Koszyk 0,00 0

Jak zamówić kuriera przez internet?

25-10-2018

Jak zamówić kuriera

Chcesz wysłać paczkę kurierem oszczędzając czas i pieniądze? W tym artykule powiemy Ci jak szybko i bez zbędnych formalności wysłać paczkę i zamówić kuriera przez internet. W kilku krokach porównasz ceny kurierów, wybierzesz usługi dodatkowe, takie jak jak ubezpieczenie, czy pobranie należności (COD) i zamówisz kuriera do domu lub firmy. Serwis Tania-Paczka.net współpracuje z największymi firmami kuriersimi takimi jak: DPD, DHL, Fedex, Inpost, Raben, Geis i Ambro Express a nasza oferta cały czas poszerza się o nowych przewoźników krajowych oraz zagraniacznych. 

 

Jak wysłać paczkę, list, paletę, zderzak samochodowy, opony, rower?

Na stronie głównej podajemy co i gdzie zamierzamy wysłać. Podaj kod pocztowy nadawcy i adresata. Następnie wprowadź wagę i wymiary przesyłki a następnie określ rodzaj opakowania. Mosze tez wybrać opcje dodatkowe takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie.

jak zamówić kuriera

Jak zapakować paczkę?

Wszystkie firmy kurierskie dokładają starań, aby nasza przesyłka bezpiecznie i na czas dotarła do adresata. Jednak to zawsze na nadawcy ciąży obowiązek prawidłowego zabezpieczenia przesyłki na czas transportu.

Pamiętaj, iż Twoja paczka będzie kilkukrotnie przeładowywana a transport będzie odbywał się w 40 tonowych ciężarówkach. Najbezpieczniej jest pakować paczki w karton o kształcie prostopadłościanów przypadku przesyłek nietypowych, możliwe są inne rozwiązanie.

O tym jak zapakować np. zderzak samochodowych może dowiedzieć się tutaj:  Jak wysłać kurierem zderzak samochodowy.   

 

Jaką firmę kurierską wybrać?

Po wypełnieniu na stronie głównej wszystkich pozycji, kliknij przycisk „kontynuuj”. Pojawią się ceny usługi dla poszczególnych przewoźników.

Do wyboru masz kilka firm kurierskich takich jak  DPD, DHL , FedEx, InPost, GLS, UPS, Geis, TNT, Raben oraz Ambro Express dla przesyłek gabarytowych. 

Wybór firmy kurierskiej w zależy w dużej mierze od tego jakiego rodzaju przesyłkę zamierzamy wysłać. Większość firm kurierskich bezproblemowo obsługuje przesyłki o wadze do 30 kg.

Jeżeli zamierzasz wysłać przesyłkę paletową, skorzystaj oferty dotyczącej obsługi tego rodzaju przesyłek - DPD, DHL, Raben, Geis.  

Z wysyłką takich paczek jak zderzaki samochodowe, maski samochodowe, klapy bagażnika, czy meble również nie będzie problemu. Do transportu takich przesyłek mamy dedykowanego przewoźnika, firmę Ambro Express

Możesz również wybrać usługi dodatkowe, takie jak gwarantowane doręczenie na wybraną godzinę, czy ubezpieczenie przesyłki. 

 

zamów kuriera

 

Po wybraniu firmy kurierskiej, przechodzimy do formularza danych adresowych nadawcy i adresata. Pamiętaj, że „dane nadawcy” to adres gdzie kurier ma odebrać przesyłkę a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki.

Konieczne jest podanie numeru telefonu, zarówno do nadawcy, jak i odbiorcy. Ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem, należy podać kwotę pobrania oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy.

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Prosimy o zapoznanie się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich.  Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek zagranicznych i krajowych.

jak zamówić kuriera2

 

Płatność za kuriera

Jeżeli za usługę ma być wystawiona faktura, należy podać numer NIP firmy oraz pełne dane.  Po wypełnieniu wszystkich pól, zatwierdzamy zapoznanie się z regulaminem oraz wymagane zgody m.in. na przetwarzanie danych osobowych i klikamy „zamów kuriera”

jak zamówić kuriera3

Po zatwierdzeniu powyższych kroków, przechodzimy na stronę płatności elektronicznych i wybierając odpowiednią formę oraz bank i dokonujemy płatności.

Bezpieczne płatności elektroniczne obsługuje portal Przelewy24. W dostępnych opcjach można wybrać płatność poprzez bank, płatność kartą Visa i Mastercard, jak również najpopularniejszą ostatnio usługę Blik. Należy pamiętać, iż zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty. 

Następnie na podany w formularzu adres mailowy otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia i informację z numerem listu przewozowego lub numerem zlecenia.

jak zamówić kuriera4

Czy otrzymam list przewozowy?

W przypadku kuriera DPD, FEDEX, DHL, InPost, Ambro Express otrzymasz  etykietę przewozową na podany adres email. Kurier firmy GLS oraz GEIS zawsze ma list przewozowy przy sobie. 

Jeżeli nie masz możliwości wydruku listu przewozowego, firma DHL udostępnia usługę dzięki której kurier przyjedzie już z wydrukowanym listem przewozowym. 

Pamiętaj, iż jeżeli list ma być wypisany w chwili odbioru przesyłki, to po stronie nadawcy leży jego prawidłowe wypełnienie. Błędne dane wskazane w liście przewozowym będą skutkować zawsze na niekorzyść nadawcy, bez względu na to kto wypełnił list przewozowy tj. kurier czy nadawca.

 

Data odbioru i doręczenia przesyłki

Odbiór przesyłki przez kuriera zależy od wybranego przewoźnika orz godziny złożenia zlecenia i kodu pocztowego nadawcy. Kurier firmy DPD, DHL, Inpost i Fedex przy zleceniach złożonych do godzin południowych, z reguły realizuje zlecenia tego samego dnia roboczego. Kurier firmy GEIS oraz GLS zawsze na następny dzień roboczy.

Przewoźnicy mają różne godziny odbiorów oraz minimalny przedział czasowy, który standardowo wynosi od 2 do 3 godzin, w których kurier przyjedzie po odbiór przesyłki. 

Przesyłki paletowe oraz gabarytowe z reguły są odbierane  na następny dzień roboczy, ponieważ po odbiór takiej paczki wysyłane jest auto ciężarowe.

Pamiętaj, że przesyłka zawsze musi być odpowiednio przygotowana do transportu. Zapoznaj się z zasadami przygotowania przesyłki do transportu, gdyż inaczej przygotowuje się do wysyłki kurierem opony a inaczej komputer.

To po stronie nadawcy leży obowiązek należytego zabezpieczenia paczki na czas transportu. W przypadku niedostatecznego zabezpieczenia przesyłki przewoźnik ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

 

Monitoring, śledzenie przesyłki

Dzięki opcji śledzenie przesyłek, macie Państwo możliwość śledzenia, czyli monitoringu przesyłki od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy. Wystarczy wpisać numer listu przewozowego w odpowiednie pole.

 

Jak długo trwa doręczenie przesyłki

Częste pytanie to "kiedy kurier doręczy przesyłkę". Gwarantowany termin doręczenia przesyłki to 48 godzin od daty odbioru przez kuriera. Jednak w zdecydowanej większości przypadków przesyłki są doręczane w 24 godziny.

Czas odbioru przesyłki i doręczenia zawsze liczony jest w dniach roboczych. Jeżeli zależy Ci na pilnym doręczeniu przesyłki na następny dzień, wybierz usługę gwarantowane doręczenie na wybraną godzinę. Taką usługę doręczenia przesyłki oferują DHL DPD FedEx oraz InPost.

zamów kuriera

 

Może Cię zainteresować

Jak tanio wysłać opony kurierem

Cennik wysyłki części samochodowych

Jak wysłać rower kurierem

Jak wysłać kurierem zderzak samochodowy

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum