Koszyk 0,00 0

Jak wysłać koła kurierem?

15-02-2021

Jak wysłać koła kurierem

Jeżeli zastanawiasz się jak wysłać i zapakować koła samochodowe, przeczytaj poniższy artykuł. Wysyłka kół samochodowych może wydawać się kłopotliwa, ale Tania-Paczka.net pomoże Ci tanio i szybko je wysłać.

Na początek należy ustalić co to są koła samochodowe. Zatem koło samochodowe to opona + felga. Dla niektórych może wydawać się to oczywiste, lecz z naszego doświadczenia wynika, iż wielu klientów podczas  zamawiania kuriera po koła samochodowe, wybierając rodzaj przesyłki zaznacza: opony.  Skutek tego jest taki, iż kurier przyjeżdżając do nadawcy po paczkę, widząć koła zamiasta deklarowanych w zamówieniu opon,  odmawia jej odbioru.

 

Jak wysłać koła kurierem

 

Jak zapakować koła do wysyłki kurierem

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wysyłce kół samochodowych, jest prawidłowe ich przygotowanie do transportu. Jeżeli koła nie są zapakowane w karton w kształcie prostopadłościanu, to zawsze stanowią przesyłkę niestandardową, podlegającą dodatkowej opłacie.

Postępując zgodnie z poniższym poradnikiem będziesz pewny, że twoje koła dotrą na miejsce przeznaczenia w stanie nienaruszonym a Ty unikniesz dodatkowych opłat.

Zanim zaczniesz pakować koła, upewnij się, że masz potrzebne materiały i narzędzia. Musisz mieć przygotowane rolki folii stretch, folię bąbelkową i kartony lub tekturę, ponieważ wykorzystasz je do zabezpieczenia przesyłki. Jeżeli nie uda ci się zapakować kół w karton o kształcie prostopadłościanu to bez względu na wybór firmy kurierskiej, koła powinny być zawsze owinięte w całości folią strech. 

Jeżeli twoje koła są wyposażone aluminiowe felgi to koniecznie zabezpiecz je kartonami, aby nie zostały uszkodzone podczas transportu. Po prostu użyj kilku pasków tektury, kartonu i folii bąbelkowej do przykrycia każdej obręczy felgi.  Następnie owiń całe koło folią bąbelkową bądź folią stretch. W trakcie pakowania przesyłki skoncentruj się głównie na felgach, ponieważ są to punkty, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu. Po owinięciu kół folią, użyj taśmy pakowej, aby zabezpieczyć przesyłkę.

Nie żałuj materiału podczas pakowania. Im lepiej je zabezpieczysz, tym bardziej będą chronione przed upadkiem. Nie musisz martwić się o środek koła, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, że zostanie ono poddane jakichkolwiek urazom podczas transportu. Zrób kilka zdjęć kół, to na dowód na to, że dobrze jest zaparkowałeś na wypadek o roszczenia ubezpieczeniowego.

 

zamów kuriera


Waga przesyłki - koła samochodowe

Waga koła z reguły przekracza 20 kg a nierzadko nawet 30 kg. Maksymalna waga jednej paczki nie może przekraczać 50 kg.  Mając na uwadze limity wagowe koła powinny być pakowane pojedynczo.  Kurier nie odbierze przesyłki o wadze większej niz dopusczalna. 

Jeżeli masz do wysłania więcej niż dwa koła,  zastanów się nad skorzystaniem przesyłki paletowej. Wysyłka 4 kół na palecie jest znacznie tańsza i bezpieczeniejsza niż ich wysyłka oddzielnie, jako 4 paczki. Przy wyborze przesyłki paletowej masz pewność, iż koła i felgi będą odpowiednio zabezpieczone i nie będą narażone na otarcia i uderzenia podczas transportu. Jeżeli śrdnica koła nie przekracza 60 cm, możesz wybrać jako nośnik półpaletę. Rozmiary półpalety to  60 / 80 cm. Koszt wysyłki kurierem półpalety sprawdzisz na stornie Tania-Paczka.net. 

 

Waga i wymiary

 

Ile kosztuje wysyłka kół kurierem

Nie ma znaczenia, czy kiedykolwiek wcześniej zamawiałeś usługi kurierskie, czy też może robisz to po raz pierwszy. Dzięki prostemu formularzowi na stronie Tania-Paczka.net w zaledwie kilka minut dowiesz się ile kosztuje wysyłka i zamówisz kuriera. Wprowadzając do systemu wagę, wysokość, szerokość, długość przesyłki oraz zaznaczając, iż są to koła samochodowe w bardzo szybki i prosty sposób poznasz cenę przesyłki.

Z uwagi na różnicę w wadze oraz rozmiarach kół samochodowych, ciężko jest określić średnią cenę wysyłki kurierem. Jednakże podając przykładowo to wysyłka koła o wadze 20 kg nie powinna kosztować więcej niż 47 zł.

Bardzo ważne jest aby wszystkie pomiary robić bardzo dokładnie gdyż w sytuacji kiedy wybrana przez ciebie firma kurierska stwierdzi nieprawidłowości zdarza się iż może nałożyć na ciebie nadawcę dopłatę. Aby tego uniknąć pomiarów dokonuj zawsze po jej zapakowaniu.

 

Formularz nadania kół kurierem

Wejdź na stronę Tania-Paczka.net i wprowadź wymiary oraz wagę przesyłki do systemu. Podaj adres odbioru paczki przez kuriera i adres dostawy. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pół i po dokonaniu  opłaty otrzymasz na podany adres email etykiety adresowe. Wydrukuj je i naklej na paczkę, najlepiej w jej najszerszym miejscu.
 

 

Wysyłka kół kurierem
 

 

Może Cię zainteresować:
 

Jak wysłac koła kurierem DPD

Jak wysłać opony kurierem DHL

Jak pakować przesyłki niestandardowe

Jak zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem

Tani kurier do Niemiec – jak wysłać paczkę do Niemiec


 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum