Koszyk 0,00 0

Ile kosztuje wysyłka cześci samochodowych?

25-10-2020

Jak wysłać części samochodowe kurierem

Części samochodowe, które często są ciężkie, mają nieregularny kształt i są podatne na uszkodzenia, mogą być trudne do wysyłki. Jaki jest najlepszy sposób na spakowanie zderzaka? Jak przygotować do wysyłki skrzynię biegów czy błotnik? Dzięki serwisowi Tania-Paczka.net wyślesz części motoryzacyjne wszelkiego rodzaju. Części układu wydechowego, lampy samochodowe, wyposażenie wnętrza pojazdu, fotele samochodowe, zderzaki, silniki czy skrzynie biegów. 

Możesz wybierać spośród ofert najpopularniejszych firm kurierskich, w tym DPD, UPS, InPost, FedEx, Geis, Ambro Express oraz DHL i nadawać przesyłki w atrakcyjnych cenach. 

 

 Ile kosztuje wysyłka cześci samochodowych?

 

Ile kosztuje wysyłka części samochodowych

Cena wysyłki  będzie zależna wagi oraz rozmiarów przesyłki oraz cennika wybranej firmy kurierskiej. Przy wycenie bierze się pod uwagę nie tylko wagę rzeczywistą, lecz również tzw. wagę gabarytową, która wynika nie z tego ile przesyłka waży, lecz jakie ma wymiary.

Aby uprościć wycenę transportu przesyłki i abyś nie musiał się zastanawiać ile zapłacisz za wysłanie paczki, poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny wysyłki części samochodowych.

Jeżeli to co chcesz wysłać nie zostało zawarte w poniższej tabeli, wejdź na stronę tania-paczka.net i tam wprowadź do formularza wagę, wymiary oraz kształt przesyłki. Błyskawicznie uzyskasz wycenę transportu i będziesz mógł zamówić kuriera do domu. 

 

Zderzak samochodowy 

109 zł

Maska samochodowa

109 zł 

Klapa tylna

109 zł

Drzwi samochodowe

109 zł

Opony

od 24,99 zł

Koła ( felga + opona) bez pakowania w karton

39,99 zł

Silnik o wadze do 200 kg paleta euro

150 zł 

Skrzynia biegów o wadze do 100 kg półpaleta

109 zł 

 

8 kroków - jak zapakować części samochodowe

Wykonaj 8 kroków, aby zapobiec uszkodzeniom i być pewnym, że Twoje części samochodowe dotrą do odbiorców w stanie nienaruszonym a ty zyskasz nowych klientów.

1. Paczka czy paleta

Ustal, czy Twoja przesyłka bardziej nadaje się do transportu, jako paczka czy paleta. Części samochodowe z uwagi na swoje gabaryty i wagę, czasami taniej będzie wysłać na półpalecie ( 60/80 cm) lub palecie euro (120/80 cm).

Dodatkową zaletą rozwiązania „paletowego” jest to, iż takie przesyłki są mniej narażone na uszkodzenia podczas transportu. Typowym przykładem tego rozwiązania jest np. wysyłka kół kurierem. Koszty wysyłki 4 kół na palecie jest o połowę niższy niż ich wysyłka jako przesyłki paczkowe.

 

2. Dokładnie zmierz i zważ przesyłkę

Wysyłając przesyłkę, dokładnie ją zważ i zmierz. Zadbaj, aby paczka miała kształt prostopadłościanu. Jeżeli boki opakowania nie są równe, koniecznie zaznacz, że przesyłka ma kształt niestandardowy.

W razie potrzeby przepakuj ponownie przesyłkę, aby uniknąć kosztownych dopłat naliczanych przez przewoźników do paczek nieoznaczonych, jako niestandardowe.

Jeżeli nie masz możliwości zapakowania przesyłki w karton w kształcie prostopadłościanu, radzimy wybrać ofertę kuriera Ambro Express. W tym wypadku przesyłka również musi być zabezpieczona na czas transportu przez uszkodzeniami, jednak Ambro Express nie wymaga aby paczka miała równe boki.

Wystarczy zabezpieczenie paczki tekturą, folią stretch czy folia bąbelkową. Zwróć szczególną uwagę na rogi i ostre krawędzie paczki. To właśnie te części są najbardziej narażone na uszkodzenie.

 

3. Przygotuj swoje części samochodowe do wysyłki kurierem

Zawilgocone pudełko nie stanowi bezpiecznego opakowania, tak samo niestabilnie połączone dwa kartony. 

Aby zapobiec wyciekom, należy upewnić się, że wszelkie smary i płyny są spuszczane i opróżnione. Zdemontuj wszystkie delikatne elementy i owiń je pojedynczo należycie zabezpieczając. Im lepiej zabezpieczysz przesyłkę tym mniejsze jest ryzyko jej uszkodzenia w transporcie. 

Pamiętaj, iż Twoja paczka będzie kilkukrotnie przepakowywana a w sortowni firmy kurierskiej będzie się przemieszczać na metalowych rolkach.

 

4. Wybierz odpowiedni karton lub opakowanie

Wybór opakowania, które będzie wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężar części samochodowych, ma kluczowe znaczenie. Zawsze używaj nowego, jedno, dwu a nawet trójściennego pudełka z tektury falistej, które jest dostosowane do rozmiaru i wagi przesyłki. 

Wypełnij wolne przestrzenie, tak aby uniemożliwić przemieszczanie się zawartości podczas transportu. 

W przypadku szczególnie delikatnych przedmiotów, takich jak szyby samochodowe, należy rozważyć zapewnienie dodatkowej ochrony za pomocą podwójnego pudełka lub stelaża.

 

5. Materiały przydatne do pakowania części samochodowych

 

 Części samochodowe - wysyłka kurierem

 

6. Metalowe przedmioty – części blacharskie

Chociaż opakowanie kartonowe zawsze zapewnia najlepszą ochronę, to przedmioty takie jak opony, rury wydechowe, zderzaki i inne nieregularnie części samochodowe, mogą być wysyłane bez pudełka, jeśli zostaną odpowiednio zapakowane a ich rozmiary mieszczą się w dopuszczalnych. 

W przypadku nieosłoniętych metalowych przedmiotów, należy mocno zabezpieczyć ostre, spiczaste i wystające krawędzie

Aby zapobiec zarysowaniom i wgnieceniom, części metalowe należy szczelnie owinąć, np. folią bąbelkową lub folią stretch. Etykietę wysyłkową naklej na najbardziej płaską i największą powierzchnię elementu.


 7. Zabezpiecz delikatne elementy

Jeżeli jest taka możliwość, wszelkie delikatne i wystające elementy najlepiej zdemontować przed wysyłką i umieścić oddzielnie zabezpieczone w przesyłce. 

 

8. Wypełnij puste miejsca w paczce

Wypełnij wszelkie puste przestrzenie w pudełku odpowiednim wypełniaczem, aby zapobiec ich przesuwaniu się. Możesz do użyć np. gąbki, części kartonów, starych gazet czy też nawet niepotrzebnych ubrań. Pamiętaj, że twoja przesyłka zanim dotrze do odbiorcy będzie kilkukrotnie przepakowywana. 

Wysyłka elektroniki samochodowej? Stosuj antystatyczne opakowania i folię bąbelkową, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju wypełniacza używasz, zawsze zabezpieczaj elementy w środku.

 

 

Jak wysłać opony kurierem?

Chcesz wysłać opony kurierem i nie wiesz jak je zapakować? Każda z firm kurierskich ma inne zasady dotyczące wysyłki opon. Przykładowo, InPost dopuszcza wysyłkę dwóch opon owiniętych w folię strech a z kolei w DPD możesz wysłać opony pojedynczo bez pakowania w folię. 

Poniżej znajdują się odnośniki do artykułów opisujących zasady wysyłki opon samochodowych w poszczególnych firmach kurierskich.

 

Zasady wysyłki opon kurierem:

 

W zależności od rozmiaru opony, inna będzie jej waga a zatem i cena. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zapakować opony i ile to będzie kosztować, zapoznaj się innym artykułem: Jak wysłać opony kurierem.

 

Jakim kurierem wysłać części samochodowe?

Do wysyłki części blacharskich takich, jak zderzaki, klapy samochodowe, drzwi czy błotniki, polecamy naszego kuriera który specjalizuje się transporcie takich towarów: Cennik Ambro Express. 

 

 

Zobacz też:

 

Wysyłka części samochodowym kurierem

 

Powrót

Jak wysłać niestandardową przesyłkę paletową? Eksperci z Taniej Paczki odpowiadają na pytania

20.11.2023
Chcesz nadać niestandardową przesyłkę paletową kurierem? Dowiedz się, kiedy palety przekraczają normy. Poznaj zasady zabezpieczania towaru. Wybierz i zamów kuriera, który sprawnie dostarczy towar. ...
CZYTAJ

Czy każdy towar można wysłać paletą? Sprawdź!

06.11.2023
Chcesz wysłać ciężką, dużą lub niestandardową przesyłkę kurierem? Podpowiadamy, jakie towary wysłać na palecie oraz które są zabronione. Wyjaśniamy również, jak wybrać i zamówić kuri...
CZYTAJ

Wysyłka przesyłki paletowej za granicę - co warto wiedzieć?

16.10.2023
Interesują Cię zagraniczne przesyłki paletowe? Dowiedz się, które towary wysyłane są na paletach i poznaj obowiązujące procedury. Zapakuj ładunek i zamów kuriera prosto do swojego domu lub firmy. ...
CZYTAJ
Archiwum