Koszyk 0,00 0

Świąteczna przesyłka nie została odebrana. Co teraz?

21-12-2022

przesylka swieta

Przedświąteczny czas kojarzony jest z pośpiechem, kupowaniem prezentów i dekoracji w ostatniej chwili. Większość zakupów zamawiamy przez Internet, a zatem ich wysyłka będzie odbywać się za pośrednictwem firmy kurierskiej. To wygodna i szybka metoda otrzymania produktów. W grudniowej gonitwie możemy jednak zapomnieć o wizycie kuriera lub odebraniu przesyłki z paczkomatu. Co zrobić, kiedy przez roztargnienie lub wydarzenie losowe nie przyjęliśmy paczki? Skontaktować się z dostawcą, czy czekać na wiadomość od niego? Dowiedz się, jakie kroki należy podjąć w takiej sytuacji!

Nieodebrana paczka w okresie świątecznym – gdzie trafia?

Wiele osób zastanawia się, gdzie trafiają przesyłki kurierskie, które nie zostaną doręczone do adresata. Zazwyczaj przed ich dostarczeniem odbiorca zostanie z wyprzedzeniem poinformowany o dacie, a czasami także godzinie planowanej wizyty. Wszystko zależy od zapisów regulaminu wybranego przewoźnika. Na przykład kurier DPD podejmie dwie próby kontaktu, a jeśli obie zakończą się niepowodzeniem, odwiezie towar do najbliższego oddziału. Tam przez kolejne 3 dni robocze przesyłka będzie czekać na odbiór, o czym zamawiający zostanie poinformowany. Jeżeli nikt się po nią nie zgłosi, to na koszt nadawcy zostanie do niego odesłana.

Jeżeli nie odbierzesz paczki Pocztex, w twojej skrzynce zostanie umieszczone awizo, a karton lub koperta trafi do placówki pocztowej, gdzie będzie następnie czekać 7 dni. Popularnym przewoźnikiem jest również FedEx, który podobnie, jak Pocztex, poinformuje Cię o swojej wizycie za pomocą awizo, a w razie niepowodzenia odwiezie pakunek do oddziału. Przez kolejne 5 dni możesz ją tam odebrać.

Nieodebrana paczka z paczkomatu

Obecnie najpopularniejszą drogą doręczania przesyłek kurierskich są paczkomaty. W momencie, w którym towar zostanie umieszczony w skrytce, otrzymasz wiadomość e-mail, SMS lub powiadomienie w aplikacji. To wygodna opcja, ponieważ umożliwia odbiór paczki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez konieczności oczekiwania na kuriera. Na wizytę masz 48 godzin, a po tym czasie przesyłka wraca do oddziału (na 3 dni) i tam może zostać odebrana. Jeżeli to nie nastąpi, wyruszy w drogę do oddziału zlokalizowanego najbliżej paczkomatu, w którym została nadana i wróci do nadawcy. Chcąc tego uniknąć, możesz odpłatnie przedłużyć czas, a zakupy będą czekać na Ciebie o 48 godzin dłużej w automacie.

kurier swieta

Ktoś nie odebrał paczki od kuriera

Jeżeli otrzymasz informację, że kurier planuje dostarczyć Ci paczkę, ale wiesz, że nie będzie Cię pod podanym adresem, możesz przekierować przesyłkę w inne miejsce lub do konkretnego punktu odbioru przewoźnika. Dostawcy często podejmują drugą, a nawet trzecią próbę doręczenia. Wielu z nich podejmuje kontakt telefoniczny z adresatem, choć nie jest to ich obowiązkiem. Jeśli kurierowi nie uda się dostarczyć paczki, zostanie ona odwieziona do oddziału, o czym już wspominaliśmy wcześniej.

Zgłoszenie zaginionych paczek i przekierowanie przesyłek

Przedświąteczny pośpiech dotyka również kurierów! Liczba przesyłek zdecydowanie zwiększa się w tym okresie, a to może generować pewne utrudnienia i prowadzić do zagubienia niektórych paczek na etapie sortowania czy przeładunku. Dlatego warto regularnie monitorować drogę, jaką pokonuje ona od nadawcy do adresata. Jest to możliwe dzięki unikalnemu numerowi, jaki otrzyma wysyłany karton z zawartością. Jeżeli widzisz, że coś niepokojącego dzieje się z przesyłką lub nie trafiła do odbiorcy, jak najszybciej złóż reklamację u operatora, u którego nadałeś paczkę. Możesz zrobić to za pośrednictwem:

  • formularza na stronie internetowej,

  • e-maila,

  • infolinii.

Masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz wysyłać przesyłki kurierskie bezpiecznie – skorzystaj z naszych usług. Zajmujemy się pośrednictwem pomiędzy klientem a przewoźnikiem i udzielimy Ci wskazówek, być mógł odnaleźć zagubiony lub nieodebrany pakunek. Na naszej stronie w jednym miejscu znajdziesz informacje dotyczące wysyłki przez różne firmy. Dowiesz się, jakie koszty będziesz zobowiązany ponieść i sprawnie porównasz wszystkie oferty. Skorzystaj z naszych usług i zamów kuriera najtaniej – chętnie pomożemy, aby Twoja paczka dotarła do odbiorcy na czas!

Powrót

Jak znaleźć najtańszego przewoźnika, który dostarczy paczkę za granicę?

18.05.2023
Jak wybrać taniego kuriera, który bezpiecznie dostarczy paczkę zagraniczną? Poznaj zasady działania brokerów i przekonaj się, że najtańsza przesyłka kurierska jest w zasięgu Twojej ręki. ...
CZYTAJ

Kiedy wysłać paczkę za granicę, by dotarła na czas?

08.05.2023
Wysyłasz paczki zagraniczne i zależy Ci na ich terminowej dostawie? Dowiedz się, jaki czas doręczeń obowiązuje przy przesyłkach międzynarodowych i oblicz, kiedy zamówić kuriera. ...
CZYTAJ

Sprawdź, na czym polega wysyłanie paczek bez etykiety!

19.04.2023
Na czym polega nadanie paczki bez etykiety? Dowiedz się, jak wygląda wysyłka paczkomatem z aplikacją InPost Mobile. Skorzystaj z innowacyjnych możliwości oferowanych przez firmy kurierskie. ...
CZYTAJ
Archiwum