gdzie szukać odbiorców oraz jak zapakować przesyłki kurierskie. ...
CZYTAJ

3 sposoby na usprawnienie procesu wysyłki w Twoim sklepie internetowym

11.09.2023
Zależy Ci na usprawnieniu procesu dostaw w Twoim sklepie online? Przedstawiamy 3 sposoby, które przyspieszą wysyłkę, pomogą zautomatyzować czynności i zadbać, aby przesyłka kurierska sprawnie dotarła do ...
CZYTAJ

O czym pamiętać, pakując produkty do wysyłki do klienta?

21.08.2023
Prowadzisz sklep internetowy? Podpowiadamy, jakie opakowania wybrać i jak zapakować oraz zabezpieczyć wysyłane produkty, aby zrobić pozytywne wrażenie na kliencie. Sprawdź i zamów zaufanego kuriera. ...
CZYTAJ
Archiwum