Koszyk 0,00 0

Sprzedajesz na Vinted? Dowiedz się, jak sprawnie nadać paczkę!

26-07-2021

 

Zamierzasz sprzedawać za pośrednictwem aplikacji Vinted i szukasz firmy świadczącej usługi kurierskie? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz szybko i łatwo porównać oferty różnych przewoźników? Jeżeli dręczą Cię tego rodzaju pytania, zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika! Z niego dowiesz się, co zrobić, by sprawnie nadać paczkę, zwiększając swoje zyski ze sprzedaży ubrań, których już nie nosisz. 

Portal Vinted, czyli odpowiedź na zero waste w modzie

Platforma Vinted umożliwia wygodną sprzedaż oraz kupno używanych ciuchów, ale też innych przedmiotów. Dzięki niej można nie tylko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, zarobić pieniądze, ale też przysłużyć się dobru planety, dając starym rzeczom drugie życie. Nic zatem dziwnego, że portal zyskuje coraz większą popularność – korzysta z niego już 25 milionów użytkowników na całym świecie. 

Weź jednak pod uwagę fakt, że przygotowując paczkę z ubraniami do wysłania, powinieneś zadbać o to, by dotarła ona do adresata szybko, sprawnie, w nienaruszonym stanie. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz nasze sugestie. 

sprzedaż vinted

Jak poprawnie wysłać paczkę ze sprzedanym na Vinted ubraniem?

Sprzedawanie ciuchów za pośrednictwem serwisu Vinted jest stosunkowo proste. Serwis sam tworzy etykiety ze specjalnym kodem, zawierającym wszelkie niezbędne informacje na temat danej transakcji. Aby nadać przesyłkę, powinieneś wykonać następujące czynności:

  • wygenerować etykietę,

  • wydrukować ją – pamiętaj, by wybrać w ustawieniach odpowiednio wysoką jakość druku. Sprawi to, że umieszczony na niej kod będzie wyraźny i dobrze czytelny,

  • przykleić etykietę na paczce. Postaraj się, by mocno się trzymała. Zadbaj również o to, by w miarę możliwości umieścić ją na równej, płaskiej powierzchni.

Kiedy wykonasz te czynności, pozostaje Ci poczekać na kuriera lub nadać przesyłkę w paczkomacie. Pamiętaj, że koszty związane z przesłaniem pakunku przez firmę transportową ponosi kupujący. Nie zapominaj też, że odpowiednie przygotowanie przesyłki kurierskiej gwarantuje, iż dotrze ona do odbiorcy szybko i sprawnie. 

Upewnij się, że posiadasz niezbędne dane adresata

Przed wygenerowaniem etykiety oraz nadaniem sprawdź dokładnie dane odbiorcy. Ta z pozoru błaha czynność może zaoszczędzić sporo nerwów zarówno Tobie, jak i kupującemu. Kiedy upewnisz się, że masz poprawne informacje na jego temat, możesz śmiało nadawać przesyłkę kurierską, bez obaw, że coś pójdzie nie tak i Twój przedmiot zaginie. 

Zadbaj o właściwe zabezpieczenie paczki

Bardzo ważnym elementem handlowania na odległość jest odpowiednie opakowanie sprzedawanych ubrań. Powinieneś zadbać o to, by ochronić je przed wszelkimi nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie mogą wystąpić podczas transportu. Weź pod uwagę, że mimo iż firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, by dostarczyć paczki w nienaruszonym stanie, zawsze może się zdarzyć, że jakiś klient źle zabezpieczy swoją przesyłkę, a jej zawartość uszkodzi inne opakowania. Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności.

Przygotowując towar do wysyłki, zadbaj o takie elementy, jak:

  • odpowiednie opakowanie. Najlepiej po prostu włóż sprzedawane ubranie do solidnego kartonu lub zamykanego worka wykonanego z grubej folii,

  • solidne zamknięcie paczki. Pamiętaj, że będzie ona przechodziła przez wiele rąk - postaraj się więc, by była szczelna i solidnie zabezpieczona,

  • adekwatny rozmiar opakowania. Dopilnuj, by nic nie wystawało, ale też nie "latało" po pudełku. W obu przypadkach przedmiot, jaki wysyłasz, mógłby ulec zniszczeniu. 

poprawne pakowanie

Wybierz kuriera, który najszybciej dostarczy Twoją paczkę!

Podczas dokonywania transakcji za pośrednictwem serwisu Vinted to kupujący ponosi koszty dostarczenia przesyłki. Jako sprzedawca nie musisz więc martwić się o to, czy ta usługa będzie tania, czy droga.

Warto jednak zadbać o to, by towar dotarł na miejsce przeznaczenia w jak najkrótszym czasie. Jeżeli chcesz znaleźć firmę kurierską, która dostarczy Twoją paczkę szybko, sprawnie, skorzystaj z naszej pomocy. Łatwo porównasz oferty różnych przewoźników i wybierzesz najlepszą z nich. 

Tania-paczka.net zapewni Ci bezproblemową wysyłkę

Sprzedawanie za pomocą platformy Vinted to doskonały sposób na przewietrzenie szafy czy zyskanie dodatkowego źródła dochodu. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje przesyłki dotrą do adresatów szybko i bezproblemowo, zadbaj o wybranie właściwej firmy kurierskiej i skorzystaj z umieszczonego na naszej stronie formularza. Sprawimy, że wysyłanie paczek stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością, a Ty sam szybko otrzymasz pieniądze za sprzedane ubrania.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum