Koszyk 0,00 0

Jak zamówić kuriera do domu?

05-02-2021

Jak zamówić kuriera do domu?

Jak zamówić kuriera do domu

Serwis Tania-Paczka.net oferuje szeroki zakres usług kurierskich dostosowanych do Twoich potrzeb. Jesteśmy dumni z tego, że oferujemy usługi kurierskie, które są maksymalnie elastyczne i wygodne dla naszych klientów. Jeżeli musisz zostać w domu z dziećmi lub też nie masz czasu i ochoty jechać na pocztę a masz do wysłania przesyłkę, serwis kurierski Tania-Paczka.net oferuje łatwą i wygodną formę odbioru paczek. Proces zamawiania kuriera trwa 5 minut a po dokonaniu zamówienia, jedyne co musisz zrobić to wydrukować etykietę przewozową i czekać na kuriera. 

Zamówienie kuriera do domu jest bardzo proste. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej a następnie wypełnisz formularz.

zamów kuriera1

 

  • Wpisz kody pocztowe z których i do których chcesz wysłać paczkę
  • Podaj rodzaj przesyłki.  Wśród dostępnych rodzajów przesyłek możesz wybrać: list, paczka, paleta, gabaryt
  • Wprowadź wagę oraz rozmiary swojej paczki i określ jej kształt. Pamiętaj, aby wagę oraz rozmiary paczki podawać zawsze po jej zapakowaniu. Teraz potrzebujemy już tylko kilka szczegółów, abyś mógł zamówić kuriera do domu.
  • Wpisz kwotę ubezpieczenia a jeżeli coś sprzedajesz i chcesz, aby paczka została wysłana za pobraniem, wpisz kwotę pobrania, którą kurier odbierze od adresata
  • Kliknij przycisk Kontynuuj
  • Przejdź do wyboru firmy kurierskiej. Spośród dostępnych przewoźników możesz wybrać DPD, DHL, FedEx, InPost, TNT, GLS, Ambro Express, Raben, Geis.

 

Jak widzisz firma kurierska Tania-Paczka.net posiada bardzo szeroki wybór przewoźników, dlatego też jesteśmy w stanie dostosować swoją ofertę do potrzeb każdego klienta.

 

Dlaczego  warto wybrać firmę kurierską Tania-Paczka.net?

Tania-Paczka.net może zorganizować odbiór i dostawę od drzwi do drzwi. NIe ma znaczenia czy wysyłasz paczkę, paletę, zderzak samochodowy czy opony.

Możemy odebrać Twoją paczkę w wybranym przez Ciebie miejscu. Po prostu daj nam znać, gdzie będzie Twoja paczka a my ją stamtąd odbierzemy. Jeżeli wysyłasz dużo paczek, możesz łączyć wiele przesyłek w jednym zamówieniu. Możesz również zintegrować swoje konto Tania-Paczka.net z kontem na Allegro.

 

Przesyłki paczkomatowe

Jeżeli nie zależy Ci na doręczeniu przesyłki bezpośrednio do rąk odbiorcy, zawsze możesz skorzystać z popularnych paczkomatów. Wśród naszych usług znajdziesz pełną ofertę przesyłek do nadania w paczkomacie Inpost.  Po złożeniu zlecenia na podany adres email otrzymasz etykietę przewozową. Po jej wydrukowaniu umieść ją na paczce i dostarcz przesyłkę do wybranego paczkomatu.

 

Kiedy kurier odbierze paczkę

Każda firma kurierska posiada inne godziny odbioru przesyłek kurierskich. Z reguły, jeżeli zamówisz kuriera do godziny 11:00 to odbiór przesyłki nastąpi tego samego dnia roboczego. 

 

Przed zamówieniem kuriera, przygotuj paczkę

Jak pisaliśmy powyżej, kurier może przyjechać po odbiór Twojej przesyłki jeszcze tego samego dnia, więc powinieneś zawczasu przygotować odpowiednio paczkę.

Cena jaką płacisz za wysłanie paczki zależy od jej wagi, rozmiarów i kształtu. Dlatego ważne jest prawidłowe przygotowanie jej do transportu. Prosimy wszystkich naszych klientów o dokładne zmierzenie i zważenie swoich paczek przed skorzystaniem z naszych usług kurierskich. Przesyłki, których waga lub rozmiary przekroczą te dopuszczalne, zostaną obciążone dopłatami.

Najlepiej zapakuj przedmioty w kartonowe pudełko i odpowiednio zabezpiecz zawartość. Wszelkie luźne elementy powinieneś zabezpieczyć wypełniaczem w postaci na przykład styropianu, gazet czy nawet starych ubrań. 

Twoja przesyłka zanim dotrze do celu będzie kilkukrotnie przepakowywania, dlatego tak ważne jest należyte jej zabezpieczenie. Przedmioty w paczce nie powinny być w niej "upchane". Zawsze pozostaw przestrzeń na amortyzację wstrząsów. Z prowadzonych statystyk wynika, iz zdecydowana większośc uszkodzeń przesyłek w transporcie spowodowana jest nieprawidłowym oplakowaniem. Dopiero po zapakowaniu przesyłki zmierz ją i zważ. Nigdy nie dokonuj pomiarów „na oko” ponieważ nieprecyzyjne ich podanie może skutkować koniecznością dopłaty, jaką naliczy Ci przewoźnik za nadanie niezgodne ze zleceniem. Czasami różnica 0,5 kg, czy 2 mc, może skutkować wysoka dopłatą. 

 

Czy mogę śledzić swoją przesyłkę

 Niezależnie od tego czy wysyłasz jedną paczkę, czy też nadajesz ich setki, usługa Tania-Paczka net - Śledzenie zapewnia wgląd w status przesyłki na całej jej drodze. Dzięki naszym połączeniom z serwerami poszczególnych firm kurierskich, będziesz mieć pewność i spokój ducha, że masz najbardziej aktualne informacje.

Na stronie śledzenie przesyłki wpisz numer twojej paczki widniejący na etykiecie. Informacje na temat numeru przesyłki otrzymasz również w wiadomości email po złożeniu zamówienia. Śledzenie przesyłki kurierskiej działa zarówno w stosunku do przesyłek krajowych, paczkomatów, jak i paczek zagranicznych.

 

Podsumowanie

Usługa zamówienia kuriera do domu lub do firmy to bardzo wygodne i coraz częściej stosowane rozwiązanie. Dotyczy ono zarówno paczek zagranicznych, jak i krajowych. Siedząc wygodnie w domu możesz zamówić kuriera, aby dostarczył paczkę do rodziny lub znajomy w Niemczech, Holandii czy Wielkiej Brytanie. Korzystając z zamówienia kuriera online oszczędzasz czas i pieniądze a przesyłka krajowa najczęściej na następny dzień roboczy jest doręczana bezpośrednio pod drzwi odbiorcy.

 

Może Cię zainteresować:

Jak pakować przesyłki niestandardowe

Jak zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem

Tani kurier do Niemiec – jak wysłać paczkę do Niemiec

 

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum