Koszyk 0,00 0

Jak wysłać kopertę kurierem?

26-11-2020

Jak wysłać kopertę kurierem?

 

Z Tania-Paczka.net możesz wysyłać dokumenty, listy i inne przedmioty o małych wymiarach w kopercie, oszczędzając czas i pieniądze. Z uwagi na budowę oraz rozmiar koperty, można nią przesyłać tylko dokumenty i niewielkie przedmioty. Przesyłka kopertowa może mieć wagę do 1 kg i maksymalny rozmiar A4.

Oferowana przez nas usługa jest idealna zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Nie marnując czasu w kolejkach na Poczcie, łatwo i wygodnie  możesz wysłać kopertę z dokumentami firmowymi, korespondencją prywatną lub nawet pocztóki reklamowe czy kartki świąteczne! Kopertę możesz wysłać kurierem na adres krajowy lub zagranicznyh, korzystając z kuriera standardowego ekspresowego .

 

Wyślij kopertę: ile to kosztuje?

Cena wysłania koperty z Tania-Paczka.net różni się w zależności od tego czy jest to usługa krajowa czy międzynarodowa.  Zależna jest również od wybranej firmy kurierskich oraz rodzaju usługi. Ceny przesyłek krajowych zaczynają się od 14,49 zł.

 

Wybór firmy kurierskiej

Ważnym krokiem jest wybór firmy kurierskiej, która zaspokoi Twoje potrzeby. A potrzeby te mogą się różnić w zależności od przesyłki. Na przykład, inaczej potraktujesz kopertę wysłaną do rodziny, czy przyjaciół a inaczej ważne dokumenty, które muszą dotrzeć do odbiorcy w następny dzień. Masz do wyboru wiele opcji kurierskich, od standardowych usług pocztowych po gwarantowaną dostawę ekspresową. Standardowe doręczenie przesyłki to max. 2 dni robocze, dla pilnych przesyłek możesz wybrać usługi gwarantowanego doręczenia na wybraną godzinę następnego dnia roboczego, np. dostawa do godziny 9.00, 10.00, czy 12.00.

 

Jak wysłać kopertę kurierem z Tania-Paczka.net

Jak wysłać kopertę kurierem?

Dzięki Tania-Paczka.net możesz wysyłać koperty w zaledwie kilku prostych krokach:

  1. Wypełnij formularz, wpisując wymagane informacje - Wpisz dane nadawcy, odbiorcy i koperty, którą wysyłasz (waga, wymiary, ilość, zawartość), a następnie wybierz datę odbioru w zależności od dostępności.
  2. Dokonaj płatność za pomocą systemu Przelewy24 lub karty kredytowej - Płatność jest prosta i co najważniejsze, bezpieczna. Dzięki nowoczesnym systemom kontroli telematycznej nie ma ryzyka oszustwa i klonowania kont.
  3. Wydrukuj etykietę wysyłkową i przyklej ją do koperty - Przetworzymy Twoje zamówienie i wyślemy Ci wiadomość e-mail zawierającą etykietę wysyłkową. Przyklej etykietę do jednej strony koperty, którą chcesz wysłać.
  4. Poczekaj na odbiór przesyłki przez kuriera do domu - Kurier przyjedzie po kopertę na wskazany przez nadawcę adres w dniu, w którym wybierzesz usługę odbioru.

 

Śledzenie przesyłki

Monitoruj przesyłkę z kopertą do momentu jej doręczenia w śledzeniu przesyłek.  Na podaje stornie wpisz numer śledzenia przesyłki, który podaliśmy Ci na podanej stornie śledzenia przesyłek. Teraz musisz tylko poczekać na dostawę do domu

śledzenie przesyłki, jak zlokalizować przesyłkę

 

Etykieta kopertowa / List przewozowy

Na podany przez Ciebie w zamówieniu dostarczamy etykiety wysyłkowe, inaczej list przewozowy z numerem przesyłki. Po zamówieniu kuriera online i dokonaniu opłaty otrzymasz w ciągu kilku minut wiadomość e-mail z potwierdzeniem wraz z etykietami. Wydrukuj je i naklej na każdej kopercie, jeśli masz ich więcej niż jedną. Etykiety są bardzo ważne, ponieważ wyświetlają adresy nadawcy i odbiorcy oraz numer identyfikacyjny wysyłanej koperty umożliwiający śledzenie jej drogi od odbioru do dostawy.

Jedynie przy przesyłkach międzynarodowych kurierem GLS , nie otrzymasz etykiety adresowej na adres email , lecz kurier przywiezie ją ze sobą.

 

Wyślij kopertę: jak umieścić adres we właściwy sposób

Jak umieścić adres na kopercie? Jak wspomniano wcześniej, Tania-Paczka zapewnia etykiety wysyłkowe wysyłanych kopert. Niemniej jednak, sugerujemy, aby zawsze przepisywać długopisem adresy nadawcy i odbiorcy oraz numery telefonów na kopercie, wraz z numerem śledzenia przesyłki koperty. W ten sposób, nawet w mało prawdopodobnym przypadku odklejenia etykiety, zawsze będzie możliwe śledzenie nadawcy i odbiornika, dzięki czemu możemy mieć pewność, że koperta zostanie dostarczona. Umieszczenie numeru telefonu na etykiecie wysyłkowej również nie jest złym pomysłem.

 

Aby zapisać adres nadawcy i odbiorcy na małej kopercie, np. na liście, należy wpisać adres nadawcy na przedniej stronie listu, a adres odbiorcy na odwrocie. Jeśli wysyłasz dużą kopertę, możesz napisać zarówno adres nadawcy jak i odbiorcy na jednej stronie koperty z nadawcą na górze po lewej stronie, a odbiorcą na dole po prawej. Przypominamy, że nadawca jest osobą wysyłającą kopertę, a odbiorca jest osobą, która ją otrzyma. Przy wysyłaniu paczki Twoje motto powinno brzmieć: "im więcej informacji, tym lepiej"!

 

Może Cię zainteresować

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum