Koszyk 0,00 0

Jak wysłać paletę kurierem? | Tania-Paczka.net

25-10-2020

Jak wysłać paletę kurierem

Tania-Paczka.net - obsługujemy przesyłki paletowe krajowe i zagraniczne. Poniżej przedstawiamy poradnik dotyczący zasad obowiązujących przy obsłudze wszelkiego rodzaju przesyłek paletowych, czyli: półpalet, europalet, palet przemysłowych.

Przesyłki paletowe są obsługiwane w systemie burta-burta, co oznacza, że zapewniamy odbiór i dostawę do domu lub pod wskazany adres. Kurier przyjedzie pod Twoje drzwi, aby odebrać przesyłkę a dostawa na terenie Polski nastąpi bezpośrednio do odbiorcy maksymalnie w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych.

Główną zaletą wysyłki palety z Tania-Paczka jest prostota. Dzięki naszemu zaawansowanemu, ale przejrzystemu i prostemu systemowi, nawet nowicjusze bez najmniejszego problemu zlecą odbiór i dostawę palety. Zatem zaczynajmy!

 

Rodzaje palet:

  • Pół-paleta: 80/60 cm
  • Paleta Euro: 120/80 cm 
  • Paleta przesyłowa:  110/120 cm, 120/120 cm, 100/200 cm

 

Waga - maksymalna masa brutto (wraz z opakowaniem) palety nie może przekroczyć 1000 kg

Długość – towar na nie może mieć długości większej niż 200 cm,

Suma 3 wymiarów (długość + szerokość + wysokość) to maks. 600 cm,

Wysokość towaru łącznie z paletą to maks. 200 cm

 

Co to jest paleta niestandardowa

Paleta zostaje uznana za niestandardową, jeżeli jej wymiary palety przekraczają wymiary ze zlecenia: 60/80cm, 120/80cm,110/120cm, 120/120cm, 100/200cm;

Przesyłka niestandardową jest również paleta, na której towar na niej umieszczony wykracza poza jej obrys. Jeżeli Twoja przesyłka spełnia warunki palety niestandardowej, wybierz taki rodzaj przesyłki przy składaniu zlecenia.

 

zamów kuriera

 

Jak zapakować towar na palecie

paleta

Wybierz wystarczająco dużą paletę, i aby żaden z elementów nie wystawał poza obrys palety.

Jeżeli zawartość palety jest ma większe rozmiary niż sama paleta w zleceniu zaznacz, iż jest to paleta niestandardowa.

 

 

paleta1

Zabezpiecz wszystkie przedmioty na palecie. Towar na palecie pakuj ciasno i nie zostawiając odstępów.

Przewracające się przedmioty i wibracje podczas transportu mogą spowodować uszkodzenie.

 

 

paleta3

Jako dodatkową warstwę ochronną możesz dodać karton wokół zewnętrznych krawędzi przed owinięciem wszystkiego folią stretch.

Na koniec owiń wszystko ciasno 5-6 razy folią stretch.

 

 

paleta4

Na palecie umieść etykietę lub numer zlecenia. 

Upewnij się, że paleta nie jest popękana a jej deski są zabezpieczone i nie ma w nich wystających gwoździ, które mogłyby zaczepić o przedmioty.

 

 

 

Zamów kuriera po paletę

Na stornie tania-paczka.net w odpowiednich polach wpisujesz, co i gdzie zamierzasz wysłać. Wpisz kod pocztowy nadawcy i adresata, wprowadź wagę i wymiary palety. Określ rodzaj opakowania.

Wybierz opcje dodatkowe, takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie, awizacja telefoniczna kuriera przed doręczeniem przesyłki.

zamów kuriera

Jakim kurierem wysłać paletę

Po wypełnieniu wszystkich pozycji, kliknij „kontynuuj” . Pojawią się ceny usług poszczególnych przewoźników. Do wyboru masz kilka firm kurierskich takich jak:  DPD, DHL , Geis, Raben, Ambro Express

Wybór firmy kurierskiej zależy w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju przesyłkę zamierzamy wysłać. Większość firm kurierskich bezproblemowo obsługuje przesyłki paletowe o wadze do 1000 kg.

Przesyłki o rozmiarze palety euro, czyli 120/80 cm obsługują wszystkie firmy kurierskie. Do wysyłki półpalet 60/80 cm możesz wybrać kuriera Raben lub Geis.

 

Zamów kuriera po paletę

Po wybraniu firmy kurierskiej, przejdź do formularza danych adresowych nadawcy i adresata. Pamiętaj, iż „dane nadawcy” to adres nadania a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki.

Koniecznie podaj numeru telefonu nadawcy jak i odbiorcy. Ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem, należy podać kwotę pobrania oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy.

 

Jak wysłać paczkę za pobraniem

 

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Zapoznaj się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich.  Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek zagranicznych i krajowych.

Ostatnim elementem zamawiania kuriera jest opłacenie przesyłki. W tym celu zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie możesz swobodnie dokonać płatności. Z dostępnych metod możesz wybrać płatność poprzez bank, płatność kartą, jak również Blik. Pamiętaj, iż zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty.

Po dokonaniu opłaty na podany w formularzu adres mailowy otrzymasz etykietę. Umieść ją na przesyłce w widocznym miejscu. Cały proces zamawiania kuriera został już zakończony. Teraz czekaj na kuriera.

 

wyceń paletę

 

Śledzenie przesyłki

Dzięki opcji śledzenia przesyłki, czyli monitoringu, możesz śledzić przesyłkę od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy.

Wejdź na stronę  śledzenie przesyłki  i wpisz numer listu przewozowego w odpowiednim polu. Dzięki tej opcji uzyskasz informację, gdzie dokładnie znajduje się Twoja przesyłka i czy została doręczona do odbiorcy. 

 

 

tania-paczka

 

 

 

Powrót

Jak sprzedawać rękodzieła przez Internet? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

25.09.2023
Chcesz zacząć zarabiać na wyrobach handmade? Podpowiadamy, jak rozpocząć skuteczną sprzedaż rękodzieła przez Internet. Dowiedz się, gdzie szukać odbiorców oraz jak zapakować przesyłki kurierskie. ...
CZYTAJ

3 sposoby na usprawnienie procesu wysyłki w Twoim sklepie internetowym

11.09.2023
Zależy Ci na usprawnieniu procesu dostaw w Twoim sklepie online? Przedstawiamy 3 sposoby, które przyspieszą wysyłkę, pomogą zautomatyzować czynności i zadbać, aby przesyłka kurierska sprawnie dotarła do ...
CZYTAJ

O czym pamiętać, pakując produkty do wysyłki do klienta?

21.08.2023
Prowadzisz sklep internetowy? Podpowiadamy, jakie opakowania wybrać i jak zapakować oraz zabezpieczyć wysyłane produkty, aby zrobić pozytywne wrażenie na kliencie. Sprawdź i zamów zaufanego kuriera. ...
CZYTAJ
Archiwum