Koszyk 0,00 0

Jak wysłać koła kurierem DPD

08-05-2021

Jak wysłać koła samochodowe w DPD

Jeżeli zamierzasz wysłać koła samochodowe kurierem DPD trafiłeś w dobre miejsce.  Serwis kurierski tania-paczka.net pomoże Ci wysłać całe koła samochodowe kurierem DPD tanio i szybko. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo przygotować koła samochodowe do wysyłki, aby uniknąć uszkodzenia i aby dotarły bezproblemowo do odbiorcy. 

Jak zapakować koła w DPD

Firma kurierska DPD nie zezwala na wysyłkę kół samochodowych, które nie są umieszczone w kartonie. Nawet jeżeli kurier odbierze taką przesyłkę, to może zostać ona zatrzymana na sortowni, jako niezgodna z regulaminem a firma DPD obciąży nadawcę dodatkowymi kosztami obsługi.  Zatem koła samochodowe w DPD muszą bytć zapakowane w karton. Przed rozpoczęciem pakowania upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Musisz posiadać:

 • kilka kartonów w zależności od ilości kół
 • kilka arkuszy pianki amortyzującej lub folii bąbelkowej
 • taśmę pakową
 • folię stretch
 • nóż, nożyczki

jak wysłać koła w DPD

Jak zapakować koła samochodowe

 1. Usuń nakrętki lub śruby mocujące i zapakuj je oddzielnie. Luźne bądź wystające śruby w opakowaniu mogą uszkodzić koło lub karton i inne przesyłki.
 2. Zabezpiecz felgę na kole. Zwróć szczególną uwagę na ranty, gdyż to one są najbardziej narażone na uszkodzenia i otarcia. W tym celu umieść arkusz pianki amortyzującej lub folii bąbelkowej na powierzchni koła, aby ochronić je przed otarciami. Użyj taśmy pakowej, aby przymocować piankę lub folię bąbelkową do koła.
 3. Koło powinno być zapakowane w podwójny karton.  Pakując w pojedyncze pudło pamiętaj, iż Twoja przesyłka będzie kilkukrotnie przepakowana. Pojedyncze opakowanie może ulec uszkodzeniu w transporcie, co skutkować będzie zwrotem przesyłki do nadawcy a Ciebie narazi na dodatkowe koszty.
 4. Jeżeli dwa koła nie przekraczają dopuszczalnej wagi u kuriera DPD, możesz je zapakować w jednej przesyłce. Wtedy koniecznie użyj dwóch kartonów.
 5. Jeżeli karton jest zbyt wysoki, użyj noża bądź nożyczek, aby dopasować go do wysokości koła. Zapobiega to przesuwaniu się kół wewnątrz kartonu. Podkładki z kartonu ze wszystkich stron mocują koło wewnątrz pudełka.

 1. Zamknij karton i szczelnie zaklej go taśmą klejącą.
 2. Zważ i zmierz swoją paczkę, a następnie wprowadź wymiary do systemu na stronie Tania-Paczka.net Po opłaceniu zlecenia na podany adres mailowy otrzymasz etykiety przewozowe. Wydrukuj je i po prostu naklej na paczkę i czekaj na kuriera, który odbierze przesyłkę.

 

Jak wysłać cztery koła kurierem?

Jak pisaliśmy powyżej, koła czyli opony z felgami w DPD należy zapakować w oddzielne kartony nadając je, jako 4 paczki. Jeżeli zamierzasz wysłać cztery opony z felgami to czasami taniej będzie je umieścić na palecie 120/80 cm lub półpalecie 60/80 cm. W takim przypadku wystarczy je zabezpieczyć folią stretch oraz folią bąblekową i nadać jako przesyłkę paletową. Pamiętaj, iz koła umieszczone na palecie nie mogą wystawać poza jej obrys.

Kompletne koła cztery lub pięć sztuk najbezpieczniej i najtaniej wysłać razem na palecie już od 109 zł.

 

zamów kuriera po paletę

 

 

Może Cię zainteresować:

 

 

 

 

 

Powrót

Prowadzisz firmę i musisz wysłać dokumenty za granicę? Zobacz, dlaczego warto postawić na kuriera

25.01.2022
Korzystanie z usług brokera gwarantuje tanią wysyłkę dokumentów za granicę. Z tekstu dowiesz się, jakie korzyści odniesiesz dzięki temu rozwiązaniu i co możesz wysłać w przesyłce k...
CZYTAJ

Na czym polega działanie brokera kurierskiego?

10.01.2022
Korzystając z usług brokera kurierskiego, zyskujesz bezpieczeństwo oraz niższe ceny. Wyjaśniamy, na jakiej zasadzie działa taki pośrednik i na co zwrócić uwagę, wybierając konkretną firmę. ...
CZYTAJ

Czy można wysłać choinkę i ozdoby świąteczne kurierem? Podpowiadamy!

15.12.2021
Zastanawiasz się, czy wysyłka choinki i dekoracji świątecznych kurierem jest możliwa? Sprawdź, jak zamówić usługi kurierskie i w jaki sposób przygotować drzewko oraz ozdoby do bezpiecznego transpor...
CZYTAJ
Archiwum