Koszyk 0,00 0

Czekasz na przesyłkę, ale nie możesz odebrać paczki? Przekieruj ją!

05-01-2023

uslugi-kurierskie

Zamówiłeś zakupy w sklepie online, ale termin dostawy nie do końca Ci odpowiada? Niespodziewane wydarzenie zmieniło Twoje plany i akurat nie będzie Cię w domu, gdy nadejdzie paczka kurierem? Nic straconego! Możesz skorzystać z opcji przekierowania przesyłki. Jak to zrobić? Przeczytaj i poznaj procedury stosowane przez największe firmy kurierskie działające w Polsce. Dopełnij drobnych formalności i wygodnie odbierz rzeczy tam, gdzie akurat jesteś i kiedy Ci pasuje.

Termin przyjazdu kuriera Ci nie odpowiada? Możesz przekierować paczkę!

Zakupy przez internet stały się bardzo popularne. Bogactwo ofert z całej Polski i spoza jej granic pozwala kupować towary w atrakcyjnych cenach, składać zamówienia 24 h na dobę oraz otrzymywać gotowe paczki prosto do domu. Drobnym mankamentem może być jedynie termin dostawy w dni robocze, gdy akurat znajdujemy się poza domem.

Firmy świadczące usługi kurierskie dbają o profesjonalną obsługę i zadowolenie swoich klientów, dlatego zwykle informują o próbie podjęcia dostarczenia w następny dzień roboczy. Najczęściej wiadomości takie wysyłane są na adres e-mail oraz w formie SMS-a na telefon. Dodatkowo dostępna jest opcja elektronicznej lokalizacji przesyłki, która ułatwia bieżące śledzenie jej położenia na trasie z magazynu do odbiorcy.

Dzięki temu kupujący może zaplanować swój czas w taki sposób, aby odebrać paczkę. Jednak co, gdy Twoje plany nieprzewidzianie się zmieniły i koniecznie musisz wyjść w godzinach, gdy do Twoich drzwi ma akurat zapukać kurier? Rozwiązaniem jest możliwość przekierowania, którą obecnie stosują wszyscy najwięksi operatorzy. Najczęściej usługa ta jest bezpłatna i pozwala zmienić termin lub miejsce dostawy. Dzięki temu unikniesz pozostawienia awizo, konieczności umawiania kolejnego spotkania lub zwrotu zamówienia do nadawcy.

Zmiana punktu dostawy w DPD

Jednym z najpopularniejszych w Polsce kurierów jest firma DPD, która obsługuje liczne sklepy internetowe działające w wielu różnych branżach. Nie tylko zapewnia ona atrakcyjne ceny oraz dba, aby tania przesyłka kurierska dostarczana była terminowo, ale i umożliwia zmianę daty dostarczenia zamówionego już towaru. Użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji „Moja Paczka” przeznaczonej do zainstalowania na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Automatycznie powiadamia ona o planowanym terminie doręczenia oraz pozwala śledzić paczkę w czasie rzeczywistym i wygodnie ją przekierować. Jak to zrobić?

Po zalogowaniu się do aplikacji możesz wybrać opcję:

  • zmiany adresu dostawy na inny – w ten sposób Twoje zakupy kurier może dowieźć np. do pracy lub kogoś bliskiego,

  • przekierowania przesyłki do jednego z licznych punktów stacjonarnych DPD Pickup.

Dodatkowo w dniu dostawy otrzymasz wiadomość e-mail z przybliżoną godziną wizyty kuriera. Gdy klikniesz załączony odnośnik, możesz wybrać inny termin.

tania-przesylka-kurierska

Przekierowanie w DHL

Twoje zamówienie obsługuje firma DHL? Gdy nie pasuje Ci termin, w którym ma do Ciebie dotrzeć paczka kurierem, bardzo szybko możesz go zmienić. Przewoźnik przygotował specjalną witrynę internetową służącą do przekierowywania przesyłek (nawet już w dniu ich nadania). Na stronie musisz jedynie podać numer swojego zamówienia i kod PIN (otrzymasz go w wiadomości e-mail oraz SMS), aby uzyskać dostęp do możliwości zmiany terminu oraz formy dostawy.

Nowy adres w InPost

Pracownik InPost ma odwiedzić Cię, gdy akurat jesteś w pracy lub w odwiedzinach u rodziny? Po odebraniu wiadomości o próbie dostawy w kolejnym dniu roboczym możesz bezproblemowo przekierować paczkę pod dowolny adres, aby uniknąć jej zwrotu. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z licznych paczkomatów tej firmy, gdzie przesyłka będzie czekać na Ciebie w bezpiecznej skrytce. Są one dostępne całodobowo, dlatego zakupy możesz odebrać w każdej wolnej chwili.

Odbierz paczkę, gdzie Ci wygodnie!

Jak widzisz, operatorzy dbają o to, aby dopasować się do potrzeb zabieganych klientów, którzy nie zawsze mają czas czekać przez wiele godzin na wizytę kuriera. Dzięki opcji przekierowania możesz odebrać swoją paczkę w wybranym miejscu i o pasującej Ci porze. W naszym serwisie znajdziesz najlepsze usługi, gdzie dostępna jest tania przesyłka kurierska. Zobacz, jak szybko obliczysz cenę dostawy i zamówisz odbiór zapakowanego towaru prosto ze swojego domu bądź firmy.

Powrót

Jak sprzedawać rękodzieła przez Internet? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

25.09.2023
Chcesz zacząć zarabiać na wyrobach handmade? Podpowiadamy, jak rozpocząć skuteczną sprzedaż rękodzieła przez Internet. Dowiedz się, gdzie szukać odbiorców oraz jak zapakować przesyłki kurierskie. ...
CZYTAJ

3 sposoby na usprawnienie procesu wysyłki w Twoim sklepie internetowym

11.09.2023
Zależy Ci na usprawnieniu procesu dostaw w Twoim sklepie online? Przedstawiamy 3 sposoby, które przyspieszą wysyłkę, pomogą zautomatyzować czynności i zadbać, aby przesyłka kurierska sprawnie dotarła do ...
CZYTAJ

O czym pamiętać, pakując produkty do wysyłki do klienta?

21.08.2023
Prowadzisz sklep internetowy? Podpowiadamy, jakie opakowania wybrać i jak zapakować oraz zabezpieczyć wysyłane produkty, aby zrobić pozytywne wrażenie na kliencie. Sprawdź i zamów zaufanego kuriera. ...
CZYTAJ
Archiwum