Koszyk 0,00 0

Nadanie żywności paczką - czy to możliwe? Podpowiadamy!

23-06-2021

 

Zastanawiasz się, czy korzystając z usług kurierskich, można wysłać przesyłkę z żywnością? Chcesz wiedzieć, jak zapakować taką paczkę i co zrobić, by zapłacić za jej dostarczenie jak najmniej? Jeśli dręczą Cię tego rodzaju pytania, zapraszamy do lektury. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym poradom oszczędzisz czas i pieniądze!

Epidemia zmieniła nawyki zakupowe Polaków

Zawirowania związane z pandemią zweryfikowały nasz stosunek do zakupów w Internecie. Ten sposób nabywania produktów przestał być jedynie ciekawostką popularną głównie wśród młodzieży, a stał się powszechnie stosowaną praktyką. Dotyczy to również branży spożywczej – wysyłanie paczek z żywnością nikogo już dzisiaj nie dziwi. Kupowane w ten sposób produkty są nie tylko łatwo dostępne, ale przede wszystkim tanie, co przyciąga coraz więcej klientów.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że przesyłki kurierskie zawierające produkty żywnościowe wymagają specjalnego traktowania. Jedzenie nie może się przecież zepsuć, a to stawia przed branżą transportową zupełnie nowe wyzwania.

wysyłka żywności

Transportowanie żywności – tak, czy nie?

Czy wysłanie paczki z produktami spożywczymi jest dobrym pomysłem? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest czas – tego typu przesyłka powinna dotrzeć do adresata jak najszybciej. Konieczne jest również zapewnienie transportowanej żywności odpowiedniej temperatury.

Jeżeli zamierzasz wysłać tego rodzaju paczkę, upewnij się, że firma świadcząca usługi kurierskie jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Na naszej stronie internetowej znajdziesz oferty sprawdzonych przewoźników. Jeżeli zamierzasz wysłać żywność, powinieneś:

  • sprawdzić w regulaminie danej firmy, czy akceptuje ona przesyłki z jedzeniem,

  • zapoznać się z zasadami dotyczącymi wysyłania paczek z produktami spożywczymi,

  • odpowiednio przygotować i zabezpieczyć przesyłkę.

Odstępstwa od reguły

Firmy świadczące usługi kurierskie mogą odmówić transportowania pewnych rodzajów żywności. Niekiedy wynika to z przyczyn technicznych, kiedy indziej – z zagrożenia, jakie dany towar mógłby stanowić dla innych przesyłek. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wysłanie konkretnego rodzaju żywności w paczce, zapoznaj się z regulaminem przewoźnika i sprawdź, czy zezwala on na transportowanie produktu, o który Ci chodzi. Nie zapominaj, że złamanie tych zasad może skutkować uszkodzeniem przesyłek należących do innych klientów. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, firma kurierska będzie miała prawo obciążyć Cię wysoką karą finansową. 

Jak zapakować paczkę z żywnością?

Nie bez znaczenia jest też sposób zabezpieczenia wysyłanych produktów spożywczych. Jeśli przesyłka z żywnością zostanie uszkodzona, jej zawartość może się rozlać lub rozsypać, a to z pewnością wpłynie na stan pozostałych paczek.

odpowiednie pakowanie

W jaki sposób powinieneś zabezpieczyć przesyłkę z produktami spożywczymi? Przede wszystkim powinieneś zadbać o to, by żaden z jej elementów nie przesunął się, ani nie rozbił w czasie transportu. Oto elementy, które z pewnością będą Ci przydatne:

  • folia bąbelkowa – możesz owinąć nią zarówno całą paczkę, jak również poszczególne składniki,

  • kartony – dzięki nim łatwo pogrupujesz zawartość przesyłki,

  • plastikowe pojemniki – ich sztywne ścianki doskonale zamortyzują ewentualne uderzenia i zapobiegną zniszczeniu czy rozlaniu się zawartości paczki,

  • taśma klejąca – jeżeli owiniesz nią przesyłkę, zyskasz pewność, że jej zawartość nie będzie przemieszczać się jej składników podczas transportu.

Wybierz odpowiedniego kuriera z tania-paczka.net!

Z pomocą firm specjalizujących się w przesyłkach kurierskich można szybko i sprawnie przetransportować żywność. Nasze porady pozwolą Ci bez problemu uporać się z tym zadaniem. Zastanawiasz się, gdzie szukać sprawdzonych przewoźników? Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość: tanie wysyłanie paczek jeszcze nigdy nie było tak proste! 

Wystarczy, że odwiedzisz naszą stronę internetową i wypełnisz umieszczony na niej formularz. Poprzez to zyskasz dostęp do wiarygodnych, sprawdzonych firm kurierskich. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania, pomagając znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Powrót

Jak wysłać przesyłkę za granicę? Przeczytaj, w jaki sposób przygotować paczkę dla kuriera!

14.03.2023
Dowiedz się, czym przesyłki kurierskie zagraniczne różnią się od krajowych. Poznaj zasady pakowania paczek i formalności, które pozwolą Ci zamówić kuriera prosto do Twojego domu lub firmy. ...
CZYTAJ

Reklamacja. Jak przygotować dokumenty i paczkę dla kuriera?

17.02.2023
Nie jesteś zadowolony z obsługi firmy dostarczającej przesyłki kurierskie? Przeczytaj, kiedy możesz złożyć reklamację i jak wyglądają procedury. Skompletuj potrzebne dokumenty i złóż skargę. ...
CZYTAJ

Czego nie wolno wysyłać za pośrednictwem kuriera?

03.02.2023
Czego nie dostarczy żaden kurier? Poznaj najczęstsze wyłączenia i dowiedz się, jakich rzeczy nie wyślesz przesyłką kurierską. Przygotuj prawidłowo paczkę i uniknij niepotrzebnych problemów. ...
CZYTAJ
Archiwum