Koszyk 0,00 0

Przesyłki kurierskie między Polską a Anglią. Co się zmieniło po Brexicie?

16-03-2021

Chcesz wysłać paczkę do Anglii? Dowiedz się, jakie zmiany spowodował Brexit! Zlecając zagraniczne przewozy kurierskie, musisz przestrzegać obowiązującego prawa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak powinna wyglądać wysyłka zgodna z najnowszymi regulacjami.

Usługi kurierskie po Brexicie

Zmiany w zakresie przewozu paczek

Wyjście Anglii z Unii Europejskiej zmieniło bardzo wiele. Rewolucja nie ominęła branży wysyłkowej. Pojawiło się więcej formalności, a wysyłka paczki stała się nieco bardziej skomplikowana niż do tej pory. Przesyłki wymagają odprawy celnej i nadawcy mogą ponosić dodatkowe koszty. Wszystko dlatego, że zgodnie z prawem Anglia zaczęła być traktowana jako „państwo trzecie” wobec UE. Zanim zdecydujesz się na przesyłki kurierskie zagraniczne, musisz zastanowić się nad:

  • zawartością wysyłanej paczki,
  • dokumentami, które trzeba wypełnić,
  • zasadami odprawy celnej,
  • opłatami za cło i VAT.

Pamiętaj, że obowiązuje zakaz przesyłania jakichkolwiek artykułów spożywczych, takich jak słodycze, kawa i herbata, czy wyroby domowe jak np. pierogi, ciasta lub chociażby bigos. Na szczęście najlepsze firmy kurierskie dobrze radzą sobie z nowymi obostrzeniami i mimo nowych formalności są w stanie sprawnie dostarczać pakunki pod wskazany przez klienta adres.

Kurier do Anglii

Różnice między przesyłkami prywatnymi i handlowymi

Planujesz wysyłkę w celach prywatnych lub biznesowych? Niezależnie od Twojej motywacji, każda paczka wymaga odprawy celnej i musi posiadać stosowną dokumentację. Wysokość poniesionych z tego powodu opłat będzie inna dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Jeśli chcesz wysłać przesyłkę zagraniczną do znajomego lub kogoś z rodziny, możesz być zwolniony z części kosztów. Konieczne jest jednak spełnienie następujących warunków:

  • wartość pakunku nie może przekraczać 39 GBP (w przeliczeniu: 45 EUR),
  • każdy przedmiot w paczce musi zostać opisany,
  • należy dobrać odpowiedni kod celny.

Dopasowaniem kodu zajmują się najlepiej zorientowane w temacie firmy kurierskie. Korzystając z naszego formularza przewozu paczek zagranicznych, można zamówić usługi i oszacować koszty dostawy. Ważne jest poinformowanie przewoźnika o gabarytach przedmiotów, ich wartości i przeznaczeniu. W przypadku wysyłki towarów biznesowych trzeba posiadać nr EORI nadawcy, kody HS produktów i fakturę handlową. Obowiązują opłaty za cło, VAT i odprawę celną.

Jak Brexit wpłynie na zagraniczne usługi kurierskie?

Nowe przepisy wydłużają czas dostaw, ponieważ każda paczka przechodzi długą drogę i zostaje sprawdzona przez celników. Klienci mogą spodziewać się także wzrostu cen usług kurierskich. Z największymi trudnościami muszą liczyć się przedsiębiorcy, dla których handel zagraniczny będzie wiązać się z dodatkową dokumentacją i pozyskiwaniem stosownych kodów. Jeśli chcesz wysyłać pakunki prywatnie, utrudnienie stanowi ograniczenie wartości przedmiotów i zakaz przesyłania niektórych artykułów. Nie będzie już możliwe podarowanie bliskim czekolady, herbaty lub słodyczy za pośrednictwem kuriera.

Odkąd Anglia opuściła Unię Europejską, minęło niewiele czasu. Można zatem spodziewać się dynamicznych zmian przepisów i warto śledzić je na bieżąco. Kurierzy wciąż uczą się nowej rzeczywistości i wypracowują najlepsze praktyki dostarczania przesyłek.

Zamawianie przesyłek do Anglii

Mimo obostrzeń wprowadzonych z uwagi na Brexit Twoja paczka może zostać dostarczona bez zbędnych opóźnień. Korzystaj z usług sprawdzonych firm kurierskich i śledź swoje przesyłki. Dobrą praktyką jest także dokładne zapoznanie się z cennikiem usług. Możesz to zrobić poprzez specjalne formularze wyceny paczki. Wystarczy określić:

  • kraj nadania i dostawy,
  • rodzaj pakunku i jego wagę,
  • opcje dodatkowe.

Dzięki porównywarce cen zaoszczędzisz na przewozach i sprawdzisz, kto najtaniej dostarczy towar do Anglii. Jeśli chcesz, możesz zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie lub potwierdzenie dostawy. Wysyłkę rozpocznij od starannego zapakowania przedmiotów i prawidłowego wypełnienia etykiety. Upewnij się, że masz wszystkie informacje potrzebne do odprawy celnej.

Z nami Twoja paczka bezpiecznie dotrze do celu!

Planujesz zagraniczną przesyłkę do Anglii? Skontaktuj się z naszymi ekspertami! Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze przewozy kurierskie i zadbamy, by pakunek sprawnie dotarł pod wskazany adres. Gwarantujemy opcję śledzenia paczek i współpracujemy z najlepszymi kurierami działającymi na całym świecie.

Dzięki serwisowi Tania-Paczka możesz wysłać paczkę do Anglii korzystając z usług firm kurierskich takich jak DPD, GLS, Fedex oraz UPS. To, którego przewoźnika wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Aby poznać cenę wysyłki w formularzu na stronie głównej wpisz kod pocztowy adresata oraz wagę, wymiary i kształt opakowania. Twoją paczkę dostarczymy bezpośrednio do rąk odbiorcy.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum