Koszyk 0,00 0

Jak zapakować i wysłać rower kurierem?

15-04-2021

„Jak zapakować rower”, „jak wysłać rower kurierem”, „jak wysłać rower bez pakowania”. W okresie wiosennym jedne z najczęściej pojawiających się pytań do firm kurierskich.

Planujesz wybrać się na rowerowe wakacje i musisz przetransportować rower na drugi koniec kraju? Masz do wyboru skorzystanie z usług miejscowej wypożyczalni rowerów, możesz przewieźć rower w samochodzie lub na bagażniku samochodowym lub zlecić wysyłkę roweru kurierem. 

Dla wszystkich kupujących i sprzedających rowery, dla sprzedawców internetowych oraz rowerzystów, którzy chcą przewieźć swój rower na zawody sportowe lub wakacje, ważna jest wiedza na temat wysyłki roweru kurierem oraz jej kosztów.

Jeżeli chcesz być pewny, iż rower będzie czekał na Ciebie po przyjeździe na miejsce wypoczynku serwis kurierski Tania-Paczka.net przygotował specjalnie dopasowana ofertę na wysyłkę roweru. 

Czy wysyłka roweru jest kosztowna? Czy jest to bezpieczne dla roweru? W tym artykule odpowiemy na wszystkie te pytania.

jak zapakować rower

Pakowanie roweru w karton

Zapakowanie roweru w karton to najprostsza i najbezpieczniejsza metoda przygotowania go do wysyłki kurierem. W najbliższym  sklepie rowerowym można nabyć odpowiedni karton na rowery. Jeżeli sklep nie jest w stanie zaoferować Ci bezpłatnie używanego pudła, możesz zazwyczaj za niewielką opłatą nabyć nowe.

Przed zamówieniem kuriera usuń lub zakryj na kartonie wszelkie istniejące etykiety wysyłkowe. Poza etykietą adresową, którą otrzymasz po zamówieniu kuriera przez nasz serwis, na kartonie nie mogą się znajdować inne naklejki z kodami kreskowymi.

 

jak wysłać rower

Zadbaj o pedały w rowerze

Pedały rowerowe to najczęstsza przyczyna uszkodzenia opakowania lub co gorsza innych przesyłek. Wystające pedały mogą sprawić, będą się one przebijać przez karton, co może narażać uszkodzenie same pedały oraz inne przsyłki. Aby tego uniknąć zdemontuj je i zawiń w folię bąbelkową. Jeżeli masz taką możliwość, to samo zrób z tylną przerzutką

 

Zdejmij siodełko i przednie koło

Siodło rowerowe to kolejny obszar podatny na uszkodzenia podczas transportu. Podobnie jak w przypadku pedałów i tylnej przerzutki, zdejmij siodełko i owiń je folią bąbelkową.

 

Zastosuj rozpórkę do widelca

Rozpórka widelca - małe narzędzie, które zapobiega wyginaniu się widelca rowerowego - może ona skutecznie zapobiec zgnieceniu lub wygięciu nóg roweru. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy pakunek rowerowy znajdzie się na płasko, a na nim podczas transportu zostaną umieszczone inne pakunki.

 

Poluzuj kierownicę

Jeśli kierownica jest pozostawiona w zwykłej, poziomej pozycji, może się o coś zaczepić podczas transportu. Poluzowanie i obrócenie kierownicy w taki sposób, aby dopasować ją do ramy roweru, pozwoli ograniczyć ryzyko uszkodzeń. W zależności od wielkości roweru może zaistnieć konieczność demontażu wspornika kierownicy. W takim przypadku należy po prostu przymocować kierownicę do górnej części ramy roweru.

 

jak wyslac rower1

 

Owinięcie osi tylnego koła folią bąbelkową

Ostre końce osi tylnego koła Twojego roweru mogą przebijać się przez pudełko, narażając je na uszkodzenia. Aby tego uniknąć zabezpiecz je warstwą folii bąbelkowej.

 

Zabezpiecz ramę roweru

Rama roweru zawsze może ulec zarysowaniu podczas transportu, dlatego warto zadbać o dodatkową warstwę ochronną. Izolacja ramy pianką to świetny sposób, aby nie tylko zapobiec zarysowaniom, ale także zapewnić dodatkową amortyzację. Jeżeli nie masz takiej możliwości owiń ramę gazetami lub materiałem, tak aby maksymalnie zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem.

 

Spuść część powietrza z opon

Podczas wysyłania roweru kurierem należy pozostawić częściowo napompowane opony. Niektórzy uważają, że nie spuszczanie powietrza z opon może spowodować ich eksplozję, ale na ogół nie jest to prawdą. Zamiast tego, pozostawienie częściowo napompowanych opon pomaga chronić obręcze przed zarysowaniem. Nie należy również zdejmować łańcucha z zębatek, ponieważ chroni to zęby przed wygięciem.

 

Jak zapakować rower w karton

Po przygotowaniu roweru do transportu, nadszedł czas na jego zapakowanie. Dowiedz się, jak zapakować rower do wysyłki, wykonując cztery proste kroki:

 

Użyj kartonu o odpowiednim rozmiarze

Po pierwsze, musisz znaleźć pudełko o odpowiednim rozmiarze. Zależy to oczywiście od rodzaju roweru, który ma zostać wysłany, ponieważ rower dziecięcy będzie wymagał innego rozmiaru pudełka niż rower górski XXL.

 

Wyłóż dno pudełka folią bąbelkową

Przykrywając dno kartonu folią bąbelkową lub np. pognieconymi kartonami, można zapewnić dodatkową amortyzację, która zmniejszy skutki uderzeń i wstrząsów podczas transportu.

 

Wypełnij pustą przestrzeń

Po umieszczeniu roweru w kartonie, należy wypełnić puste przestrzenie luźnymi opakowaniami. Zapobiegnie to przesuwaniu się roweru i zapewni mu bezpieczeństwo.

 

Zaklejanie kartonu

Wreszcie nadszedł czas na uszczelnienie pudełka. Użyj taśmy pakowej i owiń każde łączenie kilkoma warstwami, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo całej przesyłki.

 

Ja  przygotować rower do wysyłki bez kartonu

Co zrobić w sytuacji, kiedy chcesz wysłać rower kurierem a nie posiadasz odpowiedniego kartonu, w który możesz go zapakować? Serwis Tania-Paczka przygotował specjalną ofertę, dzięki której możesz wysłać rower bez pakowania go w karton.

 

Odkręć pedały

Tak samo jak w przypadku pakowania roweru w karton, nieodkręcone pedały rowerowe to najczęstsza przyczyna uszkodzenia w transporcie innych przesyłek. Dlatego też koniecznie zdemontuj pedały rowerowe i zawiń je w folię bąbelkową. 

 

Skręć kierownicę i opuść siodełko

Kierownicę skręć w taki sposób, aby znajdowała się ona w tej samej linii co rama roweru. Siodełko opuść maksymalnie nisko a najlepiej wyjmij je i przymocuj na wysokości tylnego koła roweru.

 

Zabezpiecz wszystkie wystające elementy

Podczas przygotowywania roweru do wysyłki  zabezpiecz folią bąbelkową lub kartonami wszystkie wystające i ostre elementy roweru. Szczególną uwagę zwrócić na przerzutki, zębatki, wystające szpice od kół rowerowych.

jak wyslac rower

 

Odkręć przednie koło

Odkręcenie koła nie jest koniecznym elementem, aby zlecić przewóz, lecz znacząco ułatwia jego transport oraz prawdopodobnie zmniejszy koszty wysyłki, gdyż zmniejsza rozmiar paczki. Jeżeli zdecydujesz się odkręcić przednie koło, zadbaj o przedni widelec i amortyzatory w rowerze, aby nie uległy wygięciu podczas transportu.

 

Owiń rower folią stretch 

Tak przygotowany rower w całości owiń szczelnie folią stretch. Zabezpiecz wszystkie wystającej ostre elementy. Pamiętaj, iż jeżeli przesyłka z uwagi na nienależyte jej zabezpieczenie uszkodzi inne paczki w transporcie, możesz być pociągnięty do pokrycia wyrządzonych z tego tytułu szkód.

 

Zabezpiecz wszystkie wystające elementy

Podczas przygotowywania roweru do wysyłki  zabezpiecz folią bąbelkową lub kartonami wszystkie wystające i ostre elementy roweru. Szczególną uwagę zwrócić na przerzutki, zębatki, wystające szpice od kół rowerowych.

 

Odkręć przednie koło

Odkręcenie koła nie jest koniecznym elementem, aby zlecić przewóz, lecz znacząco ułatwia jego transport oraz prawdopodobnie zmniejszy koszty wysyłki. Jeżeli zdecydujesz się odkręcić przednie koło, zadbaj o przedni widelec i amortyzatory w rowerze, aby nie uległy wygięciu podczas transportu.

 

Owiń rower folią stretch 

Tak przygotowany rower w całości owiń szczelnie folią stretch. Zabezpiecz wszystkie wystającej ostre elementy. Pamiętaj iż jeżeli przesyłka z uwagi na nienależyte jej zabezpieczenie uszkodzi inne paczki w transporcie, możesz być pociągnięty do zwrotu wyrządzonych z tego tytułu szkód.

 

 

Jakim kurierem wysłać rower?

To jakiego wybierzesz kuriera zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, lecz do transportu roweru zapakowanego folią stretch polecamy firmę DPD lub kuriera Ambro Express.

Ambro Express jest to przewoźnik specjalizujący się w transporcie przesyłek niestandardowych i ponadgabarytowych a do takich należą w szczególności przesyłki zapakowane w folię stretch.

 

 

Ile kosztuje wysłanie roweru kurierem?

Koszt wysyłki roweru kurierem będzie uzależniony od wybranej firmy kurierskiej a także od rozmiaru roweru oraz jego wagi. Transport roweru kurierem możesz zamówić już od kilkudziesięciu złotych, więc cena nie jest wygórowana. Na stronie tania-paczka.net szybko wycenisz koszt transportu Twojego zamówienia. Wystarczy, że w kalkulatorze podaż wagę oraz rozmiary rowerów.

 

zamów kuriera

 

Zamów kuriera po rower

Teraz, gdy już wiesz, jak zapakować rower do wysyłki, wejdź na stronę Tania-Paczka.net i zamów kuriera.

Jeżeli nie wiesz jak zamówić kuriera przez internet zapoznaj się z poniższym artykułem : Jak zamówić kuriera

 

 

Może Cię zainteresować:

 

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum