Koszyk 0,00 0

Jak wysłać paczkę DHL?

25-10-2020

Każdy zna firmę kurierską DHL. Jeżeli zamierzasz skorzystać z jej usług , możesz to zrobić za pośrednictwem strony do zamawiania kuriera Tania-Paczka.net. Dzięki naszej ofercie możesz wysłać paczkę za pośrednictwem DHL korzystając z atrakcyjnych cen. Aby dokonać wysyłki powinieneś najpierw

 

Jak zamówić kuriera DHL?

Na stornie głównej w odpowiednich polach wpisz, co i gdzie zamierzamy wysłać. Podaj kod pocztowy nadawcy i adresata, wprowadź wagę i wymiary przesyłki a następnie określ rodzaj opakowania. W zależności od tego co zamierzasz wysłać, paczkę,  paletę, zderzak, czy oponę zaznacz to w polu: rodzja opakownia. Mosze tez wybrać opcje dodatkowe takie jak np. pobranie należności, ubezpieczenie.

Jak wysłać paczkę DHL?

JAK ZAPAKOWAĆ PACZKĘ?

DHL dokłada starań, aby nasza przesyłka bezpiecznie i na czas dotarła do adresata.  Jednak to zawsze na nadawcy ciąży obowiązek prawidłowego zabezpieczenia przesyłki na czas transportu. Pamiętaj, iż Twoja paczka będzie kilkukrotnie przeładowywana a transport będzie odbywał się w 40 tonowych ciężarówkach. Najbezpieczniej jest pakować paczki w karton o kształcie prostopadłościanów przypadku przesyłek nietypowych, możliwe są inne rozwiązanie.

O tym jak zapakować np. zderzak samochodowych może dowiedzieć się w artukule: Jak wysłać zderzak samochdowy

 

JAKĄ FIRMĘ KURIERSKĄ WYBRAĆ?

Po wypełnieniu wszystkich pozycji, kliknij „kontynuuj” i pojawią się ceny usługi dla poszczególnych przewoźników. Do wyboru masz kilka firm kurierskich takich jak  DPD, DHL , FedEx, InPost, GLS, UPS, Geis, TNT, Raben oraz Ambro Express dla przesyłek gabarytowych. Wybór firmy kurierskiej w zależy w dużej mierze od tego jakiego rodzaju przesyłkę zamierzamy wysłać.

Większość firm kurierskich bezproblemowo obsługuje przesyłki o wadze do 30 kg. Jeżeli zamierzasz wysłać przesyłkę paletową, skorzystaj oferty dotyczącej obsługi tego rodzaju przesyłek - DPD, DHL, Raben, Geis. 

Jeżeli zamierzasz wysłać zderzak samochodowy firmą DHL, pamiętaj o tym, iż zgodnie z regulaminem DHL, przesyłka taka musi być zapakowana w karton w kształcie prostopadłościanu. Jeżeli nie masz możliwości przygotowania i zabezpieczenia przesyłki w sposób opisany powyżej, możesz skorzystać z naszej oferty wybierając firmę kurierską Ambro Express, która nie wymaga pakowania swoich przesyłek w karton. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak wysłać zderzak kurierem, przeczytaj nasz kolejny artykuł: Jak wysłać zderzak kurierem

 

Po wybraniu firmy DHL jako naszego przeoźnika, przechodzimy do formularza danych adresowych nadawcy i adresata. Pamiętaj, iż „dane nadawcy” to adres nadania a „dane odbiorcy” to adres doręczenia przesyłki. Konieczne jest podani numeru telefonu, zarówno do nadawcy, jak i odbiorcy. Ułatwi to kurierowi odbiór i doręczenie przesyłki a co za tym idzie przyspieszy realizację usługi.

 

Paczka za pobraniem w DHL

Jeżeli przesyłka ma być doręczona za pobraniem (COD), należy podać kwotę oraz numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy. Innym artykule dowiesz się: Jak wysłać przesyłke za pobraniem.

W polu „zawartość” należy wpisać zawartość przesyłki. Prosimy o zapoznanie się z listą przedmiotów wyłączonych z transportu dla poszczególnych firm kurierskich.  Należy pamiętać, iż towary wyłączone z przewozu są różne dla paczek krajowych i zagranicznych.

Jak zamówić kuriera DHL

 

 

PŁATNOŚĆ ZA KURIERA

Jeżeli za usługę ma być wystawiona faktura, należy podać numer NIP firmy.  Po wypełnieniu wszystkich pól, zatwierdzamy zapoznanie się z regulaminem oraz wymagane zgody m.in. na przetwarzanie danych osobowych i klikamy „zamów kuriera”

Jak zamówić kuriera DHL

Po zatwierdzeniu powyższych kroków, przechodzimy na stronę płatności elektronicznych i wybierając odpowiednią formę oraz bank dokonujemy płatności. Bezpieczne płatności elektroniczne obsługuje portal Przelewy24. W dostępnych opcjach możesz wybrać płatność poprzez bank płatność kartą, jak również najpopularniejszą ostatnio usługę Blik.

Należy pamiętać, iż Twoje zlecenie zostaje przyjęte do realizacji dopiero po dokonaniu opłaty. Na podany w formularzy adres mailowy otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia a po dokonaniu płatności etykietę oraz informację z numerem listu przewozowego lub numerem zlecenia.

Jak zamówić kuriera DHL, jak zapłacić za kuriera

 

CZY OTRZYMAM LIST PRZEWOZOWY?

W przypadku kuriera DPD, FEDEX, DHL, InPost, Ambro Express otrzymacie Państwo na podany adres email list przewozowy w załączniku. Kurier firmy GLS oraz GEIS zawsze ma list przewozowy przy sobie. Jeżeli nie masz możliwości wydruku listu przewozowego firma DHL udostępnia usługę dzięki której kurier przyjedzie po odbiór przesyłki już z wydrukowanym listem przewozowym. Opłata za taka usługe to jedynie1,49 zł.

Jeżeli list ma być sporządzony w chwili odbioru przesyłki , to po stronie nadawcy leży jego prawidłowe wypełnienie. Błędne dane wskazane w liście przewozowym będą skutkować zawsze na niekorzyść nadawcy, bez względu na to kto wypełnił list przewozowy tj. kurier czy nadawca.

 

KIEDY KURIER ODBIERZE I DORĘCZY PACZKĘ?

Odbiór przesyłki przez kuriera zależy od  godziny złożenia zlecenia i kodu pocztowego nadawcy. Kurier firmy DPD, DHL, Inpost i Fedex przy zleceniach złożonych do godzin południowych z reguły realizuje zlecenia tego samego dnia roboczego. Minimalny przedział czasowy, w jakim kurier może odebrać przesyłke wynosi w DHL min. 2 godziny. 

Przesyłki paletowe oraz gabarytowe z reguły odbierane są na następny dzień roboczy. Wynika to z tego, iż po odbiór takiej przesyłki wysyłane jest najczęściej samochód ciężarowy.

Przesyłka zawsze musi być odpowiednio przygotowana do transportu. Zapoznaj się z zasadami przygotowania przesyłki do transportu, gdyż Inaczej przygotowujemy do wysyłki kurierem opony a inaczej komputer. Pamiętaj, że po stronie nadawcy leży obowiązek należytego zabezpieczenia na czas dostawy. W przypadku niedostatecznego zabezpieczenia przesyłki przewoźnik ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

 

MONITORING, ŚLEDZENIE PRZESYŁKI

Dzięki funkcji śledzenie przesyłek, macie Państwo możliwość śledzenia, czyli monitoringu przesyłki od chwili odbioru jej od nadawcy do momentu doręczenie do odbiorcy. Wystarczy wpisać numer listu przewozowego w odpowiednie pole. 

 

JAK DŁUGO TRWA DORĘCZENIE PRZESYŁKI

Częste pytanie to "kiedy kurier doręczy przesyłkę?".

Gwarantowany termin doręczenia przesyłki to 48 godzin od daty odbioru przez kuriera. Jednak w zdecydowanej większości przypadków przesyłki są doręczane na następny dzień. Pamiętaj, że czas odbioru przesyłki i doręczenia zawsze liczony jest w dni robocze. 

Jeżeli zależy ci na pilnym doręczeniu przesyłki na następny dzień wybierz usługę gwarantowaną doręczenie na wybraną godzinę. Taką formę doręczenia przesyłki oferują: DHL DPD FedEx oraz InPost.

 

Może Cię zainteresować:

 

 

 

Powrót

Jak wysłać niestandardową przesyłkę paletową? Eksperci z Taniej Paczki odpowiadają na pytania

20.11.2023
Chcesz nadać niestandardową przesyłkę paletową kurierem? Dowiedz się, kiedy palety przekraczają normy. Poznaj zasady zabezpieczania towaru. Wybierz i zamów kuriera, który sprawnie dostarczy towar. ...
CZYTAJ

Czy każdy towar można wysłać paletą? Sprawdź!

06.11.2023
Chcesz wysłać ciężką, dużą lub niestandardową przesyłkę kurierem? Podpowiadamy, jakie towary wysłać na palecie oraz które są zabronione. Wyjaśniamy również, jak wybrać i zamówić kuri...
CZYTAJ

Wysyłka przesyłki paletowej za granicę - co warto wiedzieć?

16.10.2023
Interesują Cię zagraniczne przesyłki paletowe? Dowiedz się, które towary wysyłane są na paletach i poznaj obowiązujące procedury. Zapakuj ładunek i zamów kuriera prosto do swojego domu lub firmy. ...
CZYTAJ
Archiwum