Koszyk 0,00 0

Jak najtaniej wysłać opony kurierem?

13-10-2022

opony

Opony, to najczęściej wysyłany element samochodowy, szczególnie w okresie wiosny i jesieni. Nie wszystkie firmy kurierskie oferują możliwość realizacji tego rodzaju paczek, szczególnie ze względu na ich gabaryt i rodzaj opakowania. Dlatego też istotne jest odpowiednie przygotowanie przesyłki, ponieważ przewoźnicy pozwalający na realizację tego typu zleceń, mogą mieć zupełnie inne oczekiwania. Jeśli szukasz rozwiązania, które zminimalizuje koszty dostawy i zagwarantuje profesjonalne usługi kurierskie — poniżej przedstawiamy kilka istotnych wskazówek.

Sposoby na tanie wysłanie opon kurierem

Tanie wysyłanie paczek to możliwość na zmniejszenie kosztów zakupu i korzystną ofertę dla klientów. Wiele sklepów internetowych, prowadzących sprzedaż opon decyduje się na współpracę z kurierami firm, takich jak InPost, DPD i DHL, oferującymi usługi kurierskie gwarantujące transport ciężkich i niestandardowych paczek. Jednak obaj przewoźnicy mają swoje konkretne wymogi, dotyczące ich przygotowania, pozwalające na uniknięcie niechcianych dopłat za źle zadeklarowany gabaryt lub niestandardowe opakowanie.

Co wpływa na czas i koszt wysyłki opon?

Na koszt tego typu przesyłki kurierskiej ma wpływ zarówno waga, jak i rodzaj opakowania lub wielkość paczki. Niezależnie od wyboru przewoźnika, każdy z nich ma konkretne wymagania dotyczące zarówno pakowania, jak i odpowiedniego umieszczenia listu przewozowego. Pamiętaj również o tym, że opony powinny być suche i czyste, by nie stanowić ryzyka uszkodzenia i pobrudzenia innych paczek. W zależności od ich modelu waga przesyłki może się znacząco różnić, dlatego bardzo ważne jest dokładne zważenie i zadeklarowanie odpowiednich gabarytów przed zamówieniem kuriera. Ta kwestia może mieć znaczący wpływ na szybkie doręczenie oraz uniknięcie niechcianych dopłat w momencie weryfikacji.

 

Waga i wymiary

 

Prawidłowe pakowanie opon ma wpływ na koszt wysyłki

Odpowiednie zapakowanie opon przed nadaniem przesyłki kurierskiej, zgodne z regulaminem wybranej firmy ma bezpośredni wpływ na koszt usługi. Ze względu na kształt produktu, rodzaj wysyłanej paczki w DHL zawsze klasyfikowany jest jako niestandardowy. Każda z firmy (InPost, jak i DPD) posiada wymogi, które określają odpowiednie opakowanie:

  • InPost — przesyłka powinna zawierać maksymalnie 2 sztuki i ważyć nie więcej niż 30 kg. Opony mogą zostać opakowane folią stretch, jednak ich średnica nie powinna przekraczać 15 cali.

  • DHL — usługi firmy umożliwiają wysyłkę paczki wyłącznie z jedną oponą o wadze do 30 kg i średnicy 80 cm. Firma pozwala na opakowanie kartonowe, zabezpieczone taśmą polipropylenową bez ryzyka przemieszczania.

  • DPD — w paczce powinna znajdować się wyłącznie jedna sztuka produktu, niezabezpieczona folą stretch lub kartonem.

Podczas przygotowania paczki istotne jest również właściwe umiejscowienie listu przewozowego. Niezależnie od wyboru firmy kurierskiej dokument powinien znajdować się na rancie opony, naklejony na taśmę. Natomiast jeśli opona zabezpieczona zostanie pasem kartonowym — dane adresowe powinny zostać umieszczone na górnej części opakowania. Pamiętaj jednak, że nieodpowiednie zapakowanie paczki, niezgodne z określonym regulaminem spowoduje, że zostanie ona potraktowana jako przesyłka niestandardowa z naliczeniem niekorzystnych dopłat.

kurier

Porównaj oferty wysyłek

Na stronie tania-paczka.net znajdziesz intuicyjny kalkulator, który umożliwi Ci wygodne i tanie wysyłanie paczek. Wystarczy, że w formularzu wyceny uzupełnisz niezbędne dane, dotyczące wagi i gabarytów. Strona tania-paczka.net oferuje rozwiązania, które umożliwią Ci realizację usługi za pośrednictwem trzech największych firm na terenie kraju, jakimi są InPost, DHL i DPD. Ceny dla paczek standardowych do 30 kg zaczynają się już od 34,99 zł.

Skorzystaj z najtańszej przesyłki kurierem!

Jeśli szukasz sprawdzonego sposobu na bezproblemowe nadawanie opon na terenie kraju — odwiedź stronę tania-paczka.net i poznaj szczegóły oferty. Współpracujemy z profesjonalnymi firmami, oferującymi atrakcyjne ceny i niezawodne rozwiązania. Skorzystaj z naszej wyceny i wybierz usługę kurierską dopasowaną do swoich potrzeb. Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych informacji, dotyczących właściwego pakowania i uniknięcia opłat za przesyłki niestandardowe.

 

 

Powrót

Jak wysłać niestandardową przesyłkę paletową? Eksperci z Taniej Paczki odpowiadają na pytania

20.11.2023
Chcesz nadać niestandardową przesyłkę paletową kurierem? Dowiedz się, kiedy palety przekraczają normy. Poznaj zasady zabezpieczania towaru. Wybierz i zamów kuriera, który sprawnie dostarczy towar. ...
CZYTAJ

Czy każdy towar można wysłać paletą? Sprawdź!

06.11.2023
Chcesz wysłać ciężką, dużą lub niestandardową przesyłkę kurierem? Podpowiadamy, jakie towary wysłać na palecie oraz które są zabronione. Wyjaśniamy również, jak wybrać i zamówić kuri...
CZYTAJ

Wysyłka przesyłki paletowej za granicę - co warto wiedzieć?

16.10.2023
Interesują Cię zagraniczne przesyłki paletowe? Dowiedz się, które towary wysyłane są na paletach i poznaj obowiązujące procedury. Zapakuj ładunek i zamów kuriera prosto do swojego domu lub firmy. ...
CZYTAJ
Archiwum