Koszyk 0,00 0

Jak tanio wysłać rower kurierem?

07-04-2020

Jak tanio wysłać rower kurierem?

W przypadku tak nietypowej wymiarowo i gabarytowo przesyłki jak rower, najważniejsze jest aby nalżycie go zabezpieczyć na czas transportu. Przeczytaj poniższy przewodnik, aby dowiedzieć się jak prawidłowo zapakować i wysłać rower. Jeżeli nie prowadzisz sklepu rowerowego, to wysyłka roweru kurierem może nam sprawić nie lada problem. Z uwagi na kształt oraz rozmiary, wiele firm kurierskich zrezygnowało z przewozu takich paczek. Dzięki platformie wysyłkowej Tania-Paczka.net wyślesz nie tylko rower, ale również maskę zderzak czy opony. 


Jak zapakować rower? 

Zacznijmy od tego, iż rower musi być czysty. Najlepiej jest spakować go w karton rowerowy. Tym celu możemy skorzystać z pudła, w który zapakowany był rower w momencie zakupu. Jeżeli takiego nie posiadasz możesz udać się do sklepu rowerowego, gdzie jest szansa, iż za niewielka opłatą a może za darmo uda się go zdobyć.

Jak już posiadasz karton, to z roweru należy odkręcić:

 • przednie koło
 • pedały
 • kierownicę lub skręcić wzdłuż ramy roweru
 • dobrze jest również zdjąć siodełko

Zabezpiecz wszystko tekturą, bądź kawałkami kartonów i gazet. Bardzo dobrym rozwiązaniem, jest folia bąbelkowa. 

Pamiętaj, aby po zapakowaniu w kartonie nie pozostały luźne elementy, które będą obijać się o rower w trakcie transportu. Warto zabezpieczyć również delikatne elementy, takie jak przerzutki, czy mostek. Bardzo dobrym i tanim wypełniaczem, z którego możemy skorzystać są zmięte gazety.

 

Jak zapakować i wysłać rower bez pakowania w karton

Jeżeli nie posiadamy kartonu, wtedy najlepszym rozwiązaniem, aby bezpiecznie wysłać rower, będzie zabezpieczenie go w całości folią stretch oraz folią bąbelkową.

Co jeszcze należy zrobić:

 • skręć kierownicę i przymocuj ją wzdłuż ramy roweru
 • odkręć pedały
 • zabezpiecz wszystkie wystające elementy: pedały, siodełko, końcówki kierownicy, rogi, przerzutki
 • za pomocą opasek zaciskowych przymocuj luźne tylne koło do ramy roweru, aby uniemożliwić ich poruszanie się w opakowaniu
 • owiń wszystko folią typu stretch
 • tylną oś zabezpiecz za pomoca folii bąbelkowej lub podbonego materiału, aby zapobiec przebiciu przez opakowanie i uszkodzeniu gwintu.

 

Na koniec upewnij się, iż po zapakowaniu żadne odkręcone elementy roweru nie przemieszczają się w środku. Nie żałuj taśmy klejącej, aby prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę. Pamiętaj, iż zanim paczka dotrze do odbiorcy, będzie kilka razy przepakowywana.

 

Jakim kurierem wysłać rower

Do wysyłki roweru bez pakowania w karton polecamy naszego przewoźnika Ambro Express (cennik ) oraz DPD (cennik). Te firmy kurierskie odbierają bezproblemowo przesyłki nie zapakowane w karton o kształcie prostopadłościanu. Paczki muszą być jedynie należycie zabezpieczone przed uszkodzeniami, o czym  pisaliśmy powyżej

 

Tania wysyłka roweru kurierem

 

Wymiary roweru

 • Maksymalna długość opakowania to 200 cm;
 • Jeżeli długość paczki przekracza te wymiary, zdemontuj koło i przymocuj je do ramy;
 • Zabezpiecz rower kartonami, taśmą pakową oraz folią stretch;
 • Suma wymiarów przesyłki po zapakowaniu to maksymalnie 300 cm (długość + szerokość + wysokość
 • Nie może być żadnych odsłoniętych lub widocznych elementów roweru

 

Ile kosztuje wysyłka roweru

Aby, znaleźć najtańszy sposób na wysłanie roweru, zmierz i zważ przesyłkę. Pamiętaj, iż mierzyć paczkę należy zawsze w jej najdalszych punktach.  Następnie wprowadź dane do naszego kalkulatora wycen , a zobaczysz oferty różnych firm kurierskich, w tym DHL, DPD, InPost czy Ambro Express . Ceny zależą od tego, jakiego kuriera wybierzesz, dokąd wysyłasz i jak ciężka i duża jest paczka. Ciężko jest uśrednić cenę wysyłki roweru, gdyż jest zbyt wiele możliwości pakowania takiej przesyłki oraz bardzo duży zakres wagowy oraz wymiarowy dostępnych na rynku rowerów. J ednak nasze usługi kurierskie są tańsze niż oferta Poczty Polskiej i tańsze niż rezerwacja bezpośrednio u kuriera. Wejdź na stronę tania-paczka.net  a wycena zajmie Ci 1-2 minuty.

 

WYCEŃ WYSYŁKE ROWERU

 

Wysłanie roweru kurierem z Tania-Paczka.net jest bardzo proste. Możesz zamówić kuriera po odbiór przesyłki do domu lub miejsca pracy lub tez bezpośrednio dostarczyć go do oddziału wybranej firmy kurierskiej w Twoim mieście. 

 

Jak zamówić kuriera:

 1. Wejdź na naszą stronę i wprowadź dane przesyłki
 2. Wybierz preferowaną usługę i oraz firmę kurierską
 3. W razie potrzeby wybierz dodatkowe ubezpieczenie, przesyłkę za pobraniem itp 
 4. Dokonał płatności online
 5. Etykietę przewozową otrzymasz mailem. Umieść ją na paczce

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak krok po korku zamówić kuriera, zapoznaj się z artykułem: Jak zamówić kuriera przez internet?

 

Może  Cię  zainteresować

Rogi maski, elementy lakiernicze należy zabezpieczyć za pomocą tektury, gąbki, kartonów, folii bąbelkowej i folii stretch, tak aby nasza przesyłka nie uległa obtarciom, wgnieceniom czy zarysowaniem w czasie transportu.

 

Do pakowania części samochodowych, takich jak drzwi samochodowe najlepiej użyć kartonów. Zawartość przesyłki wypełnić zgniecionym papierem, gazetami, folią bąbelkową, arkuszami tektury, itp. Karton może być owinięty w folie stretch. Tak jak w przypadku maski czy zderzaka rogi drzwi i elementy lakiernicze należy zabezpieczyć za pomocą tektury, gąbki, kartonów, folii bąbelkowej i folii stretch.

 

Wysyłka silnika nie stanowi dla nas problemu. Przed zamówieniem kuriera należy przesyłkę odpowiednio przygotować. Silnik samochodowy zawsze wysyłamy na palecie lub półpalecie. Przygotuj silnik do transportu poprzez usuniecie z niego oleju oraz osuszenie go z wszelkich płynów. Zabezpiecz przesyłkę poprzez umieszczenie go na palecie i spięcie pasami.  Dla pewności można zastosować folię stretch owijając całą przesyłkę wraz z paletą. To nas upewni, iż nie będzie silnik nie będzie się przemieszczał w czasie transportu.

 

Firma Tania-Paczka.net umożliwia wysyłkę kurierem skrzyni biegów kurierem. Skrzynia biegów należy do najczęściej transportowanych części samochodowych. Przez swoje duże i nietypowe rozmiary jej wymaga odpowiedniego przygotowania. 

Jak zapakować skrzynie biegów: skrzynia powinna być sucha, bez oleju. Skrzynię należy umieścić na palecie lub półpalecie i spiąć pasami z paletą. Dla dodatkowego zabezpieczenia można zastosować materiał i folię stretch. Umieszczenie skrzyni biegów na palecie jest konieczne. Niezbędne jest również usuniecie wszystkich płynów, aby nie doszło do ich rozlania podczas transportu.

 

 

Jak tanio wysłać rower kurierem

 

Pokrewne tematy:

 

Wysyłka roweru kurierem tanio

 

Powrót

Jak wysłać przesyłki niestandardowe w DHL? - Tania-Paczka.net

18.02.2024
Bezpieczna wysyłka nietypowych przedmiotów jak rowery, AGD z DHL. Dowiedz się, jak przygotować i nadać paczkę niestandardową kurierem DHL. ...
CZYTAJ

Jak wysłać paczkę kurierem InPost? | Tania-paczka.net

10.02.2024
Chcesz wysłać paczkę kurierem InPost? Odkryj prosty i szybki sposób z Tania-Paczka.net. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak tanio i szybko nadawać przesyłki z InPost! ...
CZYTAJ

Jak odebrać paczkę z paczkomatu Inpost

04.02.2024
Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost? Dowiedz się, jak skorzystać z kodu odbioru i kodu QR, aby szybko odebrać przesyłkę z automatu Paczkomat. ...
CZYTAJ
Archiwum