Koszyk 0,00 0

Jak zamówić kuriera przez internet?

25-10-2018

Chcesz zamówić kuriera i nie wiesz jak to zrobić?

Chcesz wysłać paczkę kurierem oszczędzając czas i pieniądze? W tym artykule powiemy Ci jak szybko i bez zbędnych formalności zamówić kuriera przez internet. W zaledwie kilku krokach porównasz ceny kurierów, wybierzesz usługi dodatkowe jak ubezpieczenie czy pobranie należności (COD) i zamówisz kuriera do domu lub firmy.  

 

Co wysyłamy: list, paczka, paleta, zderzak samochodowy, opony, rower?

Na stornie głównej podajemy co i gdzie zamierzamy wysłać. Padaj kody pocztowe nadawcy i adresata, wprowadź wagę i wymiary przesyłki a następnie określ rodzaj opakkowania. Mosze tez wybrać opcje dodatkowe takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie.

JAK ZAMÓWIC KURIERA PRZEZ INTERNET

Jak zapakować paczkę?

Wszystkie firmy kurierskie dokładają starań, aby nasza przesyłka bezpiecznie i na czas dotarła do adresata.  Jednak to zawsze na nadawcy ciąży obowiązek prawidłowego zabezpieczenia przesyłki na czas transportu. Pamiętaj, iż Twoja paczka będzie kilkukrotnie przeładowywana a transport będzie odbywał się w 40 tonowych ciężarówkach. Najbezpieczniej jest pakować paczki w karton o kształcie prostopadłościanów przypadku przesyłek nietypowych, możliwe są inne rozwiązanie. O tym jak zapakować np. zderzak samochodowych może dowiedzieć się tutaj:  Jak wysłać kurierem zderzak samochodowy.   

 

 

Jaką firmę kurierską wybrać?

Po wypełnieniu wszystkich pozycji, kliknij „kontynuuj” i pojawią się ceny usługi dla poszczególnych przewoźników. Do wyboru masz kilka firm kurierskich takich jak  DPD, DHL , FedEx, InPost, GLS, UPS, Geis, TNT, Raben oraz Ambro Express dla przesyłek gabarytowych. 

Wybór firmy kurierskiej w zależy w dużej mierze od tego jakiego rodzaju przesyłkę zamierzamy wysłać. Większość firm kurierskich bezproblemowo obsługuje przesyłki o wadze do 30 kg. Jeżeli zamierzasz wysłać przesyłkę paletową, skorzystaj oferty dotyczącej obsługi tego rodzaju przesyłek - DPD, DHL, Raben, Geis.  Z wysyłką takich paczek jak zderzaki samochodowe, maski samochodowe, klapy bagażnika, czy meble również nie będzie problemu, gdyż transportu takich przesyłek mamy dedykowanego przewoźnika firmę Ambro Express

Na tym etapie możesz również wybrać usługi dodatkowe, takie jak gwarantowane doręczenie na wybraną godzinę.

 

JAK ZAMÓWIC KURIERA 

 

Po wybraniu firmy kurierskiej, przechodzimy do formularza danych adresowych nadawcy i adresata.Pamiętajmy, iż „dane nadawcy” to adres nadania a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki. Konieczne jest podani numeru telefonu, zarówno do nadawcy jak i odbiorcy. Ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem, należy podać kwotę oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy.

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Prosimy o zapoznanie się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich.  Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek krajowych i zagranicznych.

JAK ZAMÓWIĆ KURIERA 

 

Płatność za kuriera

Jeżeli za usługę ma być wystawiona faktura, należy podać numer NIP firmy.  Po wypełnieniu wszystkich pól, zatwierdzamy zapoznanie się z regulaminem oraz wymagane zgody m.in. na przetwarzanie danych osobowych i klikamy „zamów kuriera”

JAK ZAMÓWIC KURIERA

 

Po zatwierdzeniu powyższych kroków, przechodzimy na stronę płatności elektronicznych i wybierając odpowiednią formę oraz bank i dokonujemy płatności. Bezpieczne płatności elektroniczne obsługuje portal Przelewy24. W dostępnych opcjach można wybrać płatność poprzez bank, płatność kartą Visa i Mastercard, jak również najpopularniejszą ostatnio usługę Blik. Należy pamiętać, iż zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty. 

Następnie na podany w formularzu adres mailowy otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia i informację z numerem listu przewozowego lub numerem zlecenia.

JAK ZAMÓWIC KURIERA

 

Czy otrzymam list przewozowy?

W przypadku kuriera DPD, FEDEX, DHL, InPost, Ambro Express otrzymasz  etykietę przewozową na podany adres email. Kurier firmy GLS oraz GEIS zawsze ma list przewozowy przy sobie. Jeżeli nie masz możliwości wydruku listu przewozowego firma DHL udostępnia usługę dzięki której kurier przyjedzie już z wydrukowanym listem przewozowym. 

Pamiętaj, iz jeżeli list ma być wypisany w chwili odbioru przesyłki, to po stronie nadawcy leży jego prawidłowe wypełnienie. Błędne dane wskazane w liście przewozowym będą skutkować zawsze na niekorzyść nadawcy, bez względu na to kto wypełnił list przewozowy tj. kurier czy nadawca.

 

Data odbioru i doręczenia przesyłki

Odbiór przesyłki przez kuriera zależy od wybranego przewoźnika orz godziny złożenia zlecenia i kodu pocztowego nadawcy. Kurier firmy DPD, DHL, Inpost i Fedex przy zleceniach złożonych do godzin południowych z reguły realizuje zlecenia tego samego dnia roboczego. Kurier firmy GEIS oraz GLS zawsze na następny dzień roboczy. Przewoźnicy mają różne godziny odbiorów oraz minimalny przedział czasowy, który standardowo wynosi od 2 do 3 godzin, w których kurier przyjedzie po odbiór przesyłki. Przesyłki paletowe oraz gabarytowe z reguły są odbierane  na następny dzień roboczy, ponieważ po odbiór takiej przesyłki wysyłane jest najczęściej auto ciężarowe.

Pamiętaj, że przesyłka zawsze musi być odpowiednio przygotowana do transportu. Zapoznaj się z zasadami przygotowania przesyłki do transportu, gdyż inaczej przygotowuje się do wysyłki kurierem opony a inaczej komputer. To po stronie nadawcy leży obowiązek należytego zabezpieczenia paczki na czas transportu. W przypadku niedostatecznego zabezpieczenia przesyłki przewoźnik ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

 

Monitoring, śledzenie przesyłki

Dzięki opcji śledzenie przesyłek, macie Państwo możliwość śledzenia, czyli monitoringu przesyłki od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy. Wystarczy wpisać numer listu przewozowego w odpowiednie pole.

 

Jak długo trwa doręczenie przesyłki

Częste pytanie to "kiedy kurier doręczy przesyłkę". Gwarantowany termin doręczenia przesyłki to 48 godzin od daty odbioru przez kuriera. Jednak w zdecydowanej większości przypadków przesyłki są doręczane w 24 godziny. Pamiętajmy , że czas odbioru przesyłki i doręczenia zawsze liczony jest w dni robocze. Jeżeli zależy ci na pilnym doręczeniu przesyłki na następny dzień Wybierz usługę gwarantowaną doręczenie na wybraną godzinę. Taką formę doręczenia przesyłki oferują DHL DPD FedEx oraz InPost.

 

ILE KOSZTUJE KURIER

Może Cię zainteresować

 

Powrót

Jak zamówić kuriera InPost

20.02.2021
Jak wysłać paczkę kurierem InPost? Jak zamówić kurera do domu lub firmy> A może chcesz wysłac paczkę w Paczkomacie?   To nic trudnego! Przeczytaj nasz poradnik i zamów kuriera InPost z T...
CZYTAJ

Jak wysłać koła kurierem?

15.02.2021
Szukasz taniego kuriera do wysyłki kół samochodowych? Nie szukaj dalej w tania-paczka.net oferujemy usługi kurierskie dla szerokiej gamy części samochodowych. Zobacz online i Zarezerwuj kuriera teraz! ...
CZYTAJ

Jak pakować przesyłki niestandardowe? Przeczytaj nasz poradnik!

10.02.2021
Chcesz wysłać krzesło, rower lub oponę? A może masz do nadania inną niestandardową przesyłkę? Dowiedz się, w jaki sposób powinieneś ją przygotować! Zamawiając przewozy kurierskie, trzeba przestrzega...
CZYTAJ
Archiwum