Koszyk 0,00 0

Tych błędów w pakowaniu przesyłek powinieneś unikać. Sprawdź nasze porady!

25-01-2021

Chcesz, aby zawartość Twojej paczki była bezpieczna? Pamiętaj, że to zależy nie tylko od firmy kurierskiej! Dobrze zabezpiecz karton i unikaj błędów najczęściej popełnianych przy pakowaniu. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę i jak zadbać o skuteczną ochronę wysyłanych przedmiotów.

Tych błędów w pakowaniu przesyłek powinieneś unikać. Sprawdź nasze porady!

Dlaczego odpowiednie pakowanie jest tak ważne?

Klientom zależy na czasie, więc przesyłki kurierskie są przerzucane w ekspresowym tempie. Trafiają do automatycznych sortowni, gdzie układają je zaprogramowane do tego celu maszyny. W takich warunkach nietrudno o uszkodzenia. Jeśli nie zadbasz o odpowiednie zabezpieczenie wysyłanego towaru, może czekać Cię rozczarowanie. Do najczęstszych konsekwencji złego pakowania należą:

 • zniszczenie umieszczonych wewnątrz przedmiotów,
 • rozerwanie opakowania i zgubienie zawartości lub jej części,
 • wygenerowanie dodatkowych opłat za dostawę,
 • opóźnienie doręczenia przesyłki pod wskazany adres.

Warto od razu zapoznać się z obowiązującym u wybranego dostawcy cennikiem i zasadami współpracy. Dobre przygotowanie po prostu się opłaca! 

Prawidłowe pakowanie paczek

Brak zabezpieczenia zawartości

Już wiesz, że Twoja przesyłka będzie przemieszczać się bardzo szybko. Wielokrotne przekładanie i sortowanie to źródło nieustannych wstrząsów. Co zrobić, by przedmioty nie obijały się o siebie i nie uległy uszkodzeniom? Kieruj się następującymi zasadami:

 1. Wybierz karton o wielkości odpowiedniej do gabarytu wysyłanego towaru.
 2. Umieść przedmioty w centralnej części opakowania.
 3. Wypełnij puste przestrzenie za pomocą folii bąbelkowej, tektury lub pogniecionej gazety.
 4. Zamknij karton, oklej go taśmą i upewnij się, że całość jest wystarczająco solidna.

Unikaj cienkich, zużytych kartonów, które mogłyby rozpaść się w trakcie podróży. Warto zainwestować we wzmocnioną taśmę pakową. Jeśli zależy Ci na materiałach ekologicznych, sprawdź dostępne na rynku wypełnienia eko. Specjalne tektury sprawią, że przesyłki kurierskie nie będą przynosić szkody dla środowiska naturalnego. Wśród najchętniej wykorzystywanych opakowań znajdują się kartonowe pudełka w kształcie prostopadłościanu, koperty i foliopaki.

Łączenie paczek i nietypowe gabaryty

Korzystając z usług kurierskich, musisz przestrzegać jasno określonych zasad. Już w chwili zamawiania dostawy jesteś zobowiązany do podania gabarytów pakunku. Obejrzyj formularz wyceny paczki i sprawdź, jakie wymiary powinna mieć tania paczka standardowa. Za nietypowe opakowanie i konieczność sortowania ręcznego trzeba dokonać dodatkowej opłaty. Wśród niestandardowych rozwiązań znajdują się:

 • worki i tuby,
 • opakowania z wystającymi elementami,
 • nieregularne kształty, które nie mogą być sortowane przez maszyny,
 • kartony ze znakowaniem „uwaga szkło”, „góra, dół” i „ostrożnie”.

Firmy kurierskie oferują liczne usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie paczki. Warto skorzystać z tej możliwości przy wysyłce cennych przedmiotów o nietypowych kształtach. Przed zamówieniem dostawy upewnij się, że towary mogą być dostarczone drogą wysyłkową. Zgodnie z obowiązującym prawem, na liście rzeczy zabronionych znajdują się dokumenty osobiste, żywe zwierzęta i rośliny oraz środki farmaceutyczne. Kurier może odmówić przyjęcia przesyłki z taką zawartością.

Niewłaściwe oznakowanie paczki

Czy Twoja przesyłka dotrze do celu, jeśli zostanie źle oznakowana? Nie kuś losu i dokładnie sprawdź wszystkie dane. Szczególnie ważne jest podanie prawidłowego adresu dostawy. Upewnij się, że etykieta została prawidłowo przyklejona, a widoczne na niej informacje są zgodne z prawdą. Możesz umieścić na kartonie również własną naklejkę z danymi adresowymi. W ten sposób dodatkowo zabezpieczysz paczkę przed zgubieniem. Zachęcamy do śledzenia przesyłek i bieżącej oceny jakości usług kurierskich. Wystarczy wpisać indywidualny numer identyfikacyjny w wyszukiwarkę.

Gotowy do zamówienia kuriera na tania-paczka.net?

Jak dobrze zabezpieczyć wysyłane produkty? Mamy nadzieję, że już nie będziesz mieć z tym żadnego problemu! Na naszej stronie szybko zamówisz kuriera, a Twoja paczka bezpiecznie dotrze pod wskazany adres. W razie pytań skorzystaj z formularza kontaktowego. Chętnie doradzimy i udzielimy dodatkowych informacji o oferowanych przez nas usługach oraz przewoźnikach.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum