Koszyk 0,00 0

Jak wysłać opony kurierem InPost

24-04-2021

Jak wysłać opony kurierem Inpost

Opony są jednym z najczęściej przewożonych towarów gabarytowych. Wielu klientów korzysta już z możliwości wysyłki opon za pośrednictwem kuriera InPost. Serwis kurierski Tania-Paczka.net  przygotował krótki poradnik jak zapakować opony i zamówić kuriera InPost.

 

Kurier InPost wysyłka opon

Opony ze względu na swój kształt muszą być sortowane ręcznie. Ze względu na swój rozmiar i wagę opony nie nadają się do automatycznych sorterów.

Aby przesyłka z oponami dotarła bezpiecznie i nie została uszkodzona, należy przestrzegać wskazówek dotyczących pakowania oraz maksymalnych dopuszczalnych wymiarów i wagi paczki.

Usługa Kurier InPost 24/7 dla przyspieszenia transportu opon gabarytowych została podzielona na:

  • Opony o rozmiarze do 15”
  • Opony  rozmiarze powyżej 15”

jak wysłać opony inpost

 

Opony Inpost o rozmiarze do 15 cali

Aby opony InPost były traktowane jako paczka standardowa muszą być maksymalnie w rozmiarze 15 cali. Powinny być zapakowane nie więcej niż dwie sztuki razem i położone jedna na drugiej. 

Opony nie mogą być wysyłane razem z felgami. Opona z felgą to KOŁO  - pamiętaj, iż taka przesyłka zawsze jest traktowana jako paczka niestandardowa, podlegająca dodatkowej opłacie.

Opony z felgami, czyli koła nie są przyjmowane do transportu.

 

Opony Inpost o rozmiarze powyżej 15 cali

Opony powyżej rozmiaru 15 cali, powinny być nadawane pojedynczo. Opona taka jest traktowana jako przesyłka niestandardowa, czyli podlega dodatkowej opłacie. W przypadku opon o rozmiarze powyżej 15” regulamin Inpost dopuszcza wysyłkę bez owijania opon folią strecz. W takim przypadku etykieta musi znajdować się na bocznym rancie opony. Zamawiając kuriera InPost opony pow. 15”, zaznacz iż jest to przesyłka niestandardowa.

 

 

Jak pakować opony Inpost

Podczas transportu opon należy przestrzegać następujących wskazówek dotyczących pakowania:

  1. Opony powinny być zapakowane w folię lub inny rodzaj tworzywa pakunkowego, dopuszcza się możliwość użycia foli stretch.
  2. Opony bez felg do rozmiaru 15” mogą być pakowane po  2 sztuki w jednej paczce. Tego typu zestaw powinien być połączony (ostretchowany oraz zbindowany/sklejony taśmą) w sposób uniemożliwiający ich rozdzielenie.
  3. Opony bez felg do rozmiaru 15" wysyłane bez kartonu stanowią wyjątek od definicji Paczki Niestandardowej. Każde inne pakowanie jest traktowane jako niestandard.
  4. Opony bez felg powyżej rozmiaru 15" powinny być nadawane pojedynczo. Tego typu przesyłka powinna być ostretchowana  oraz zbindowana / sklejona taśmą. 
  5. Maksymalny dopuszczalny rozmiar opony to 20” z uwzględnieniem maksymalnych wymiarów dla poszczególnych usług InPost.
  6. Opony z felgami nie są przyjmowane do transportu.

 

Waga i wymiary

 

Ile kosztuje wysyłka opon Inpost

To, ile zapłacimy za oponę InPost, zależy przede wszystkim od jej wagi oraz rozmiarów. Jak w większości firm kurierskich cena jest wyliczana podstawie wagi rzeczywistej oraz wzoru: szer. x wys. x dł.  / 6000 – średnica opony x średnica opony x szerokość opony/6000. Za taką zapakowaną pojedynczo oponę do 10 kilogramów i rozmiarach 60/60/30 cm zapłacić trzeba około 25,50 zł. Ceny zmienią również wybrane opcje dodatkowe.

 

Wysyłka opon - tani kurier

Powyższe zasady dotyczą zarówno opon letnich jak i zimowych. Jeżeli nie wiesz jakiego kuriera wybrać (DPD, InPost, DHL, FEDEX) po prostu zważ i zmierz opony a następnie wprowadź na stornie głównej wymiary oraz wagę do odpowiednich pól w kalkulatorze. System kurierski sam wyliczy cenę a Ty wybierzesz odpowiadającego Ci kuriera. Ceny zaczynają się już od 20 zł/szt. Kurier przyjedzie do Ciebie i odbierze przesyłką a następnie dostarczy ją do odbiorcy.

 

 

Może Cię zainteresować:

 

tania-paczka.net

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum