Koszyk 0,00 0

Jak wysłać koła kurierem DPD

08-05-2021

Jak wysłać koła samochodowe w DPD

Jeżeli zamierzasz wysłać koła samochodowe kurierem DPD trafiłeś w dobre miejsce.  Serwis kurierski tania-paczka.net pomoże Ci wysłać całe koła samochodowe, czyli opona + felga, kurierem DPD tanio i szybko. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo przygotować koła samochodowe w DPD do wysyłki, aby uniknąć uszkodzenia i aby dotarły bezproblemowo do odbiorcy. 

Jak zapakować koła w DPD

Firma kurierska DPD nie zezwala na wysyłkę kół samochodowych, które nie są umieszczone w kartonie. Nawet jeżeli kurier odbierze taką przesyłkę, to może zostać ona zatrzymana na sortowni, jako niezgodna z regulaminem a firma DPD obciąży nadawcę dodatkowymi kosztami obsługi.  Zatem koła samochodowe w DPD muszą bytć zapakowane w karton. Przed rozpoczęciem pakowania upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Musisz posiadać:

 • kilka kartonów w zależności od ilości kół
 • kilka arkuszy pianki amortyzującej lub folii bąbelkowej
 • taśmę pakową
 • folię stretch
 • nóż, nożyczki

jak wysłać koła w DPD

Jak zapakować koła samochodowe

 1. Usuń nakrętki lub śruby mocujące i zapakuj je oddzielnie. Luźne bądź wystające śruby w opakowaniu mogą uszkodzić koło lub karton i inne przesyłki.
 2. Zabezpiecz felgę na kole. Zwróć szczególną uwagę na ranty, gdyż to one są najbardziej narażone na uszkodzenia i otarcia. W tym celu umieść arkusz pianki amortyzującej lub folii bąbelkowej na powierzchni koła, aby ochronić je przed otarciami. Użyj taśmy pakowej, aby przymocować piankę lub folię bąbelkową do koła.
 3. Koło powinno być zapakowane w podwójny karton.  Pakując w pojedyncze pudło pamiętaj, iż Twoja przesyłka będzie kilkukrotnie przepakowana. Pojedyncze opakowanie może ulec uszkodzeniu w transporcie, co skutkować będzie zwrotem przesyłki do nadawcy a Ciebie narazi na dodatkowe koszty.
 4. Jeżeli dwa koła nie przekraczają dopuszczalnej wagi u kuriera DPD, możesz je zapakować w jednej przesyłce. Wtedy koniecznie użyj dwóch kartonów.
 5. Jeżeli karton jest zbyt wysoki, użyj noża bądź nożyczek, aby dopasować go do wysokości koła. Zapobiega to przesuwaniu się kół wewnątrz kartonu. Podkładki z kartonu ze wszystkich stron mocują koło wewnątrz pudełka.

Jak wysłać koła kurierem DPD

 1. Zamknij karton i szczelnie zaklej go taśmą klejącą.
 2. Zważ i zmierz swoją paczkę, a następnie wprowadź wymiary do systemu na stronie Tania-Paczka.net Po opłaceniu zlecenia na podany adres mailowy otrzymasz etykiety przewozowe. Wydrukuj je i po prostu naklej na paczkę i czekaj na kuriera, który odbierze przesyłkę.

 

Jak wysłać cztery koła kurierem?

Jak pisaliśmy powyżej, koła czyli opony z felgami w DPD należy zapakować w oddzielne kartony nadając je, jako 4 paczki. Jeżeli zamierzasz wysłać cztery opony z felgami to czasami taniej będzie je umieścić na palecie 120/80 cm lub półpalecie 60/80 cm. W takim przypadku wystarczy je zabezpieczyć folią stretch oraz folią bąblekową i nadać jako przesyłkę paletową. Pamiętaj, iz koła umieszczone na palecie nie mogą wystawać poza jej obrys.

Kompletne koła cztery lub pięć sztuk najbezpieczniej i najtaniej wysłać razem na palecie (cennik).

 

jak wyslac koła kurieremDlaczego wysyłka z nami to idealne rozwiązanie dla ciebie

 

W dzisiejszym świecie e-commerce, gdzie każda przesyłka ma znaczenie, oferujemy Ci prostą, szybką i przystępną cenowo usługę wysyłki kół. Nasz serwis tania-paczka.net, współpracujący z renomowanymi firmami kurierskimi, gwarantuje nie tylko konkurencyjne ceny, ale i bezpieczeństwo Twojej przesyłki.

 

 

Jak zamówić kuriera DPD

 

Zacznij od zmierzenia i zważenia kół. Dzięki naszemu intuicyjnemu formularzowi online, możesz szybko określić koszt przesyłki. Wpisz wymiary i wagę, a my pokażemy Ci najlepsze oferty od takich przewoźników jak DPD, DHL, GLS, FEDEX czy INPOST. Po wyborze firmy kurierskiej, wypełnij formularz. Podaj dane nadawcy i odbiorcy, a także szczegóły przesyłki. Podczas pakowania postępuj zgodnie z naszymi radami, jak prawidłowo zapakować koła, aby Twoja przesyłka była uznana za standardową. Pamiętaj, że prawidłowe pakowanie to klucz do bezpieczeństwa Twojej przesyłki.

 

Wybierz dodatkowe usługi, takie jak ubezpieczenie, pobranie należności,  czy dostawa w weekend, aby dostosować wysyłkę do swoich potrzeb. Wypełnij formularz, zaakceptuj zgody i opłać zamówienie. Następnie otrzymasz dokumenty przewozowe, które należy wydrukować i nakleić na przesyłkę.

 

Z nami wysyłka kół jest nie tylko tania, ale i wygodna. Zamów kuriera bezpośrednio do swojego domu lub firmy, oszczędzając czas i pieniądze.

 

Nasz przewodnik krok po kroku pokazuje, jak prosto i efektywnie można wysłać koła kurierem. Korzystając z tania-paczka.net, zyskujesz nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale i pewność, że Twoja przesyłka dotrze bezpiecznie do celu. Zacznij korzystać z naszych usług już dziś!

 

zamów kuriera DPD

 

Może Cię zainteresować:

 

 

 

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum