Koszyk 0,00 0

Jak przygotować paczkę z prezentami na Święta? Poradnik krok po kroku

04-12-2023

paczka-na-swieta

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim czas kupowania i wręczania prezentów. Masz upominek na Gwiazdkę dla kogoś bliskiego, kto mieszka za granicą lub w Polsce, ale daleko od ciebie i nie będziecie się widzieć w Wigilię? Możesz wysłać mu paczkę! Aby jednak przesyłka kurierem dotarła nie tylko na czas, ale i w idealnym stanie, należy odpowiednio ją zapakować. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz poradnik krok po kroku i uniknij nieprzyjemnych niespodzianek.

 

Pakowanie prezentów z Tanią Paczką

Serwis Tania Paczka pozwoli ci wysłać przesyłkę krajową lub zagraniczną bez wychodzenia z domu. W grudniu współpracujący z nami przewoźnicy dostarczają bardzo dużo świątecznych prezentów, dlatego podpowiadamy, jak prawidłowo je przygotować. Weź pod uwagę nie tylko estetykę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wysyłanych przedmiotów.

Pamiętaj, że zanim trafi pod podany adres, paczka przejdzie długą drogę na różnych środkach transportu oraz w sortowniach. Im dalej coś wysyłasz, tym etapów tych jest więcej, a wraz z nimi niestety rośnie potencjalne ryzyko uszkodzeń. Źle przygotowane pudełka mogą się rozerwać, co zwiększa prawdopodobieństwo zagubienia. Każdy problem powoduje również opóźnienia. Nasze wskazówki pomogą ci ograniczyć do minimum takie sytuacje.

Dobierz odpowiednie opakowanie

Najważniejsze jest prawidłowo dobrane opakowanie. Zanim wypełnisz formularz, opłacisz swoją przesyłkę i wybierzesz opcję zamów kuriera, dokładnie zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi pakowania. Standardowa przesyłka kurierem to pudełko w kształcie prostopadłościanu. Jego wielkość dobierz w taki sposób, aby było jak najlepiej dopasowane do zawartości. Gdy będzie za małe, istnieje ryzyko przebicia ścianek i zgniecenia wysyłanych rzeczy. Zbyt duży karton również nie jest odpowiedni, ponieważ umieszczone w nim przedmioty będą się przesuwać, co może spowodować ich zniszczenie. A ty nie chcesz przecież, żeby twoje świąteczne prezenty dotarły do osoby, którą chcesz nimi obdarować, uszkodzone.

Idealne opakowania to nowe pudełka klapowe lub fasonowe wykonane ze sztywnej tektury trójwarstwowej bądź pięciowarstwowej. Drobne upominki możesz umieścić także w foliopaku kurierskim lub kopercie bąbelkowej. Dobrze sprawdzą się one m.in. dla cienkich książek w miękkiej oprawie czy dziecięcych kolorowanek.

Pamiętaj, aby nie przewiązywać paczek wstążką i nie pisać na nich życzeń. Ozdobne pudełka możesz włożyć do środka kartonu.

Zastosuj materiały wypełniające

Bardzo ważne jest ułożenie rzeczy na środku kartonu i wypełnienie wszystkich luźnych przestrzeni. Gdy twój upominek zawiera coś, co może zniszczyć się pod wpływem wilgoci (np. drobną elektronikę, ubrania, książki, papierowe lub filcowe ozdoby) owiń je dokładnie folią i dopiero wtedy włóż do paczki.

W roli materiałów wypełniających możesz wykorzystać m.in.:

  • folię bąbelkową,

  • kulki styropianowe,

  • tekturę,

  • wełnę drzewną,

  • pianki ze skrobi,

  • specjalne gąbki.

Zależy ci na środowisku naturalnym i poszukujesz ekologicznych rozwiązań? Wybierz pogniecione gazety, szary papier lub tkaniny.

tania-paczka-swiateczna

Właściwie oznacz paczkę

Dobór odpowiedniego opakowania, zastosowanie materiałów wypełniających i staranne zaklejenie kartonu mocną taśmą pakową to pierwszy krok. Kolejnym są prawidłowe oznaczenia. Oprócz przyklejenia na paczkę etykiety zadbaj o wskazówki dla kuriera. Są one ważne w przypadku delikatnej i kruchej zawartości.

Gdy na Święta chcesz podarować komuś kubek, zestaw porcelanowych filiżanek czy naczyń, w widocznym miejscu (na płaskiej powierzchni) naklej oznakowanie „Uwaga szkło”. Pamiętaj jedynie, że taka przesyłka kurierem zostanie zakwalifikowana jako niestandardowa, co wiąże się z dodatkową opłatą. Nie warto jednak ryzykować. Dobrze sprawdzą się także naklejki „Góra – Dół” oraz „Ostrożnie”.

Wybierz odpowiedniego kuriera

Kolejnym krokiem jest zamówienie kuriera. Wybierz renomowanego przewoźnika, który zadba o bezpieczeństwo twojej paczki i dostarczy ją na czas do odbiorcy. W końcu nie chcesz, aby gwiazdkowe prezenty dotarły po terminie czy zaginęły po drodze.

Zamów kuriera już teraz i wyślij prezent!

Grudzień to najbardziej gorący okres w branży. To wtedy ludzie robią największe zakupy w Internecie, kupują podarki i wysyłają paczki bliskim, dlatego zamów kuriera wcześniej. Nie czekaj do ostatniej chwili, aby Twoje zamówienie na pewno zostało dostarczone przed Wigilią. Nie wiesz, jak wybrać przewoźnika? Zapraszamy! Tania Paczka to broker kurierski, gdzie wyślesz prezenty na Święta.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum