Koszyk 0,00 0

Twoi bliscy mieszkają za granicą? Dowiedz się, jak szybko i tanio wysłać im przesyłkę kurierską!

08-09-2021

 

Chcesz się dowiedzieć, co zrobić, by szybko i sprawnie nadać przesyłkę zagraniczną? Zastanawiasz się, gdzie powinieneś szukać tanich usług kurierskich? W takim razie zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje okażą się dla Ciebie przydatne i pozwolą Ci oszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy. 

Przesyłki zagraniczne zyskują na popularności

Coraz więcej osób korzysta z możliwości wysyłania przesyłek kurierskich zagranicznych. Jest to prosty i skuteczny sposób na pozostanie w kontakcie z bliskimi mieszkającymi w innych krajach oraz na przekazanie im różnorakich produktów, dokumentów itp.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sposoby wysyłki są równie korzystne dla nadawcy. Wszyscy chcielibyśmy nadać paczkę szybko i tanio, jednak zwykle te dwa elementy nie idą ze sobą w parze. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku przesyłek zagranicznych. Biorąc pod uwagę cennik, najkorzystniejszą opcją wydaje się skorzystanie z usług Poczty Polskiej. To rozwiązanie ma jednak szereg wad. Przede wszystkim wiąże się z koniecznością osobistego odwiedzenia placówki pocztowej, co może być czasochłonne i kłopotliwe.

Co więcej, terminy dostarczenia przesyłek zagranicznych przez pocztę bywają dość długie. Można co prawda dopłacić za paczkę ekspresową - wtedy wysyłka przestaje jednak być taka tania, a poza tym nie wszystkie kraje realizują taką usługę. Warto wcześniej sprawdzić szczegóły w regulaminie. 

Alternatywnym rozwiązaniem są przesyłki kurierskie zagraniczne realizowane przez niektóre firmy spedycyjne. Gdzie ich szukać i jak wysłać paczkę za ich pomocą? Zaraz wszystko stanie się jasne! 

wysyłka paczek zagranicznych

Jak nadać paczkę zagranicę?

Warto pamiętać, że istnieją dwa sposoby na nadanie paczki zagranicznej:

  • osobisty kontakt z firmą kurierską – jej adres i telefon znajdziesz w Internecie,

  • skorzystanie z pomocy rzetelnego brokera.

Pierwsza z opisanych metod jest dla Ciebie zdecydowanie nieopłacalna. Z jakiego powodu? Przede wszystkim przez to, że wiele przedsiębiorstw transportowych nie udostępnia tego rodzaju usług osobom prywatnym, a jeśli już oferują taką opcję, zwykle jest ona dość kosztowna. Weź pod uwagę fakt, że firma kurierska musiałaby dostosować swoje plany przewozowe do Twoich indywidualnych potrzeb. W praktyce jako klient indywidualny masz więc niewielkie szanse na zrealizowanie taniej przesyłki zagranicznej. 

Znacznie lepszym sposobem na wysłanie paczki do innego kraju będzie dla Ciebie skorzystanie z pomocy brokera, czyli platformy usług kurierskich. Wszystko, co musisz zrobić, by tanio i wygodnie wysłać zagraniczną przesyłkę, to odwiedzić stronę brokera i skorzystać z zamieszczonego na niej prostego formularza. 

Jeśli masz zamiar wysłać paczkę do kraju nienależącego do Unii Europejskiej, powinieneś dołączyć do paczki dokumenty celne, a także opisać, co ona zawiera i określić jej wartość pieniężną. Jeżeli nie przekracza ona kwoty 22 euro, możesz zastosować tzw. uproszczoną procedurę – w takiej sytuacji wystarcza karta odprawy celnej i dokument zakupu. Szczegółowe zasady dotyczące dokumentacji wymaganej przy nadawaniu przesyłek poza UE znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów.

Czego nie wyślesz za pomocą zagranicznej przesyłki kurierskiej?

Warto pamiętać, że istnieją przedmioty, których nie wolno wysyłać za granicę. Należą do nich między innymi:

  • alkohol,

  • papierosy,

  • środki odurzające,

  • dzieła sztuki,

  • broń.

Jeśli zamierzasz wysłać w przesyłce zagranicznej przedmiot, co do którego masz wątpliwości, skontaktuj się z brokerem i zapytaj. 

Pamiętaj, że w paczkach nie wolno umieszczać również zwierząt. 

wysyłka kurierem

Znajdź najlepszą ofertę przesyłek zagranicznych!

Za pomoc ą brokera możesz szybko i sprawnie nadać zagraniczną przesyłkę kurierską. To jednak dopiero początek zalet, jakie przyniesie Ci takie rozwiązanie. Do pozostałych z nich należą:

  • komfort – kurier odbierze paczkę wprost spod Twoich drzwi, a płatność za usługę zostanie zrealizowana online,

  • łatwe porównanie cenników różnych przewoźników,

  • możliwość śledzenia paczki na bieżąco

Tania-paczka.net – miejsce, w którym błyskawicznie nadasz paczkę

Wysłanie przesyłki zagranicznej jest całkiem proste. Wierzymy, że dzięki zamieszczonym powyżej poradom łatwo uporasz się z tym zadaniem. Jeśli szukasz tanich usług kurierskich, skorzystaj z naszej pomocy. Dzięki nam oszczędzisz pieniądze, a przy tym zyskasz pewność, że Twoja paczka dotrze do kraju przeznaczenia szybko i sprawnie. 

Powrót

Ile może ważyć przesyłka kurierska?

22.07.2022
Waga i gabaryty paczki wpływają na wycenę kosztów dostarczenia przesyłki kurierskiej. Dowiedź się, jak wygląda klasyfikacja przesyłek standardowych i niestandardowych pod względem ich ciężaru. ...
CZYTAJ

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

08.07.2022
Gdy odbiór paczki w wyznaczonym terminie staje się niemożliwy z nagłych i nieoczekiwanych przyczyn - przydatną opcją jest zmiana daty doręczenia. Dowiedź się, jak zrobić to szybko i właściwie! ...
CZYTAJ

Doręczenie przesyłki następnego dnia. Jak to zrobić?

23.06.2022
Przesyłka kurierska może zostać dostarczona do odbiorcy następnego dnia. Podpowiadamy, jak zorganizować taki transport i gdzie szukać najtańszych ofert. ...
CZYTAJ
Archiwum