Koszyk 0,00 0

Jak wysłać kurierem przedmioty ze szkła i ceramiki?

12-03-2021

Planujesz wysyłkę szklanych przedmiotów? Upewnij się, że bezpiecznie dotrą do celu! Doradzamy, jak pakować przesyłki kurierskie i ochronić paczkę przed uszkodzeniami w trakcie przewozu. Sprawdź, jakie zabezpieczenia masz do wyboru i czego wymaga kurier przed przyjęciem pakunku.

Pakowanie szkła i ceramiki

Odpowiednie przygotowanie do wysyłki to bezpieczna paczka

Czy wiesz, jaką drogę pokonuje Twoja paczka przed dotarciem do wyznaczonego celu? Zanim adresat ją odbierze, musi trafić do wielu punktów pośrednich. Przekonasz się o tym dzięki śledzeniu jej lokalizacji. Jak widzisz, w międzyczasie jest sortowana przez maszyny, układana w samochodzie i wielokrotnie przenoszona przez kuriera. Naraża ją to na wiele niebezpieczeństw i ryzyko uszkodzenia. Jeśli odpowiednio zabezpieczysz swoją przesyłkę, możesz uchronić ją przed:

  • szkodliwymi skutkami wstrząsów,
  • przygnieceniem przez inne paczki znajdujące się w załadunku,
  • zgubieniem w trakcie sortowania,
  • zniszczeniem przez upadek z wysokości.

Wysyłka kurierem pozwala na szybkie dostarczenie towaru w dowolne miejsce na świecie. Musisz jednak pamiętać, że bezpieczeństwo delikatnych przedmiotów zależy nie tylko od firmy przewozowej, ale przede wszystkim od Ciebie.

Pakowanie delikatnych przedmiotów

Jakie opakowanie i wypełnienie wybrać?

Zwróć uwagę na optymalny rozmiar opakowania. Najlepszym wyborem będzie tradycyjne pudełko kartonowe. Przy zamawianiu usługi musisz wskazać parametry paczki, takie jak jej długość, wysokość i szerokość. Warto skorzystać z formularza wyceny przesyłek kurierskich. Najbardziej opłacalne jest wysyłanie pakunków standardowych, które nie wymagają ręcznego sortowania i mogą trafić na automatyczną linię w sortowni. Wnętrze kartonu trzeba starannie wypełnić w taki sposób, by nie pozostała w nim żadna wolna przestrzeń. Do tego celu można wykorzystać między innymi:

  • folię bąbelkową,
  • zmięte gazety,
  • pogniecione kartki ze starych zeszytów,
  • poduszki powietrzne,
  • poduszki powietrzne,

Rodzaj wykorzystanego zabezpieczenia nie jest istotny. Najważniejsze jest precyzyjne wypełnienie opakowania i zadbanie, by przedmioty nie obijały się o siebie. Jeśli ich gabaryty są duże i nie zmieszczą się w składanym kartonie, możesz skorzystać z gotowych arkuszy tekturowych. Ważne jest staranne zabezpieczenie rogów przesyłki i owinięcie całej powierzchni szklanej materiałem.

Pakowanie kruchych przedmiotów

Chcesz wysłać szklane naczynia, wazon lub ceramiczne dekoracje? Umieść je w centralnej części kartonu. Jeśli pozostawisz miejsce między szkłem a ścianką opakowania, uchronisz kruche przedmioty przed zgnieceniem w razie uderzenia paczki. Wszelkie wstrząsy i naciski zostaną zamortyzowane przez umieszczone tam wypełnienie. Postaraj się też, aby znajdujące się w przesyłce dekoracje zostały rozdzielone czymś miękkim i ich brzegi nie obijały się o siebie. Dzięki temu nie będziesz przejmować się żadnymi rysami, wyszczerbieniami ani zbitym szkłem. Warto stosować przegrody styropianowe.

Ostatnim krokiem będzie staranne zamknięcie opakowania. Możesz użyć profesjonalnej taśmy pakowej. Dla pewności wszystkie łączenia kartonu oklej co najmniej dwa razy. To ważne, by pakunek nie otworzył się w trakcie podróży, ponieważ jego zawartość mogłaby zostać zgubiona i uszkodzona. W takiej sytuacji kurier z pewnością nie uzna reklamacji.

Oznakowanie wrażliwej na wstrząsy paczki

Wartość planowanej przez Ciebie przesyłki kurierskiej jest duża? Czasami warto zdecydować się na opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie pakunku i powiadomienia SMS. Zapoznaj się z cennikiem kuriera i zdecyduj, na jakiej ochronie Ci zależy. W przypadku szklanych przedmiotów można także skorzystać ze specjalnego znakowania towaru. Paczka opisana etykietą „ostrożnie, szkło” będzie traktowana delikatniej, gdyż kurier zostanie poinformowany o jej zawartości. Upewnij się, że prawidłowo wypełniłeś formularz zamówień i podałeś właściwe dane adresowe. Rodzaj zabezpieczeń powinien być dopasowany do zawartości opakowania i Twoich indywidualnych oczekiwań.

Znajdź kuriera na tania-paczka.net!

Chcesz zlecić bezpieczną wysyłkę szkła? Zachęcamy do kontaktu! Zapewniamy profesjonalne przesyłki kurierskie w atrakcyjnych cenach i chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania naszych klientów. Zrobimy wszystko, by kruche przedmioty szybko i bez żadnych uszkodzeń dotarły do adresata.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum