Koszyk 0,00 0

Wysyłka instrumentów muzycznych: co warto wiedzieć?

07-08-2023

tani-kurier

Chcesz dostarczyć komuś instrumenty muzyczne? Tego typu przesyłka kurierem jest dość rzadka, ale możliwa. Co dokładnie można wysłać i jak prawidłowo przygotować paczkę oraz zabezpieczyć jej zawartość, aby nie uległa w czasie transportu żadnym uszkodzeniom? Podpowiadamy! Przeczytaj, poznaj praktyczne wskazówki i zamów kuriera, który sprawnie oraz szybko zrealizuje dostawę.

 

Chcesz wysłać paczkę z instrumentem muzycznym?

Sprzedajesz używane instrumenty muzyczne lub chcesz dostarczyć je komuś znajomemu? Firmy oferujące tanie przesyłki kurierskie nie powinny robić trudności z realizacją takiego zlecenia, ponieważ podobne przedmioty nie figurują na listach z wykluczeniami.

Niewielkie mechanizmy z powodzeniem możesz wysłać w standardowej paczce. Instrumenty wielkogabarytowe najbezpieczniej przewozić na paletach. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie oznaczenie kartonów. Dzięki specjalnym naklejkom kurier oraz obsługa centrum przeładunkowego będzie wiedzieć, z jaką zawartością ma do czynienia.

Jakie instrumenty można wysłać w paczce?

Standardowa przesyłka kurierem to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz wysłać niewielkie instrumenty. Są to m.in.:

 • trąbki i flety,

 • harmonijki,

 • klarnety,

 • puzony,

 • waltornie,

 • akordeony,

 • keyboardy,

 • syntezatory,

 • gitary i ukulele,

 • skrzypce,

 • wiolonczele,

 • kontrabasy.

Jako przesyłki paletowe z powodzeniem możesz nadać większe instrumenty. Chodzi np. o pianina, fortepiany i organy, harfy czy całe zestawy perkusyjne.

Jak prawidłowo zabezpieczyć paczkę z instrumentem?

Odpowiednie zapakowanie paczki to gwarancja, że jej zawartość dotrze do adresata w idealnym stanie. Zanim klikniesz zamów kuriera, przygotuj swoją przesyłkę. Najbezpieczniej jest wykorzystać nowy karton w kształcie prostopadłościanu, wykonany z grubej tektury falistej (idealna będzie pięciowarstwowa). Jego wymiary dopasuj do wielkości instrumentu.

Przedmiot do wysyłki najlepiej jest owinąć folią typu stretch (pod warunkiem że nie zniszczy obudowy). Następnie wypełnij wolne miejsca folią bąbelkową lub specjalną pianką. Możesz wykorzystać również niepotrzebne gazety czy kawałki tkanin. Tak zapakowany instrument nie będzie przesuwał się na boki nawet podczas gwałtowanego hamowania czy skręcania.

Wszystkie ruchome elementy instrumentu należy zdemontować, zabezpieczyć je (np. folią bąbelkową) i włożyć do oddzielnego pudełka. Gdy je oznaczysz, ponowny montaż będzie o wiele łatwiejszy. Ze skrzypiec wyjmij podpórkę pod brodę, struny, strunnik i mostek. Z fortepianu usuń stojak na nuty, pedały i nóżki, a klawisze przykryj kocem, aby się nie zadrapały.

Boisz się, że przedsiębiorstwo obsługujące tanie przesyłki kurierskie może uszkodzić delikatną konstrukcję? Dobrym pomysłem są opakowania typu flight case. Posiadają kółka ułatwiające przewóz i szczelne zamknięcie. Ich wnętrze jest wyłożone gąbką, gumą lub pianką, a krawędzie wzmocnione są kątownikami. Taka konstrukcja chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami oraz zmianami temperatury.

Wielkogabarytowe instrumenty muzyczne wyślij jako przesyłkę paletową. Umieść je w centralnym miejscu palety, aby nic nie wystawało poza jej obręb i przymocuj stabilnie do podłoża. Następnie szczelnie owiń folią bąbelkową i zastosuj specjalne narożniki zabezpieczające.

przesylka-gitary

Wybór kuriera: na co zwrócić uwagę?

Większość popularnych firm przewożących przesyłki kurierskie przewozi także instrumenty muzyczne, dlatego znalezienie przewoźnika nie powinno być problemem. Gdy chcesz dostarczyć cenną wartość, zwróć uwagę na możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. W przypadku pianin i innego sprzętu wielkogabarytowego przydatna będzie również usługa wniesienia do budynku.

Wyjątkiem są instrumenty historyczne i zabytkowe, które mogą zostać potraktowane jako dzieło sztuki. Wtedy najlepszą opcją jest transport przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwo posiadające doświadczenie na podobnym polu.

Skorzystaj z usług brokera i zamów kuriera

Już wiesz, jak przygotować instrumenty do wysyłki, aby dotarły do adresata w niezmienionym stanie. W serwisie brokerskim Tania Paczka porównasz usługi wielu różnych wykonawców i wybierzesz najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie. Sprawdź, dobierz sprawdzoną firmę, dokonaj wyceny i zamów kuriera prosto do swojego domu.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum