Koszyk 0,00 0

Jak wysłać dużą paczkę i czy to dużo kosztuje?

09-06-2022

Zamierzasz wysłać dużą paczkę? Zastanawiasz się, ile będzie kosztować jej przesyłka kurierem? W jaki sposób przygotować ją do wysyłki i gdzie szukać najtańszych ofert? Jeżeli zmagasz się z tego rodzaju pytaniami, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik! Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje okażą się dla Ciebie przydatne. 

Duża paczka, czyli jaka?

W jakich przypadkach przesyłkę można nazwać dużą? Do czego porównać jej wymiary? Wbrew pozorom jest to całkiem proste. Firmy przewozowe ściśle precyzują wymiary paczek, jakie są uznawane za ponadgabarytowe. Co ważne, każdy przewoźnik może ustalać tu własne zasady. Dlatego pragnąc sprawdzić, czy konkretne opakowanie mieści się w kategorii standardowych, czy ponadgabarytowych przesyłek, najlepiej jest odwiedzić stronę konkretnej firmy kurierskiej i zapoznać się z jej ustaleniami.

Przyjrzyjmy się, jak to wygląda u różnych przewoźników:

  • dla UPS duża paczka to taka, której suma długości i obwodu wynosi więcej, niż 300 cm,

  • DHL stosuje pojęcie wagi gabarytowej (jest to objętość podzielona przez 5000) - jeśli wynik jest wyższy, niż 31,5 przesyłka jest uznana za dużą,

  • InPost stosuje podobną zasadę, dzieląc objętość przez 6000, a za wartość graniczną uznając 50 kg.

Warto mieć na uwadze fakt, że wszystkie te wytyczne nie wynikają ze złej woli, ale z konieczności sprawnego zorganizowania transportu. Jeśli paczki są podobnych wymiarów, można ich zapakować więcej, na czym zyskuje zarówno przewoźnik, jak i klient, mogący korzystać z możliwości, jakie stwarza najtańsza przesyłka kurierska. 

Ile kosztuje wysyłka dużej paczki?

Ponadgabarytowa paczka zajmuje więcej miejsca w samochodzie niż taka o standardowych wymiarach. Jest zatem oczywiste, że przesyłka kurierem tego rodzaju przedmiotu musi być nieco droższa. Czy to oznacza, że musisz liczyć się z poważnymi kosztami? Niekoniecznie. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy dobrego pośrednika, który zapewni Ci łatwy dostęp do oferty wielu różnych przewoźników. Dzięki temu, wchodząc na jedną stronę internetową szybko porównasz ceny i wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję. 

Pakowanie dużej paczki

Należy pamiętać, że przesyłka kurierem paczki ponadgabarytowej stanowi pewne wyzwanie. Z tego powodu niezmiernie ważne jest odpowiednie opakowanie — takie, które zapobiegnie ewentualnymi szkodzeniom i sprawi, że zawartość paczki dotrze do miejsca przeznaczenia bez zbędnych przestojów. Najlepiej nadają się do tego:

  • folia bąbelkowa,

  • solidny, gruby karton,

  • tkanina,

  • folia typu stretch.

Nie zapomnij również o wypełnianiu pustych przestrzeni wewnątrz opakowania. Możesz użyć do tego celu specjalnych wypełniaczy, ale też styropianu, a nawet zwiniętych gazet, by było bardziej ekologicznie.

Weź też pod uwagę wagę swojej paczki. Duże przedmioty bywają też ciężkie — może się zatem okazać, ze zwykłe kartonowe opakowanie nie wystarczy, bo tektura nie wytrzyma nadmiernego obciążenia. Dlatego w przypadku przedmiotów o znacznym ciężarze przesyłka kurierem powinna odbywać się na paletach. Dzięki temu zyskasz pewność, że towar dotrze do adresata w całości i nie doprowadzi do uszkodzenia innych paczek. 

Zamawianie kuriera

W czasach, gdy usługi przewozowe są na wyciągniecie ręki, przesyłka kurierem paczki ponadgabarytowej nie nastręcza większych trudności. Wystarczy tylko odwiedzić stronę brokera i zamówić usługę.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że taki pakunek może być znacznie cięższy od standardowego i niekiedy musi być przewożony na palecie, która jest znacznie bardziej wytrzymała, niż zwykłe kartonowe opakowanie. W związku z tym wymaga on zastosowania specjalnego wózka transportowego. Trzeba więc powiadomić kuriera o tym fakcie, by mógł on wcześniej przygotować odpowiedni sprzęt. 

Wysyłanie dużej paczki za granicę

Jak wysłać paczkę ponadgabarytową za granicę? Przy pomocy rzetelnego pośrednika jest to bardzo proste. Wchodząc na stronę tania-paczka.net szybko znajdziesz odpowiedniego przewoźnika, a przy tym zyskasz gwarancję najtańszej przesyłki kurierskiej, ponieważ samodzielnie wybierzesz najlepszą opcję. 

Zamów kuriera z tania-paczka.net

Wysłanie dużej paczki wcale nie jest trudnym wyzwaniem. Wierzymy, że dzięki uzyskanym od nas informacjom z łatwością uporasz się z tym zadaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i wyjaśnimy wątpliwości. 

Powrót

Ile może ważyć przesyłka kurierska?

22.07.2022
Waga i gabaryty paczki wpływają na wycenę kosztów dostarczenia przesyłki kurierskiej. Dowiedź się, jak wygląda klasyfikacja przesyłek standardowych i niestandardowych pod względem ich ciężaru. ...
CZYTAJ

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

08.07.2022
Gdy odbiór paczki w wyznaczonym terminie staje się niemożliwy z nagłych i nieoczekiwanych przyczyn - przydatną opcją jest zmiana daty doręczenia. Dowiedź się, jak zrobić to szybko i właściwie! ...
CZYTAJ

Doręczenie przesyłki następnego dnia. Jak to zrobić?

23.06.2022
Przesyłka kurierska może zostać dostarczona do odbiorcy następnego dnia. Podpowiadamy, jak zorganizować taki transport i gdzie szukać najtańszych ofert. ...
CZYTAJ
Archiwum