Koszyk 0,00 0

Czekasz na przesyłkę, ale nie możesz odebrać paczki? Przekieruj ją!

05-01-2023

uslugi-kurierskie

Zamówiłeś zakupy w sklepie online, ale termin dostawy nie do końca Ci odpowiada? Niespodziewane wydarzenie zmieniło Twoje plany i akurat nie będzie Cię w domu, gdy nadejdzie paczka kurierem? Nic straconego! Możesz skorzystać z opcji przekierowania przesyłki. Jak to zrobić? Przeczytaj i poznaj procedury stosowane przez największe firmy kurierskie działające w Polsce. Dopełnij drobnych formalności i wygodnie odbierz rzeczy tam, gdzie akurat jesteś i kiedy Ci pasuje.

Termin przyjazdu kuriera Ci nie odpowiada? Możesz przekierować paczkę!

Zakupy przez internet stały się bardzo popularne. Bogactwo ofert z całej Polski i spoza jej granic pozwala kupować towary w atrakcyjnych cenach, składać zamówienia 24 h na dobę oraz otrzymywać gotowe paczki prosto do domu. Drobnym mankamentem może być jedynie termin dostawy w dni robocze, gdy akurat znajdujemy się poza domem.

Firmy świadczące usługi kurierskie dbają o profesjonalną obsługę i zadowolenie swoich klientów, dlatego zwykle informują o próbie podjęcia dostarczenia w następny dzień roboczy. Najczęściej wiadomości takie wysyłane są na adres e-mail oraz w formie SMS-a na telefon. Dodatkowo dostępna jest opcja elektronicznej lokalizacji przesyłki, która ułatwia bieżące śledzenie jej położenia na trasie z magazynu do odbiorcy.

Dzięki temu kupujący może zaplanować swój czas w taki sposób, aby odebrać paczkę. Jednak co, gdy Twoje plany nieprzewidzianie się zmieniły i koniecznie musisz wyjść w godzinach, gdy do Twoich drzwi ma akurat zapukać kurier? Rozwiązaniem jest możliwość przekierowania, którą obecnie stosują wszyscy najwięksi operatorzy. Najczęściej usługa ta jest bezpłatna i pozwala zmienić termin lub miejsce dostawy. Dzięki temu unikniesz pozostawienia awizo, konieczności umawiania kolejnego spotkania lub zwrotu zamówienia do nadawcy.

Zmiana punktu dostawy w DPD

Jednym z najpopularniejszych w Polsce kurierów jest firma DPD, która obsługuje liczne sklepy internetowe działające w wielu różnych branżach. Nie tylko zapewnia ona atrakcyjne ceny oraz dba, aby tania przesyłka kurierska dostarczana była terminowo, ale i umożliwia zmianę daty dostarczenia zamówionego już towaru. Użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnej aplikacji „Moja Paczka” przeznaczonej do zainstalowania na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Automatycznie powiadamia ona o planowanym terminie doręczenia oraz pozwala śledzić paczkę w czasie rzeczywistym i wygodnie ją przekierować. Jak to zrobić?

Po zalogowaniu się do aplikacji możesz wybrać opcję:

  • zmiany adresu dostawy na inny – w ten sposób Twoje zakupy kurier może dowieźć np. do pracy lub kogoś bliskiego,

  • przekierowania przesyłki do jednego z licznych punktów stacjonarnych DPD Pickup.

Dodatkowo w dniu dostawy otrzymasz wiadomość e-mail z przybliżoną godziną wizyty kuriera. Gdy klikniesz załączony odnośnik, możesz wybrać inny termin.

tania-przesylka-kurierska

Przekierowanie w DHL

Twoje zamówienie obsługuje firma DHL? Gdy nie pasuje Ci termin, w którym ma do Ciebie dotrzeć paczka kurierem, bardzo szybko możesz go zmienić. Przewoźnik przygotował specjalną witrynę internetową służącą do przekierowywania przesyłek (nawet już w dniu ich nadania). Na stronie musisz jedynie podać numer swojego zamówienia i kod PIN (otrzymasz go w wiadomości e-mail oraz SMS), aby uzyskać dostęp do możliwości zmiany terminu oraz formy dostawy.

Nowy adres w InPost

Pracownik InPost ma odwiedzić Cię, gdy akurat jesteś w pracy lub w odwiedzinach u rodziny? Po odebraniu wiadomości o próbie dostawy w kolejnym dniu roboczym możesz bezproblemowo przekierować paczkę pod dowolny adres, aby uniknąć jej zwrotu. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z licznych paczkomatów tej firmy, gdzie przesyłka będzie czekać na Ciebie w bezpiecznej skrytce. Są one dostępne całodobowo, dlatego zakupy możesz odebrać w każdej wolnej chwili.

Odbierz paczkę, gdzie Ci wygodnie!

Jak widzisz, operatorzy dbają o to, aby dopasować się do potrzeb zabieganych klientów, którzy nie zawsze mają czas czekać przez wiele godzin na wizytę kuriera. Dzięki opcji przekierowania możesz odebrać swoją paczkę w wybranym miejscu i o pasującej Ci porze. W naszym serwisie znajdziesz najlepsze usługi, gdzie dostępna jest tania przesyłka kurierska. Zobacz, jak szybko obliczysz cenę dostawy i zamówisz odbiór zapakowanego towaru prosto ze swojego domu bądź firmy.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum