Koszyk 0,00 0

Jak wysłać paczkę DHL

25-10-2020

Jak zamówić kuriera DHL

Każdy zna firmę kurierską DHL. Jeżeli zamierzasz skorzystać z jej usług, możesz to zrobić za pośrednictwem strony do zamawiania kuriera Tania-Paczka.net. Dzięki naszej ofercie możesz wysłać paczkę za pośrednictwem DHL korzystając z atrakcyjnych cen. Aby dokonać wysyłki powinieneś najpierw

 

Co chcesz wysłać: kopertę, paczkę, paletę, rower, oponę?

Na stornie głównej podajemy co i gdzie zamierzamy wysłać. Padaj kody pocztowe nadawcy i adresata, wprowadź wagę i wymiary przesyłki a następnie określ rodzaj opakkowania. Mosze tez wybrać opcje dodatkowe takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie.

Jak zamówić kuriera DHL

 

JAK ZAPAKOWAĆ PACZKĘ?

DHL dokłada starań, aby nasza przesyłka bezpiecznie i na czas dotarła do adresata.  Jednak to zawsze na nadawcy ciąży obowiązek prawidłowego zabezpieczenia przesyłki na czas transportu. Pamiętaj, iż Twoja paczka będzie kilkukrotnie przeładowywana a transport będzie odbywał się w 40 tonowych ciężarówkach. Najbezpieczniej jest pakować paczki w karton o kształcie prostopadłościanów przypadku przesyłek nietypowych, możliwe są inne rozwiązanie.

O tym jak zapakować zderzak samochodowy może dowiedzieć się w innym artykule.   

 

JAKĄ FIRMĘ KURIERSKĄ WYBRAĆ?

Po wypełnieniu wszystkich pozycji, kliknij „kontynuuj” i pojawią się ceny usługi dla poszczególnych przewoźników. Do wyboru masz kilka firm kurierskich takich jak  DPD, DHL , FedEx, InPost, GLS, UPS, Geis, TNT, Raben oraz Ambro Express dla przesyłek gabarytowych. Wybór firmy kurierskiej w zależy w dużej mierze od tego jakiego rodzaju przesyłkę zamierzamy wysłać.

Większość firm kurierskich bezproblemowo obsługuje przesyłki o wadze do 30 kg. Jeżeli zamierzasz wysłać przesyłkę paletową, skorzystaj oferty dotyczącej obsługi tego rodzaju przesyłek - DPD, DHL, Raben, Geis. 

Jeżeli zamierzasz wysłać zderzak samochodowy firmą DHL, pamiętaj o tym, iż zgodnie z regulaminem DHL przesyłka taka musi być zapakowana w karton w kształcie prostopadłościanu. Jeżeli nie masz możliwości przygotowania i zabezpieczenia przesyłki w sposób opisany powyżej, możesz skorzystać z naszej oferty wybierając firmę kurierską Ambro Express, która nie wymaga pakowania swoich przesyłek w karton. Należy jedynie prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem, na przykład używając do tego tektury, folii bąbelkowej, folii stretch itp.

Po wybraniu firmy DHL jako naszego przeoźnika, przechodzimy do formularza danych adresowych nadawcy i adresata. Pamiętaj, iż „dane nadawcy” to adres nadania a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki. Konieczne jest podani numeru telefonu, zarówno do nadawcy, jak i odbiorcy. Ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem (COD), należy podać kwotę oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy. Innym artykule dowiesz się, jak wysłać przesyłke za pobraniem DHL.

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Prosimy o zapoznanie się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich.  Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek krajowych i zagranicznych.

zamów kuriera DHL, formularz adresowy

 

PŁATNOŚĆ ZA KURIERA

Jeżeli za usługę ma być wystawiona faktura, należy podać numer NIP firmy.  Po wypełnieniu wszystkich pól, zatwierdzamy zapoznanie się z regulaminem oraz wymagane zgody m.in. na przetwarzanie danych osobowych i klikamy „zamów kuriera”

ile kosztuje kurier DHL, wyceń przesyłkę

 

Po zatwierdzeniu powyższych kroków, przechodzimy na stronę płatności elektronicznych i wybierając odpowiednią formę oraz bank dokonujemy płatności. Bezpieczne płatności elektroniczne obsługuje portal Przelewy24. W dostępnych opcjach możesz wybrać płatność poprzez bank płatność kartą, jak również najpopularniejszą ostatnio usługę Blik.

Należy pamiętać, iż Twoje zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty. Na podany w formularzy adres mailowy otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia a po dokonaniu płatności etykietę oraz informację z numerem listu przewozowego lub numerem zlecenia.

jak zapłacić za kuriera DHL, ile kosztuje kurier DHL

 

CZY OTRZYMAM LIST PRZEWOZOWY?

W przypadku kuriera DPD, FEDEX, DHL, InPost, Ambro Express otrzymacie Państwo na podany adres email list przewozowy w załączniku. Kurier firmy GLS oraz GEIS zawsze ma list przewozowy przy sobie. Jeżeli nie masz możliwości wydruku listu przewozowego firma DHL udostępnia usługę dzięki której kurier przyjedzie po odbiór przesyłki już z wydrukowanym listem przewozowym. Opłata za taka usługe to jedynie 1,49 zł.

Jeżeli list ma być sporządzony w chwili odbioru przesyłki, to po stronie nadawcy leży jego prawidłowe wypełnienie. Błędne dane wskazane w liście przewozowym będą skutkować zawsze na niekorzyść nadawcy, bez względu na to kto wypełnił list przewozowy tj. kurier czy nadawca.

 

KIEDY KURIER ODBIERZE I DORĘCZY PACZKĘ

Odbiór przesyłki przez kuriera zależy od  godziny złożenia zlecenia i kodu pocztowego nadawcy. Kurier firmy DPD, DHL, Inpost i Fedex przy zleceniach złożonych do godzin południowych z reguły realizuje zlecenia tego samego dnia roboczego. Minimalny przedział czasowy, w jakim kurier może odebrać przesyłke wynosi w DHL min. 2 godziny. 

Przesyłki paletowe oraz gabarytowe z reguły odbierane są na następny dzień roboczy. Wynika to z tego, iż po odbiór takiej przesyłki wysyłane jest najczęściej samochód ciężarowy.

Przesyłka zawsze musi być odpowiednio przygotowana do transportu. Zapoznaj się z zasadami przygotowania przesyłki do transportu, gdyż Inaczej przygotowujemy do wysyłki kurierem opony a inaczej komputer. Pamiętaj, że po stronie nadawcy leży obowiązek należytego zabezpieczenia na czas dostawy. W przypadku niedostatecznego zabezpieczenia przesyłki przewoźnik ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

 

ŚLEDZENIE PRZESYŁKI - MONITORING

Dzięki funkcji śledzenie przesyłek, macie Państwo możliwość śledzenia, czyli monitoringu przesyłki od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy. Wystarczy wpisać numer listu przewozowego w odpowiednie pole. 

 

JAK DŁUGO TRWA DORĘCZENIE PRZESYŁKI

To częste pytanie. Gwarantowany termin doręczenia przesyłki to 48 godzin od daty odbioru przez kuriera. Jednak w zdecydowanej większości przypadków przesyłki są doręczane na następny dzień. Pamiętaj, że czas odbioru przesyłki i doręczenia zawsze liczony jest w dni robocze. Jeżeli zależy ci na pilnym doręczeniu przesyłki na następny dzień wybierz usługę gwarantowaną doręczenie na wybraną godzinę. Taką formę doręczenia przesyłki oferują: DHL DPD FedEx oraz InPost.

 

 

tania kurier , jak zamówić kuriera DHL

 

Sprawdź również:

  1. Jak wysłać paczkę Paczkomatem Inpost
  2. Jak wysłać skrzynie biegów kurierem
  3. Jak wysłać paczkę za pobraniem

 

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum