Koszyk 0,00 0

Jak wysłać paletę kurierem? | Tania-Paczka.net

25-10-2020

Jak wysłać przesyłkę paletową? – kompletny poradnik od Tania-Paczka.net

Korzystanie z usług kuriera paletowego stało się łatwiejsze dzięki platformie Tania-Paczka.net. Oferujemy kompleksową obsługę przesyłek paletowych zarówno krajowych, jak i wysyłek paletowych zagranicznych. Nasz system jest intuicyjny, co pozwala nawet początkującym bez trudu zlecić wysyłkę palety w dowolne miejsce. Czy chcesz wysłać półpaletę, europaletę czy paletę przemysłową, mamy dla Ciebie elastyczne i tanie przesyłki paletowe. Te są obsługiwane w systemie burta-burta, co oznacza, że zapewniamy odbiór i dostawę do domu lub pod wskazany adres. Kurier paletowy przyjedzie pod Twoje drzwi, aby odebrać przesyłkę a dostawa na terenie Polski nastąpi bezpośrednio do odbiorcy średnio w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych.

Przesyłki paletowe — rodzaje i specyfikacje

Oferujemy wysyłkę różnych rodzajów palet, które można dostosować do specyficznych potrzeb transportowych:

 • Pół-paleta: 80/60 cm – idealna do mniejszych ładunków,
 • Paleta Euro: 120/80 cm – standard w przemyśle,
 • Paleta przesyłowa: w opcjach 110/120 cm, 120/120 cm, 100/200 cm – dla dużych i ciężkich przedmiotów.

Przesyłki paletowe — parametry

Przygotowanie przesyłki paletowej wymaga uwzględnienia kilku ważnych parametrów:

 • Waga — maksymalna masa brutto (wraz z opakowaniem) nie może przekroczyć 1000 kg.
 • Długość — przedmiot na palecie nie może być dłuższy niż 200 cm.
 • Wysokość — maksymalna wysokość towaru wraz z paletą to 200 cm.
 • Suma wymiarów — długość + szerokość + wysokość nie może przekroczyć 600 cm.

Jak prawidłowo zapakować towar na palecie?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w przygotowaniu towaru do wysyłki jest wybór odpowiedniej palety. Paleta powinna być wystarczająco duża, aby wszystkie przedmioty zmieściły się na jej powierzchni bez wystawania poza jej obrys. Jeśli towary przekraczają wymiary palety, należy zadeklarować to jako "paleta niestandardowa" w zleceniu przewozowym. Zanim umieścisz na niej towar, upewnij się, że paleta jest w dobrym stanie technicznym. Deski nie powinny być popękane, a gwoździe nie mogą wystawać poza powierzchnię palety, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia towaru lub kontuzji osób zajmujących się transportem.

Towary na palecie powinny być układane ciasno, bez wolnych przestrzeni, które mogłyby pozwolić przedmiotom na przesuwanie się lub przewracanie podczas transportu. Taki sposób układania minimalizuje ryzyko uszkodzeń wynikających z wibracji czy ruchów podczas wysyłki palety.

Folia stretch to kluczowy element w zabezpieczaniu towarów na palecie. Powinna być owinięta wokół całej palety minimum 5-6 razy, tworząc dodatkową warstwę ochronną, która stabilizuje ładunek. Dodatkowym zabezpieczeniem są kartony umieszczane na zewnętrznych krawędziach palety. Chronią one przed uszkodzeniem wrażliwych miejsc i absorbują uderzenia.

Ostatnim etapem jest właściwe oznakowanie palety. Umieść etykietę lub numer zlecenia w widocznym miejscu. Dzięki temu kurier paletowy łatwo zidentyfikuje przesyłkę, a proces załadunku i rozładunku będzie przebiegał sprawniej.

Tanie przesyłki paletowe — proces zamówienia

Zamówienie kuriera paletowego przez Tania-Paczka.net jest szybkie i proste:

 • Wybierz rodzaj palety, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
 • Podaj kody pocztowe nadawcy i odbiorcy.
 • Wprowadź wagę, wymiary palety.
 • Określ rodzaj opakowania przesyłki paletowej.
 • Wybierz opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie, awizacja, czy wysyłka paletowa za pobraniem.
 • Wyświetlimy dostępne opcje kurierskie wraz z cenami wysyłki paletowej, dzięki czemu możesz łatwo wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Przesyłka paletowa — jak wybrać właściwą firmą kurierską?

Wysyłka palety wymaga dokładnego wyboru kuriera, który będzie w stanie sprostać specyficznym wymaganiom tego typu przesyłek. Na naszej platformie masz możliwość wyboru spośród kilku renomowanych firm przewozowych i skorzystać takiej usługi jak, np. przesyłka paletowa DHL, DPD, Geis, Raben oraz Poczta Polska, które oferują konkurencyjne ceny i różne opcje obsługi zarówno w Polsce jak i za granicą. Przede wszystkim rozważ, jaki rodzaj palety zamierzasz wysłać. Standardowe palety euro (120/80 cm) są akceptowane przez wszystkie firmy kurierskie. W przypadku półpalet (60/80 cm), wybór może być bardziej ograniczony, np. do firm takich jak Raben, DHL, Poczta Polska, FedEx, DPD czy Geis.

Większość firm kurierskich obsługuje przesyłki do 1000 kg bez dodatkowych wymagań.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych usług, takich jak wysyłka za pobraniem, upewnij się, że wybrany kurier oferuje taką możliwość. Wymagane będzie podanie kwoty pobrania oraz numeru konta bankowego do zwrotu pieniędzy.

Śledzenie przesyłki paletowej

Dzięki opcji śledzenia przesyłki — w tym przesyłki paletowej — możesz śledzić przesyłkę od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenia do odbiorcy.

Wejdź na stronę śledzenie przesyłki i wpisz numer listu przewozowego w odpowiednim polu. Dzięki tej opcji uzyskasz informację, gdzie dokładnie znajduje się Twoja przesyłka i czy została doręczona do odbiorcy. Zapraszamy!

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum