Koszyk 0,00 0

Jak znaleźć najtańszego przewoźnika, który dostarczy paczkę za granicę?

18-05-2023

najtansza-przesylka-kurierska

Dostawy międzynarodowe są obecnie standardem. Duża konkurencja wiąże się jednak z rozmaitymi cenami. Interesuje Cię najtańsza przesyłka kurierska? Nie wiesz, jak wybrać przewoźnika, który bezpiecznie dostarczy Twoje rzeczy na miejsce, a jednocześnie jego cennik jest adekwatny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wysłać paczkę za granicę bez konieczności przepłacania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas doboru operatora oraz jak zamówić kuriera prosto do swojego domu lub firmy.

Przesyłki międzynarodowe mogą być tanie!

Za dostawę dokumentów, listów i rzeczy poza Polskę wcale nie musisz przepłacać. Przesyłki zagraniczne są obecnie popularną usługą, z której korzystają zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy. Na koszt ich realizacji wpływa przede wszystkim waga i wymiary. Najmniej zapłacisz za koperty, a najwięcej za towar na palecie.

Oprócz gabarytów znaczenie ma także opakowanie, dlatego warto pakować przedmioty w prostokątne kartony. Proste kształty pudełek sprawiają, że łatwo można ułożyć je na przestrzeni ładunkowej pojazdu, segregować na automatycznych liniach i magazynować. Cennik za niestandardowe paczki zagraniczne często jest nieco wyższy, ponieważ sprawiają one problemy w transporcie. Dodatkowo ceny są zależne także od kraju odbiorcy, czyli fizycznej odległości do pokonania.

Jak znaleźć taniego kuriera?

Gdy nie chcesz przepłacać, idealną opcją jest tani kurier oferujący dostawy międzynarodowe. Jak go znaleźć? Skorzystaj z naszego serwisu skupiającego usługi czołowych firm z branży logistycznej. W Tania-paczka.net znajdziesz oferty najpopularniejszych operatorów działających na polskim rynku (m.in. DHL, GLS, DPD, InPost, FedEx, Raben, Ambro Express, Kurier Palety).

Jesteśmy pośrednikiem pomiędzy przewoźnikami a klientami. Jako duży broker indywidualnie negocjujemy ceny z przedsiębiorstwami przewozowymi. Dzięki temu odbiorcy mogą nadać u nas najtańsze przesyłki kurierskie na rynku. Obsługujemy osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa. Wśród stałych klientów znajduje się wiele wymagających firm z branży e-commerce.

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Przygotuj odpowiednie opakowanie. Najmniejsze rzeczy możesz zapakować w kopertę wypełnioną w środku folią bąbelkową. Dla większych dopasuj odpowiedni karton. Pamiętaj, że przesyłki zagraniczne mają do pokonania dużo kilometrów, dlatego zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów. Najbezpieczniejsze jest nowe pudełko klapowe lub fasonowe z tektury trójwarstwowej bądź pięciowarstwowej. Najlepiej, aby wewnątrz pozostało jak najmniej wolnej przestrzeni, ale jednocześnie zawartość nie może naciskać na dno lub boki, ponieważ opakowanie mogłoby wtedy pęknąć podczas przenoszenia czy segregowania. W środku zastosuj wypełnienia (np. kulki styropianowe czy specjalne poduszki, stare gazety, kawałki materiałów).

Na tak przygotowaną paczkę naklej list przewozowy, który wydrukujesz ze strony przewoźnika. Znajdują się na nim wszystkie dane potrzebne do dostawy, dlatego nie musisz już niczego dopisywać.

paczki-zagraniczne-cennik

Jak zamówić kuriera do domu?

Nie wiesz, jak wysłać paczkę kurierem? Nasz serwis brokerski ułatwi Ci to zadanie. Wystarczy, że wejdziesz na podstronę „zamów kuriera” i dokładnie wypełnisz dane w elektronicznym formularzu przygotowanym dla klientów.

Musisz tutaj podać:

  • kraj odbiorcy (zaznacz go na liście),
  • rodzaj przesyłki (koperta, paczka, paleta, gabaryt),
  • parametry techniczne (wysokość, szerokość, długość, waga),
  • rodzaj opakowania (do wyboru pozostają standardowe i niestandardowe),
  • dane adresowe (nadawcy, odbiorcy).

Dodatkowo możesz oznaczyć kwotę pobrania oraz wykupić ubezpieczenie. Następnie wybierz przedsiębiorstwo kurierskie, z którego usług chcesz skorzystać. Ostatnim krokiem jest zamówienie odbioru przygotowanej paczki i zapłacenie za usługę.

Skorzystaj z usług brokera!

Zależy Ci na niskiej cenie za dostawę? Skorzystaj z usług brokera gromadzącego w jednym miejscu oferty wielu różnych dostawców z sektora logistycznego i wybierz najtańszą przesyłkę zagraniczną. Z naszym serwisem szybko porównasz dostępne stawki i dopełnisz wszystkich formalności potrzebnych, aby zamówić kuriera. Już nie musisz samodzielnie analizować cenników czy wypełniać formularzy na wielu różnych stronach. Sprawdź i tanio oraz szybko nadaj swoją paczkę międzynarodową.

Powrót

Jak sprzedawać rękodzieła przez Internet? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

25.09.2023
Chcesz zacząć zarabiać na wyrobach handmade? Podpowiadamy, jak rozpocząć skuteczną sprzedaż rękodzieła przez Internet. Dowiedz się, gdzie szukać odbiorców oraz jak zapakować przesyłki kurierskie. ...
CZYTAJ

3 sposoby na usprawnienie procesu wysyłki w Twoim sklepie internetowym

11.09.2023
Zależy Ci na usprawnieniu procesu dostaw w Twoim sklepie online? Przedstawiamy 3 sposoby, które przyspieszą wysyłkę, pomogą zautomatyzować czynności i zadbać, aby przesyłka kurierska sprawnie dotarła do ...
CZYTAJ

O czym pamiętać, pakując produkty do wysyłki do klienta?

21.08.2023
Prowadzisz sklep internetowy? Podpowiadamy, jakie opakowania wybrać i jak zapakować oraz zabezpieczyć wysyłane produkty, aby zrobić pozytywne wrażenie na kliencie. Sprawdź i zamów zaufanego kuriera. ...
CZYTAJ
Archiwum