Koszyk 0,00 0

Na czym polega działanie brokera kurierskiego?

10-01-2022

Zastanawiasz się, w jaki sposób działa broker kurierski? Chcesz się dowiedzieć, ile zyskasz, wysyłając paczki za jego pośrednictwem? Jeśli zmagasz się z tego typu pytaniami, przeczytaj już teraz nasz krótki artykuł! Dzięki zawartym w nim informacjom poszerzysz swoją wiedzę na temat nadawania przesyłek, a przede wszystkim oszczędzisz swój czas i pieniądze!

 

Wysyłanie paczek przy pomocy brokera kurierskiego coraz popularniejsze

Współczesny świat nie bez przyczyny bywa nazywany globalną wioską: chętnie kupujemy i sprzedajemy towary na odległość, a to pociąga za sobą konieczność znalezienia rzetelnego przewoźnika, który dostarczy je na miejsce szybko, tanio i bez przeszkód. Wysyłając paczki, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z pośrednictwa brokera kurierskiego. Z czego wynika rosnąca popularność tego rozwiązania? Do jej największych zalet należą:

  • komfort,

  • oszczędność, 

  • bezpieczeństwo.

W jaki sposób działa taka firma? Ile możesz zyskać, decydując się na wysyłanie paczek kurierskich za jej pomocą? Gdzie szukać rzetelnego brokera i po czym możesz go rozpoznać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej. 

broker-kurierski

Jak funkcjonuje broker kurierski?

Najprościej mówiąc, broker jest firmą pośredniczącą w nadawaniu przesyłek kurierskich. On sam nie dostarcza paczek, ale umożliwia skontaktowanie się nadawcy z przewoźnikiem. Czy zatem nie byłoby korzystniej ominąć pośrednika? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. 

Korzystając z usług brokera kurierskiego, zapłacisz za nadanie paczki mniej niż bezpośrednio w firmie przewozowej. Wynika to z faktu, iż ma umowy podpisane z wieloma przewoźnikami, gwarantując im dużą liczbę zleceń. Przez to jest w stanie wynegocjować za doręczenie pojedynczej przesyłki kurierskiej znacznie niższe ceny, niż indywidualny klient.

Na tym jednak nie koniec. Decydując się na pomoc brokera, zyskujesz dostęp do ofert wielu przewoźników. Dostępny na jego stronie cennik umożliwia szybkie i łatwe porównanie warunków, jakie Ci oferują, a następnie wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Co ważne, aby skorzystać z pośrednictwa brokera kurierskiego, nie musisz podpisywać żadnych umów i to niezależnie od tego, czy wysyłasz paczkę jako osoba prywatna, czy jako np. sklep internetowy - wystarczy, że zaakceptujesz dostępny na jego stronie internetowej regulamin. 

Nadawanie paczek kurierskich z brokerem jest bezpieczne!

Wiele osób, nadając przesyłki kurierskie, obawia się o ich bezpieczeństwo. Korzystając z pomocy brokerów, można jednak być spokojnym, że paczka dotrze na miejsce. Warto pamiętać, że korzystają oni jedynie z usług sprawdzonych firm przewozowych, dysponujących odpowiednią flotą, doświadczeniem oraz renomą. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych do minimum. 

Warto również pamiętać, że wybierając dobrego brokera kurierskiego, masz możliwość śledzenia przesyłki. Jest to bardzo proste: aby zlokalizować swoją paczkę, wystarczy, że wejdziesz na stronę i wpiszesz w okienko numer przewozowy. 

dostarczanie-paczek

Na to zwróć uwagę podczas wyboru pośrednika

Jak znaleźć dobrego brokera kurierskiego? Czym warto się kierować podczas wybierania pośrednika? Oto najważniejsze wytyczne, jakie należy wziąć pod uwagę:

  • brak dodatkowych opłat. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z konkretnej firmy, przyjrzyj się cennikowi. Rzetelny broker zaprezentuje Ci jasny, przejrzysty cennik,

  • wygodny, odpowiednio rozbudowany formularz. Pamiętaj, że firmy świadczące usługi kurierskie oferują szereg możliwości, np. płatność za pobraniem. Dobry pośrednik powinien mieć tak skonstruowany kwestionariusz, by umożliwić Ci skorzystanie z tych opcji,

  • opinie w Internecie. Sprawdzona firma będzie cieszyć się pozytywnymi komentarzami klientów,

  • obsługa klienta. Może się zdarzyć, że będziesz mieć jakieś pytania lub zastrzeżenia dotyczące przesyłek. Dobry pośrednik oferuje w takiej sytuacji pomoc, dzięki czemu możesz szybko i sprawnie uporać się z kłopotliwą sytuacją.

Wyślij paczkę z tania-paczka.net

Dostępność brokera daje opcję szybkiego i taniego zamówienia usług kurierskich. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego kontrahenta i sprawią, że poczynisz spore oszczędności. Jeśli szukasz rzetelnego pośrednika albo chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci w sprawnym dostarczeniu przesyłki. 

Powrót

Dostawy w sklepie internetowym. Co warto zaoferować klientom?

20.04.2022
Różne formy dostawy i szybki czas realizacji zamówienia mogą przekonać klienta do zakupów w Twoim sklepie internetowym. Sprawdź, co warto mu zaproponować i stwórz naprawdę konkurencyjną...
CZYTAJ

Przesyłka paletowa. Kiedy i co można wysyłać na paletach?

06.04.2022
Czym jest przesyłka paletowa, jakie towary można wysyłać na palecie i jak zabezpieczyć taką paczkę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym wpisie. ...
CZYTAJ

Prowadzisz biznes w branży e-commerce? Dowiedz się, czym są przylgi kurierskie

24.03.2022
Prowadzisz biznes w branży e-commerce? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, czym są przylgi kurierskie, a także jak prawidłowo przygotować paczkę do wysyłki. Sprawdź! ...
CZYTAJ
Archiwum