Koszyk 0,00 0

Jak wysłać felgi kurierem

31-03-2021

Jak wysłać felgi aluminiowe kurierem

 

Wysyłka felg aluminiowych może wydawać się dużym kłopotem, ale Tania-Paczka.net pomoże Ci wysłać felgi tanio i szybko. Najważniejszą rzeczą podczas pakowania felg, jest zadbanie o ich należyte zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Felgi aluminiowe to towar niewygodny do pakowania, delikatny i dość kosztowny, dlatego warto zadbać o ich prawidłowe zapakowanie. Jeśli obręcze kół są wgniecione lub wygięte, niemożliwe jest bezpieczne zamocowanie opony a jazda z uszkodzonymi felgami może okazać się niebezpieczna.

 

Nasz poradnik „Jak wysłać felgi kurierem” zapewni, że koła dotrą do odbiorcy nieuszkodzone. Podczas przewodnika, przyjmiemy założenie że wysyłasz pełny zestaw 4 felg aluminiowych.

 

Zanim zaczniesz pakować swoje felgi, upewnij się, że masz materiały i narzędzia, których potrzebujesz. Musisz mieć kilka rolek folii bąbelkowej, tekturę, kartony, stare gazety oraz taśmę pakową.

 

Jak wysłać felgi kurierem

 

Jak zapakować felgi aluminiowe

 

  1. Wytnij karton tak, aby pozostały 4 kwadraty. Z tych kwadratów wytnij paski o grubości trzech palców. Umieść pasek tektury wzdłuż każdej obręczy każdego koła. Będziesz musiał użyć kilku pasków tektury, aby przykryć każdą obręcz. Przymocuj tekturę do obręczy za pomocą taśmy pakowej. Pomaga to zapobiec uszkodzeniom obręczy podczas transportu. Zatem musisz owinąć paskami z kartonu całe obręcze (ranty) felg, gdyż podczas transportu felgi będą poddawane nieustannym wstrząsom. Takie zabezpieczenia pozwoli Ci uniknąć uszkodzenia, czy odprysków na obręczach felg.

 

  1. Wytnij duże paski z folii bąbelkowej. Zalecamy użycie największego gatunku folii bąbelkowej, jaki można znaleźć. Ponieważ zapewni ona najlepszą możliwą ochronę dla Twoich felg aluminiowych.

 

  1. Owiń folię bąbelkową wokół felgi. Skup się głównie na obręczach, ponieważ są to miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia podczas transportu. Użyj taśmy pakowej, aby przymocować folię bąbelkową do koła. Nie oszczędzaj folii i bądź tak hojny, jak to możliwe, gdyż chcesz należycie zabezpieczyć felgi przez jakimikolwiek uszkodzeniami.

 

  1. Ostatnią warstwę folii bąbelkowej zawiń na całe koło. Nie musisz się martwić o środkową część. Jest bardzo mało prawdopodobne, że będzie ona przedmiotem jakiegokolwiek urazu podczas wysyłki.

 

  1. Zrób zdjęcia felg. Będzie to dowód, że były prawidłowo zapakowane w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego.

 

  1. W kartonie umieść na dnie np. pogniecione gazety, pozginane kartony, albo tekturę falistą w celu amortyzacji. Umieść w jednym kartonie max. 2 sztuki felg. Pomiędzy felgami umieść kartony, aby podczas transportu się o siebie nie obijały. Po spakowaniu felgi w kartonie wypełnij każdą wolna przestrzeń, np. gazetami, tak aby nie było miejsca na przesuwanie się felg.

 

  1. Zamknij karton i wszystko owiń mocno taśmą pakową.

 

  1. Zważ i zmierz swoją paczkę, a następnie wprowadź wymiary do systemu Tania-Paczka.net. System błyskawicznie poda Ci cenę wysyłki i dostępnych kurierów.

 

  1.  Wydrukuj etykiety pocztowe i czekaj na kuriera, który odbierze przesyłkę.

Zamów kuriera

 

Z nami Twoja paczka bezpiecznie dotrze do celu!

 

Planujesz wysłke felg kurierem? Skontaktuj się z naszymi ekspertami! Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze przewozy kurierskie i zadbamy, by pakunek sprawnie dotarł pod wskazany adres. Gwarantujemy opcję śledzenia paczek i współpracujemy z najlepszymi kurierami działającymi na całym świecie.

Dzięki serwisowi Tania-Paczka możesz wysłać felgi, koła , opony i każdy rodzaj przewsyłek  korzystając z usług firm kurierskich takich jak DHL, InPost, DPD, GLS, Fedex oraz UPS. 

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum