Koszyk 0,00 0

Jak zamówić kuriera InPost

20-02-2021

Jak zamówić kuriera InPost

Każdy zna i prawie każdy kiedyś skorzystał z  kuriera InPost, jedynej na dzień dzisiejszy polskiej firmy zajmującej się na taką skalę przesyłkami kurierskimi.  Swój sukces oraz popularność zawdzięcza głównie innowacyjnej usłudze w postaci paczkomatów.   Firma kurierska Tania-Paczka.net, poza firmami kurierami takimi jak DPD, FedEx, DHL czy GLS posiada również w swojej ofercie usługi kuriera InPost.

Usługi kurierskie InPost zapewniają szybki odbiór i dostawę przesyłek na terenie całego kraju.  Przed zamówieniem kuriera InPost należy wykonać kilka niezbędnych czynności.

W poniższym artykule dowiesz się, jak zamówić kuriera InPost do domu lub firmy. 

 

jak zamowic kuriera inpost

Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

 

Przygotuj paczkę do odbioru przez kuriera

Przed zamówieniem kuriera InPost do domu lub firmy, najpierw powinienieś odpowiednio przygotować paczkę do wysyłki. Zacznij od wyboru odpowiedniego opakowania w zależności od tego co chcesz wysłać. Jeżeli wysyłasz dokumenty, umieść je w odpowiedniej wielkości kopercie. Z kolei większe przedmioty, najlepiej zapakować w pudełko kartonowe.  Podczas pakowania przesyłki zwróć uwagę na to, aby wypełnić wszystkie luźne przestrzenie. Paczka po odbiorze przez kuriera InPost, będzie  transportowana kilkoma rodzajami pojazdów i kilkukrotnie przeładowywana. Zwróć szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem. 

Z prowadzonych przez firmy kurierskie statystyk wynika, iż najczęstszą przyczyną uszkodzeń jest nieprawidłowe tzn. zbyt ciasne, bądź zbyt luźne, wypełnienie zawartości opakowania. Przesyłki kurierskie podczas transportu umieszczane są piętrowo w wielkogabarytowych pojazdach, przez co narażone są na duże przeciążenia. Pamiętaj o tym podczas przygotowywania przesyłki do odbioru przez kuriera.

Gdy już wszystko zapakujesz i zabezpieczysz, zaklej paczkę taśmą. Dodatkowo możesz owinąć karton folią stretch.

 

Zważ i zmierz paczkę

Pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć długość, szerokość i wysokość opakowania. Do zważenia paczki wystarczy zwykła waga kuchenna lub łazienkowa. Informacja o wadze przesyłki oraz jej rozmiarach, pomoże Ci zorientować się ile zapłacisz za usługę kurierską. Pamiętaj, aby pomiarów dokonywać zawsze po zapakowaniu przesyłki, gdyż ich zaniżenie może skutkować dopłatami, którymi obciążyć i firma kurierska.

 

Oblicz cenę przesyłki

Jeżeli już wiesz ile waży i jakie są rozmiary przesyłki wejdź na stronę Tania-Paczka.net. Podaj kod pocztowy nadawcy oraz odbiorcy przesyłki. Wprowadź wagę i rozmiary oraz oznacz kształt przesyłki. Z dostępnych firm kurierskich, wybierz kuriera InPost.

 

Zamów kuriera

Sprawdź dostępne godziny odbioru i opcje dodatkowe oferowane przez kuriera InPost. Możesz skorzystać w przesyłki za pobraniem, opcji awizacji email, sms, ubezpieczenia paczki  itp. Jeżeli twoja przesyłka musi pilnie dotrzeć do odbiorcy na następny dzień, wybierz opcję gwarantowanego doręczenia na wybraną godzinę.

Wybierz miejsce odbioru oraz doręczenia przesyłki. Jeżeli chcesz aby przesyłka została odebrana z domu, użyj adresu domowego. Jeżeli jednak pracujesz w innej lokalizacji pamiętaj, aby dokładnie wprowadzić adres odbioru przesyłki przez kuriera InPost. Unikniesz niepotrzebnych nieporozumień.

 

Zapłać i wydrukuj etykietę. 

Po wybraniu adresu odbioru i doręczenia przesyłki, dokonaj zapłaty a na podany w zleceniu adres email, otrzymasz etykietę adresową dla paczki, którą powinieneś wydrukować i przykleić na opakowaniu. 

Wskazówka:  nawet jeżeli wydrukowałeś etykietę i nakleiłeś na przesyłce, dodatkowo najlepiej napisać również numer przesyłki flamastrem na opakowaniu, na wypadek gdyby etykieta się odkleiła.

 

Kiedy kurier odbierze paczkę

Kurier powinien odebrać przesyłkę w terminie wskazanym w formularzu. Bądź cierpliwy i upewnij się że jesteś w tym czasie w domu lub w firmie. Jeżeli twój kurier się spóźnia lub się nie pojawi, zadzwoń pod numer obsługi klienta wybranej firmy kurierskiej. Podczas pracy kuriera zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, takie jak wypadki drogowe, korki, czy oczekiwanie na odbiorcę, którego akurat nie ma pod podanym adresem. 

Wskazówka: Jeżeli nie możesz czekać cały dzień na kuriera, masz możliwość dostarczenia przesyłki bezpośrednio do oddziału InPost. Pamiętaj, aby na  paczkę nakleić etykietę adresową.

 

Czego nie wysyłać kurierem

Podczas wyboru firmy kurierskiej, zwróć uwagę na ograniczenia dotyczące rodzajów przesyłek, które nie są obsługiwane przez poszczególne firmy kurierskie.  Każdy przewoźnik ma swój regulamin nieco różniący się od konkurencji. Przykładowo, jeżeli zamierzasz wysłać kurierem InPost  opony, owiń je folią stretch i zapakuj maksymalnie po 2 sztuki. Z kolei w DPD opony nie mogą być owinięte folią i należy je wysyłać pojedynczo.  


Podobne artykuły:


 

Duże AGD, jak na przykład zmywarka czy kuchenka?

Zgodnie z regulaminem InPost, kurier może odmówić odbioru takiej przesyłki. Wynika to z tego, iż pomimo że waga takich przedmiotów nie przekracza 30 kg, to z uwagi na duże gabaryty kurier może mieć problemy z przenoszeniem takiej przesyłki a co za tym idzie jest ona narażona na uszkodzenia.

Dlatego, jeżeli wysyłasz pralkę, lodówkę lub zmywarkę najlepiej umieść je na palecie. Będziesz spokojny, że dotrze bezpiecznie do odbiorcy

Przed zamówieniem kuriera, sprawdź czy przedmiot który wysyłać nie znajduje się na lista towarów zabronionych

 

Nadanie paczki kurierskiej w Paczkomacie

Z corocznych raportów e-commerce wynika, iż sytuacja na rynku dostaw z e-handlu w ostatnich 2 latach wygląda podobnie. Najczęściej wybieraną formą usług kurierskich jest na dzień dzisiejszy  dostawa do Paczkomatu a na drugim miejscu, zamówienie kuriera do domu lub pracy. Według internautów, dostawę do Paczkomatu wybiera 80 proc. respondentów a zamówienie kuriera do domu lub pracy - 70 proc. Poprzez serwis Tania-Paczka.net możesz zamówić usługę dostawy do Paczkomatu.

Usługa paczkomatów dotyczy głównie małych paczek. Dla wysyłki przedmiotów takich, jak większe AGD, opony, czy przesyłki gabarytowe,  wciąż najlepszą opcją jest standardowa usługa kurierska z dostawą do domu lub firmy.

 

Podobne: Jak wysłać paczkę w paczkomacie Inpost

 

Dlaczego warto wybrać kuriera InPost

Główną zaletą jest szybkość. Standardowy czas dostawy to maksymalnie 2 dni robocze, ale najczęściej paczka jest dostarczana już następnego dnia po zamówieniu a do paczkomatów czasem nawet w soboty. Niewątpliwą zaletą przesyłek kurierskich, jest dostawa wprost do rąk odbiorcy tzw. door to door.

Zamawiając kuriera do domu możesz spokojnie siedzieć na fotelu, surfując po internecie, spokojnie czekając na dostawę z e-sklepu. Pamiętaj jednak, iż korzystając z takiej usługi musisz być w domu w godzinach pracy kuriera.

 

Waga i wymiary

 

Śledzenie przesyłki InPost

Gdy twoja przesyłka zostanie odebrana przez kuriera, możesz śledzić jej drogę do odbiorcy. Wystarczy że wejdziesz na stronę: Śledzenie przesyłki i wprowadzisz numer przesyłki.

Dzięki tej usłudze w dowolnym momencie dowiesz się, gdzie znajduje się twoja paczka od odbioru do chwili dostawy. Jeśli zauważysz, że paczka jest opóźniona lub jeśli zostanie nieprawidłowo dostarczona, opcja śledzenia przesyłki może Ci pomóc w szybkim rozwiązaniu problemu.

 

Kurier InPost  - podsumowanie

Zamówienie kuriera przez serwis Tania-Paczka.net jest szybkie i proste. Do zamówienia kuriera nie jest konieczne posiadanie konta w systemie. Możesz dokonać jednorazowego zamówienia bez konieczności rejestracji a zapłaty dokonać przez płatności elektroniczne, zapłatę kartą lub płacąc Blikiem.

Zarejestruj się w serwisie

Rejestracja jest darmowa a posiadają konto otrzymujesz bezpłatny dostęp do wielu dodatkowych opcji takich jak: cała historia zamówionych przesyłek,  śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym, automatyczne potwierdzenie doręczenia i wiele innych.

 

Gotowe! Kurier zamówiony

 

Może Cię zainteresować:

 

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum