Koszyk 0,00 0

Sprawdź, jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed transportem!

04-02-2021

Chcesz, aby zawartość Twojej paczki była bezpieczna? Nie zapomnij odpowiednio jej opakować! Podpowiadamy, jak zabezpieczać przesyłki kurierskie. Wypróbuj nasze wskazówki, a nawet najbardziej delikatne przedmioty dotrą do celu bez żadnych uszkodzeń.

Bezpieczne przesyłki kurierskie

Dlaczego odpowiednie zapakowanie paczki jest tak ważne?

Wydaje Ci się, że to wszystko jest bardzo proste? Jednego dnia kurier odbiera Twoją paczkę, a drugiego przesyłka trafia w ręce odbiorcy. Zapewniamy, że w międzyczasie dzieje się bardzo wiele. Możesz przekonać się o tym, śledząc drogę swojej przesyłki. Warto poznać mechanizm działania firm kurierskich, by lepiej zrozumieć, na co musi być odporny wysyłany pakunek. Twoja paczka może:

 • znaleźć się na samym dnie załadunku i być przygniatana przez inne kartony,
 • spadać z automatycznych przenośników taśmowych,
 • być układana w różnych pozycjach i konfiguracjach,
 • przeżywać intensywne wstrząsy i gwałtowne hamowania w trakcie transportu.

Wysokość przenośnika taśmowego liczy nawet 80 cm. Z takiej wysokości mogą spaść zderzające się paczki kurierskie. Jak widzisz, Twoja przesyłka powinna zostać naprawdę solidnie zabezpieczona! Na szczęście wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by wysyłane przedmioty nie ulegały uszkodzeniom.

Jak dobrze pakować przesyłki kurierskie

Pakowanie krok po kroku

Pamiętaj, że rodzaj opakowania zależy przede wszystkim od zawartości paczki. Im delikatniejszy towar, tym więcej zabezpieczeń trzeba zastosować. Pakowanie można podzielić na następujące etapy:

 1. Przygotuj dobrze dopasowany karton.
 2. Zastosuj wypełnienia ochronne i ułóż przedmioty w środkowej części pakunku.
 3. Upewnij się, że nie ma luźnych miejsc i zawartość kartonu się nie przesuwa.
 4. Zamknij opakowanie i dokładnie zaklej je taśmą.
 5. Umieść na kartonie etykietę z danymi do przesyłki.

Szklane przedmioty warto dodatkowo opatrzyć nalepką "Uwaga! Szkło", jednak używając takiego oznaczenia pamiętaj, że np. firma DHL dolicza w takim przypadku dodatkową opłatę i traktuje paczkę jako przesyłkę niestandardową. Najważniejsze jest precyzyjne wypełnienie kartonu. Umieszczone w nim rzeczy nie powinny się przemieszczać, ponieważ w takich sytuacjach najczęściej dochodzi do uszkodzeń. Kurier przyjmuje również przesyłki wielkogabarytowe, które nie mieszczą się w tradycyjnym kartonie. Przy składaniu zamówienia upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rodzaj usługi kurierskiej. Ceny paczek standardowych i niestandardowych różnią się od siebie.

Jakie zabezpieczenia wewnętrzne masz do wyboru?

Do zabezpieczenia przesyłki możesz wybrać różne rodzaje wypełniaczy. Najczęściej są to:

 • zmięty papier i pogniecione gazety,
 • folia bąbelkowa,
 • cięta tektura,
 • styropianowe wypełniacze,
 • poduszki powietrzne,
 • tekturowe przegrody i przekładki piankowe.

Wybór jest naprawdę duży i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Klienci firm kurierskich coraz częściej korzystają z ekologicznych wypełnień, dzięki czemu paczki są bardziej przyjazne dla środowiska. Wysyłasz kilka szklanych przedmiotów w jednym opakowaniu? Najlepiej oddzielić je od siebie przegrodami. Dzięki temu nie będą obijać się o siebie i nie zostaną uszkodzone w czasie transportu.

Zabezpieczenie zewnętrzne przesyłki kurierskiej

Dotarłeś do etapu zamykania kartonu? Przed Tobą przygotowanie zabezpieczenia zewnętrznego. Kurier będzie potrzebował etykiety z danymi wysyłkowymi. Powinna zostać umieszczona na największej ściance paczki, co usprawni proces skanowania i sortowania. Do zaklejania kartonów najlepiej sprawdza się profesjonalna taśma pakowa. Należy użyć jej na wszystkich łączeniach. Na ochronę przesyłek wielkogabarytowych o nietypowych kształtach pozwolą gotowe arkusze tektury i folia stretch. Najważniejsze jest precyzyjne zabezpieczenie ostrych krawędzi.

Parametry paczki musisz podać w formularzu zamówienia. Określ jej długość, szerokość, wysokość i wagę. Na tej podstawie zostanie wyliczona cena usługi, a kurier przygotuje się do odbioru określonego załadunku. Porównywarka cen pozwoli na wybranie najkorzystniejszych i najszybszych rozwiązań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej paczki!

Zależy Ci na bezpiecznym transporcie towaru? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy zorganizować sprawną dostawę paczki. Na naszym portalu można zamawiać kuriera i śledzić przesyłki. Współpracujemy przy zleceniach standardowych i niestandardowych. Oferowani dostawcy przyjmują tradycyjne kartony, foliopaki kurierskie, tuby, opony, a nawet rowery i zderzaki samochodowe!

Powrót

Jak wysłać przesyłkę za granicę? Przeczytaj, w jaki sposób przygotować paczkę dla kuriera!

14.03.2023
Dowiedz się, czym przesyłki kurierskie zagraniczne różnią się od krajowych. Poznaj zasady pakowania paczek i formalności, które pozwolą Ci zamówić kuriera prosto do Twojego domu lub firmy. ...
CZYTAJ

Reklamacja. Jak przygotować dokumenty i paczkę dla kuriera?

17.02.2023
Nie jesteś zadowolony z obsługi firmy dostarczającej przesyłki kurierskie? Przeczytaj, kiedy możesz złożyć reklamację i jak wyglądają procedury. Skompletuj potrzebne dokumenty i złóż skargę. ...
CZYTAJ

Czego nie wolno wysyłać za pośrednictwem kuriera?

03.02.2023
Czego nie dostarczy żaden kurier? Poznaj najczęstsze wyłączenia i dowiedz się, jakich rzeczy nie wyślesz przesyłką kurierską. Przygotuj prawidłowo paczkę i uniknij niepotrzebnych problemów. ...
CZYTAJ
Archiwum