Koszyk 0,00 0

Czy można wysłać choinkę i ozdoby świąteczne kurierem? Podpowiadamy!

15-12-2021

Przedświąteczne dni to czas robienia sporych zakupów. Przygotowania do tego wyjątkowego okresu obejmują nie tylko plany kulinarne czy prezenty. Dom trzeba przecież odpowiednio przystroić, a tradycją jest ubieranie choinki i wieszanie kolorowych dekoracji nie tylko we wnętrzach, lecz także w ogrodzie czy na balkonie. Na szczęście nie musisz wędrować po sklepach stacjonarnych, ponieważ większość rzeczy da się kupić online. Sprawdź, czy przesyłka kurierem może dotyczyć wigilijnego drzewka i ozdób oraz dowiedz się, o czym pamiętać, zamawiając usługi kurierskie!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami

Już od początku grudnia można poczuć świąteczny klimat. Wiele osób już wtedy zaczyna poszukiwania prezentów dla bliskich, robi plany kulinarne i wybiera przepisy, które będą realizowane w Wigilię. To także czas, gdy przygotowuje się wnętrza, aby emanowały tym specyficznym ciepłem, intymnym klimatem i rodzinną atmosferą. Nie da się tego osiągnąć bez choinki, przeróżnych stroików czy ozdób i migających lampek. Aby usprawnić proces zakupowy, warto kupować w sieci – tam w jednym miejscu zamówisz wszystkie niezbędne akcesoria, dzięki którym dom zyska pożądany nastrój, który udzieli się zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym go gościom!

dostawa-choinki

Wysyłka choinki kurierem

Zastanawiasz się, czy wysyłka choinki jest wykonalna? Odpowiedź brzmi: tak! Nie jest to oczywiście proste przedsięwzięcie, jednak oferowane obecnie tanie usługi kurierskie pozwalają na jego realizację. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Kluczowe znaczenie ma, jakie drzewko kupujesz. Sztuczne nie powinno przysporzyć zbyt wielu trudności w zapakowaniu i dostarczeniu pod wskazany adres. Możesz kupić je znacznie wcześniej bez obaw, że uschnie i nie wytrzyma do Świąt. To inwestycja na lata – wystarczy odpowiednio je zabezpieczyć, aby za rok ponownie wykorzystać. Sztuczne choinki są też znacznie tańsze niż ich żywe odpowiedniki. Nie ma żadnych restrykcji związanych z ich wysyłką.

Jak wygląda sytuacja w przypadku żywego drzewka? Jego przesyłka kurierem często okazuje się niemożliwa – niewiele firm podejmie się takiego zadania, a nawet jeśli, to musisz liczyć się ze sporym wydatkiem na samą dostawę. Taka choinka jest bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Niewiele firm daje gwarancję, że dotrze do celu w nienaruszonym stanie.

Chcąc odpowiednio przygotować drzewko do wysyłki, sprzedawca owija je folią stretch – zapobiegnie ona odstawaniu gałęzi, które mogłyby się połamać czy całkiem oderwać. Ułatwi też przenoszenie paczki. Dobrym rozwiązaniem jest kartonowa tuba lub pudełko w kształcie prostopadłościanu. Ich rozmiar należy dostosować do wymiarów choinki.

Ozdoby choinkowe w paczce kurierskiej: tak czy nie?

Jak najbardziej tak! Wystarczy, że sprzedający zadba o ich odpowiednie zabezpieczenie, a zatem:

  • wykorzysta amortyzujące właściwości folii bąbelkowej, woreczków wypełnionych powietrzem lub styropianu,

  • każdą bombkę czy ozdobę choinkową zapakuje oddzielnie i otoczy jednym z wymienionych materiałów, aby uniknąć pęknięć i stłuczeń. Tak przygotowane może umieścić w większej paczce,

  • odpowiednio oznaczy przesyłkę – zastosuje naklejki ostrzegawcze i informujące, że zawartość jest delikatna i paczka nie powinna być podrzucana czy ulegać obciążeniom.

wysylka-bombek

Szeroka oferta tanich usług kurierskich

Oferujemy szeroki wybór firm transportowych. Dzięki nim tanie wysyłanie paczek – nawet tych o niestandardowych gabarytach – jest banalnie proste! Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i godnymi zaufania kurierami. Realizują oni dostawy nie tylko na terenie kraju, lecz także do państw europejskich. Podejmują się też takich wyzwań jak przewóz delikatnych przedmiotów czy wysyłka choinki!

Niech to będą piękne święta!

Każda przesyłka kurierem rodzi obawy, czy dostawa odbędzie się w terminie, a także czy paczka dotrze w nienaruszonym stanie. Sprzedajesz choinki lub ozdoby choinkowe? Zajrzyj na naszą stronę internetową: tania-paczka.net i wybierz usługi kurierskie, które sprostają najwyższym wymaganiom. To tanie i sprawdzone rozwiązania doceniane przez klientów za terminowość, atrakcyjne ceny oraz wygodę. Wypełnij formularz i poczekaj, aż dostawca zgłosi się po przesyłkę. Wysyłka choinki i ozdób świątecznych, a także prezentów jeszcze nigdy nie była łatwiejsza!

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum