Koszyk 0,00 0

Jak wysłać szklane przedmioty? Wybierz bezpieczną przesyłkę kurierską

11-10-2021

 

Zamierzasz wysłać kurierem szklany przedmiot? Zastanawiasz się, co powinieneś zrobić, by przesyłka dotarła bezpiecznie do rąk adresata? Gdzie szukać dobrych firm świadczących usługi kurierskie w atrakcyjnych cenach i o czym należy pamiętać, przygotowując szkło do wysyłki? Jeżeli dręczą Cię tego rodzaju pytania, przeczytaj nasz krótki poradnik!

Coraz częściej korzystamy z usług kurierskich

We współczesnym świecie odległości przestają mieć znaczenie – coraz chętniej kupujemy przedmioty w Internecie, korzystając z różnego rodzaju okazji i serwisów sprzedażowych. Jest to prosty i wygodny sposób robienia zakupów. Wymaga on jednak znalezienia rzetelnego przewoźnika, który przetransportuje towar szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim tanio. 

Przedsiębiorstwa świadczące usługi kurierskie samodzielnie ustalają swoje cenniki. Może się więc okazać, że za przewiezienie tej samej przesyłki na identycznej trasie będzie trzeba zapłacić zupełnie różne kwoty. Aby uniknąć kosztów, warto skorzystać z pomocy brokera, który współpracuje z wieloma przewoźnikami. Zyskujesz wtedy dostęp do ofert rozmaitych firm i będziesz mógł łatwo wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję, niezależnie od tego, czy jest to kurier krajowy, czy międzynarodowy. Pamiętaj, że dobre serwisy zapewniają też możliwość śledzenia paczki

wysylka szkla

Przesyłka ze szklanym przedmiotem – o czym warto pamiętać?

Nie wszystkie firmy oferujące usługi kurierskie podejmują się transportu szklanych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że wysyłka szkła kurierem jest niemożliwa. Warto jednak pamiętać, że w razie ich uszkodzenia lub zniszczenia przewoźnik nie uzna reklamacji – prawo przewozowe wyłącza bowiem jego odpowiedzialność w przypadku towaru szczególnie podatnego na szkodę. 

Jeśli dana firma zgadza się na transport szklanych przedmiotów, można założyć, że ma w tej kwestii odpowiednie doświadczenie i że wszystko pójdzie pomyślnie. Należy jednak pamiętać, że obowiązek zabezpieczenia przesyłki kurierskiej leży po stronie nadawcy.

Odpowiednie opakowanie paczki ze szkłem

Warto pamiętać, że bezpieczna wysyłka szkła kurierem jest możliwa tylko wtedy, gdy znajdziesz odpowiednie opakowanie dla przedmiotu, który zamierzasz nadać. Powinno ono spełniać następujące warunki:

  • być wykonane z trwałego, lekkiego materiału – najlepiej nada się do tego celu gruby, sztywny karton złożony z kilku warstw,

  • nie mieć żadnych uszkodzeń – opakowanie pogniecione, rozdarte lub zalane nie będzie zapewniało należytej ochrony dla delikatnej zawartości,

  • wykazywać odpowiednią wytrzymałość, dostosowaną do wagi wysyłanego kurierem przedmiotu. Pamiętaj, że szkło jest dość ciężkie – zadbaj więc o to, by karton był wystarczająco gruby.

Wypełnienie przesyłki ze szklanym przedmiotem

Weź pod uwagę fakt, że przesyłki kurierskie przechodzą przez wiele rąk, zanim trafią do adresata. Oznacza to, że musisz zadbać o to, by umieszczone wewnątrz paczki szkło nie obijało się o ścianki opakowania. W tym celu należy wypełnić karton materiałem, który zamortyzuje ewentualne uderzenia i zabezpieczy kruchy przedmiot. Najlepiej nadadzą się do tego celu:

  • pocięta gąbka,

  • kawałki styropianu,

  • skrawki papieru.

Warto też pamiętać, że jeśli zamierzasz wysłać kurierem kilka elementów, np. komplet kieliszków, należy każdy z nich zapakować osobno. Możesz w tym celu owinąć je folią bąbelkową lub włókniną. Tak zabezpieczone szkło trzeba umieścić w niewielkich kartonikach i dopiero potem włożyć do głównego opakowania, a następnie zakleić mocną taśmą.

Pamiętaj też, że nie należy mieszać w jednej paczce przedmiotów różnego typu, np. talerzy i szklanek. Powinny one być umieszczone w osobnych przesyłkach. 

szklane przedmioty wysyłka

Oznaczenie, które zwiększy bezpieczeństwo dotarcia przedmiotu w całości

Przygotowując paczkę do wysyłki, zadbaj o to, by kurier wiedział, że przewozi towar delikatny. Umieść w tym celu na opakowaniu odpowiednią informację. Może to być naklejka z symbolem kieliszka lub napis „Ostrożnie, szkło". Pamiętaj jednak, że to nie zwalnia Cię z obowiązku zabezpieczenia paczki. Weź pod uwagę, że w wielu sortowniach pracują automaty, które wszystkie pudełka traktują tak samo. 

Wysyłaj bezpiecznie z tania-paczka.net!

Jak widzisz, wysyłka szkła kurierem wcale nie jest taka trudna. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci we właściwym zabezpieczeniu delikatnego towaru. Jeżeli szukasz rzetelnej firmy, która zapewni Ci dostęp do tanich usług kurierskich, odwiedź naszą stronę. Jesteśmy przekonani, że dostępna tam oferta spełni Twoje oczekiwania. 

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum