Koszyk 0,00 0

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wysyłaj swoje produkty z tania-paczka.net!

23-08-2021

 

Rozpoczynasz własną działalność i zamierzasz korzystać z usług firm kurierskich, by dostarczyć towar klientom? Chcesz poznać sposób na tanie wysyłanie paczek? Zastanawiasz się, szukać rzetelnych przewoźników? O czym powinieneś pamiętać, sprzedając produkty online? Jeżeli zmagasz się z tego rodzaju pytaniami, zapraszamy do lektury! Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym poradom Twoja firma odniesie sukces finansowy. 

Dotarcie do Klientów nigdy nie było łatwiejsze!

Coraz więcej osób decyduje się na nabywanie produktów w sklepach internetowych. Oznacza to, że dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na prowadzenie tego rodzaju działalności, otwierają się szerokie możliwości dotarcia do dużej grupy klientów. 

Sprzedając swoje produkty za pośrednictwem Internetu, możesz więc uniknąć kosztów związanych z prowadzeniem sklepu stacjonarnego, a zarazem zyskać wielu odbiorców z różnych stron Polski i świata. Aby jednak zmaksymalizować swoje zyski, powinieneś zadbać o takie elementy, jak:

  • znalezienie rzetelnej firmy świadczącej usługi kurierskie – pamiętaj, że niezadowolony klient nie da Ci drugiej szansy,

  • tanie wysyłanie paczek – w przeciwnym wypadku koszty związane z transportem pochłoną lwią część Twoich zysków,

  • dopasowanie możliwości przewoźnika do specyfiki Twojej firmy – jeżeli nadajesz przesyłki paletowe, będziesz potrzebował innego typu usług, niż w przypadku standardowych paczek.

wysyłka towaru jednoosobowa działalność

Jak zacząć sprzedawać swoje produkty online?

Od czego powinieneś zacząć, pragnąc sprzedawać swoje produkty w Internecie? Przede wszystkim musisz zadbać o to, by Twoi klienci mogli w prosty i przejrzysty sposób zapoznać się z ofertą, poznać ceny oraz sfinalizować transakcję. Możesz tego dokonać:

  • otwierając sklep internetowy – jest to droższe, ale skuteczniejsze i bardziej przyjazne klientom rozwiązanie,

  • umieszczając na swojej stronie formularz kontaktowy.

Jeżeli zamierzasz handlować na większą skalę, z pewnością warto zastanowić się nad pierwszą opcją. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy Twój pomysł wypali, na początek można posłużyć się prostym formularzem. 

W jaki sposób sprawnie dostarczyć paczkę do Klienta?

Niezależnie od tego, jaką formę kontaktu z klientami wybierzesz, konieczne będzie znalezienie taniego i rzetelnego przewoźnika, który dostarczy im towar. Jeżeli firma świadcząca usługi kurierskie zawiedzie, to Ty dostaniesz rykoszetem. Odbiorca, który nie doczekał się na przesyłkę od Ciebie, będzie mocno rozczarowany. Nawet wiedząc, że to nie Twoja wina, kolejnym razem wybierze inny sklep internetowy – taki, który dostarczy mu paczkę terminowo i bez przeszkód.

Pamiętaj, że klienci miewają różne przyzwyczajenia. Wielu z nich wysoko ceni sobie możliwość dostarczenia przesyłki do domu lub pracy, ale są też tacy, którzy preferują odbiór z paczkomatu lub punktu stacjonarnego. Pragnąc odpowiedzieć na te wymagania, postaraj się zapewnić im przynajmniej dwie opcje do wyboru.

Zadbaj również o estetyczne opakowanie przesyłki, nawiązujące do Twojej marki. Zastanów się też nad drobnymi "ukłonami" w stronę klientów – być może dobrym pomysłem będzie dołączenie do paczki upominku lub darmowa wysyłka po przekroczeniu określonej kwoty zamówienia.

Pamiętaj: wysyłka produktów musi być dla Ciebie opłacalna!

Firmy świadczące usługi kurierskie mają własne ustalenia dotyczące opłat, dopuszczalnych gabarytów przesyłek oraz wagi paczek. Dlatego, zwłaszcza na początku prowadzenia działalności, warto skorzystać z pomocy brokera, który zapewni Ci dostęp do ofert różnych przewoźników.

kurier dla firmy

Pamiętaj, że nie istnieje jedno doskonałe rozwiązanie dla wszystkich sklepów internetowych. To, która z firm przewozowych okaże się dla Ciebie najlepszym partnerem, zależy od specyfiki Twojej działalności. Korzystając z usług pośrednika, będziesz mógł szybko i sprawnie porównać zasady, ceny oraz terminy dostarczania paczek, a na koniec wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Wybierz sprawdzonego brokera paczek!

Sprzedawanie w Internecie to prosty i skuteczny sposób na prowadzenie działalności handlowej. Mamy nadzieję, że uzyskane od nas porady pomogą Ci zmaksymalizować zyski i uniknąć kosztownych błędów. Jeżeli szukasz brokera, który zapewni Ci dostęp do oferty wielu firm kurierskich, odwiedź naszą stronę. Jeśli natomiast chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat taniego wysyłania paczek, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci w znalezieniu dobrego przewoźnika. 

Powrót

Wysyłka dokumentów kurierem. Zobacz, jak zrobić to bezpiecznie

25.11.2021
Korzystanie z pomocy firm kurierskich to szybki i wygodny sposób na transport ważnych dokumentów. Podpowiadamy, jak zapakować przesyłkę i co zrobić, by zapłacić za usługę jak najmniej. ...
CZYTAJ

Chcesz wysłać paczkę? Poznaj 3 powody, dla których powinieneś wybrać tania-paczka.net

09.11.2021
Wysyłanie przesyłek kurierem to wygodna i bezpieczna forma przewożenia paczek. Korzystając z usług brokera, zyskujesz dostęp do wielu przewoźników i możesz łatwo wybrać usługę za najlepszą c...
CZYTAJ

Sprzedajesz na Facebooku? Sprawdź, jak szybko dostarczyć Twój przedmiot do kupującego

26.10.2021
Handlowanie za pomocą Marketplace na Facebooku to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych rzeczy i zyskanie dodatkowego dochodu. Podpowiadamy, jak sprzedawać i gdzie znaleźć najtańszego kuriera. ...
CZYTAJ
Archiwum