Koszyk 0,00 0

Wysyłka roślin. Co warto wiedzieć?

12-08-2021

 

Zamierzasz wysłać paczką roślinę doniczkową albo sadzonkę? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz tego dokonać oraz o czym powinieneś pamiętać? Czy dzień tygodnia ma w tym przypadku znaczenie? Chcesz wiedzieć, gdzie powinieneś szukać tanich usług kurierskich? Jeżeli dręczą Cię tego rodzaju pytania, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik! Dzięki niemu szybko i łatwo nadasz nietypową przesyłkę, oszczędzając swój czas oraz pieniądze!

Paczka ze specjalną zawartością

Warto pamiętać, że żywe rośliny to szczególny rodzaj towaru. Oznacza to, że wysyłając je kurierem, musisz zadbać nie tylko o ich terminowe dostarczenie, ale też o odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie paczki. Tylko wtedy zyskasz pewność, że przesyłka dotrze do adresata nieuszkodzona, a jej zawartość będzie w dobrym stanie. 

Nie wszystkie firmy oferujące usługi kurierskie podejmują się transportu paczek zawierających rośliny, a poszukiwanie odpowiedniego przewoźnika może być męczące i czasochłonne. Aby oszczędzić sobie fatygi, możesz skorzystać z pomocy rzetelnego pośrednika oferującego dostęp do wielu przedsiębiorstw transportowych. Dzięki temu szybko oraz sprawnie nadasz nietypową przesyłkę z rośliną.

Na tym jednak nie koniec – pamiętaj, że korzystając z usług brokera, możesz w prosty sposób porównać ceny różnych przewoźników. Jest to zatem doskonały sposób na tanie wysyłanie paczek – nawet jeśli mają one nietypową zawartość.

Warto podkreślić, iż każda przesyłka kurierska powinna być odpowiednio zabezpieczona na czas transportu. W przypadku roślin najważniejszym elementem, decydującym o sposobie wysyłki, jest obecność doniczki. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis zasad dotyczących transportu tego rodzaju paczek. 

wysyłka roślin kurierem

Zasady wysyłki roślin doniczkowych

Jeżeli chcesz wysłać roślinę doniczkową, będziesz musiał znaleźć karton, w którym możesz ją umieścić. Zwróć uwagę na to, by górna część, a więc kwiaty lub liście, nie była przygnieciona. Zadbaj też o to, by zawartość przesyłki nie przemieszczała się w czasie transportu. Prostym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem jest użycie taśmy dwustronnej i przyklejenie z jej pomocą doniczki do dna kartonu. Postaraj się też zabezpieczyć ziemię przed rozsypywaniem. Najlepiej owiń ją folią spożywczą. Wolną przestrzeń w paczce wypełnij fiolą wypełnioną powietrzem lub gazetami.

Pamiętaj, że firmy oferujące usługi kurierskie mają pewne zasady dotyczące wagi i gabarytów przesyłek. Jeżeli roślina wraz z doniczką jest duża i ciężka, należy wysłać ją na palecie. Standardowy wymiar tzw. europalety to 120 cm x 80 cm, więc z powodzeniem zmieścisz na niej nawet spore drzewko. Zwróć też uwagę na takie elementy, jak:

  • dopuszczalna wysokość przesyłki (w zależności od przewoźnika, może ona wynosić 180 lub 200 cm),

  • maksymalny ciężar paczki (700, 800, a niekiedy nawet 1000 kg).

Szczegółowe ustalenia różnych firm transportowych znajdziesz na naszej stronie.

Zasady wysyłki sadzonek

Wysłanie przesyłki z sadzonką jest nieco prostsze. Z uwagi na brak doniczki, tego typu paczki są zwykle znacznie lżejsze i nie wymagają używania palet ani ponoszenia związanych z tym kosztów. Powinieneś jednak zabezpieczyć bryłę korzeniową przed uszkodzeniem lub wyschnięciem. Wystarczy w tym celu zwilżyć ją wodą, szczelnie owinąć folią spożywczą. Umieszczając sadzonkę w kartonie, zadbaj też o wypełnienie pustej przestrzeni folią bąbelkową, gazetami lub poduszkami powietrznymi. 

wysyłanie sadzonek

O tym warto pamiętać!

Nadając paczkę z roślinami, weź pod uwagę fakt, że potrzebują one do życia wody. Bez niej mogą przetrwać jedynie krótki czas. Powinieneś więc dołożyć starań, by ich transport trwał jak najkrócej. Dlatego, zanim zamówisz usługę kurierską, spójrz na kalendarz. Nigdy nie nadawaj tego rodzaju przesyłek przed samym weekendem, świętami lub dniami wolnymi od pracy. Najlepszym dniem na wysyłanie żywych roślin jest poniedziałek. 

Bezpieczne dostarczenie paczki ze specjalną zawartością dzięki tania-paczka.net!

Nadanie przesyłki z żywą rośliną wcale nie jest takie trudne. Mamy nadzieję, że teraz, kiedy już przeczytałeś nasz krótki poradnik, z łatwością poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie szukać dobrych firm kurierskich, które podejmą się przewiezienia tego typu towaru, odwiedź naszą stronę internetową. Dzięki temu zyskasz dostęp do wielu różnych pośredników, łatwo porównasz ich oferty i wybierzesz najkorzystniejszą z nich.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum