Koszyk 0,00 0

Jak wysłać koła kurierem DPD

08-05-2021

Jak wysłać koła samochodowe w DPD

Jeżeli zamierzasz wysłać koła samochodowe kurierem DPD trafiłeś w dobre miejsce.  Serwis kurierski tania-paczka.net pomoże Ci wysłać całe koła samochodowe kurierem DPD tanio i szybko. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo przygotować koła samochodowe do wysyłki, aby uniknąć uszkodzenia i aby dotarły bezproblemowo do odbiorcy. 

Jak zapakować koła w DPD

Firma kurierska DPD nie zezwala na wysyłkę kół samochodowych, które nie są umieszczone w kartonie. Nawet jeżeli kurier odbierze taką przesyłkę, to może zostać ona zatrzymana na sortowni, jako niezgodna z regulaminem a firma DPD obciąży nadawcę dodatkowymi kosztami obsługi.  Zatem koła samochodowe w DPD muszą bytć zapakowane w karton. Przed rozpoczęciem pakowania upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Musisz posiadać:

 • kilka kartonów w zależności od ilości kół
 • kilka arkuszy pianki amortyzującej lub folii bąbelkowej
 • taśmę pakową
 • folię stretch
 • nóż, nożyczki

jak wysłać koła w DPD

Jak zapakować koła samochodowe

 1. Usuń nakrętki lub śruby mocujące i zapakuj je oddzielnie. Luźne bądź wystające śruby w opakowaniu mogą uszkodzić koło lub karton i inne przesyłki.
 2. Zabezpiecz felgę na kole. Zwróć szczególną uwagę na ranty, gdyż to one są najbardziej narażone na uszkodzenia i otarcia. W tym celu umieść arkusz pianki amortyzującej lub folii bąbelkowej na powierzchni koła, aby ochronić je przed otarciami. Użyj taśmy pakowej, aby przymocować piankę lub folię bąbelkową do koła.
 3. Koło powinno być zapakowane w podwójny karton.  Pakując w pojedyncze pudło pamiętaj, iż Twoja przesyłka będzie kilkukrotnie przepakowana. Pojedyncze opakowanie może ulec uszkodzeniu w transporcie, co skutkować będzie zwrotem przesyłki do nadawcy a Ciebie narazi na dodatkowe koszty.
 4. Jeżeli dwa koła nie przekraczają dopuszczalnej wagi u kuriera DPD, możesz je zapakować w jednej przesyłce. Wtedy koniecznie użyj dwóch kartonów.
 5. Jeżeli karton jest zbyt wysoki, użyj noża bądź nożyczek, aby dopasować go do wysokości koła. Zapobiega to przesuwaniu się kół wewnątrz kartonu. Podkładki z kartonu ze wszystkich stron mocują koło wewnątrz pudełka.

Jak wysłać koła kurierem DPD

 1. Zamknij karton i szczelnie zaklej go taśmą klejącą.
 2. Zważ i zmierz swoją paczkę, a następnie wprowadź wymiary do systemu na stronie Tania-Paczka.net Po opłaceniu zlecenia na podany adres mailowy otrzymasz etykiety przewozowe. Wydrukuj je i po prostu naklej na paczkę i czekaj na kuriera, który odbierze przesyłkę.

 

Jak wysłać cztery koła kurierem?

Jak pisaliśmy powyżej, koła czyli opony z felgami w DPD należy zapakować w oddzielne kartony nadając je, jako 4 paczki. Jeżeli zamierzasz wysłać cztery opony z felgami to czasami taniej będzie je umieścić na palecie 120/80 cm lub półpalecie 60/80 cm. W takim przypadku wystarczy je zabezpieczyć folią stretch oraz folią bąblekową i nadać jako przesyłkę paletową. Pamiętaj, iz koła umieszczone na palecie nie mogą wystawać poza jej obrys.

Kompletne koła cztery lub pięć sztuk najbezpieczniej i najtaniej wysłać razem na palecie już od 109 zł.

 

zamów kuriera po paletę

 

 

Może Cię zainteresować:

 

 

 

 

 

Powrót

Jak sprzedawać rękodzieła przez Internet? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

25.09.2023
Chcesz zacząć zarabiać na wyrobach handmade? Podpowiadamy, jak rozpocząć skuteczną sprzedaż rękodzieła przez Internet. Dowiedz się, gdzie szukać odbiorców oraz jak zapakować przesyłki kurierskie. ...
CZYTAJ

3 sposoby na usprawnienie procesu wysyłki w Twoim sklepie internetowym

11.09.2023
Zależy Ci na usprawnieniu procesu dostaw w Twoim sklepie online? Przedstawiamy 3 sposoby, które przyspieszą wysyłkę, pomogą zautomatyzować czynności i zadbać, aby przesyłka kurierska sprawnie dotarła do ...
CZYTAJ

O czym pamiętać, pakując produkty do wysyłki do klienta?

21.08.2023
Prowadzisz sklep internetowy? Podpowiadamy, jakie opakowania wybrać i jak zapakować oraz zabezpieczyć wysyłane produkty, aby zrobić pozytywne wrażenie na kliencie. Sprawdź i zamów zaufanego kuriera. ...
CZYTAJ
Archiwum