Koszyk 0,00 0

Sprzedajesz na Facebooku? Sprawdź, jak szybko dostarczyć Twój przedmiot do kupującego

26-10-2021

 

Chcesz wiedzieć, co zrobić, by zwiększyć atrakcyjność swojej oferty na Marketplace i zyskać nowych klientów? Gdzie szukać najtańszej firmy kurierskiej, która szybko i sprawnie dostarczy im przesyłki od Ciebie? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje przyczynią się do Twojego sukcesu.

Marketplace na Facebooku – miejsce w duchu zero waste

Wiele osób decyduje się na sprzedaż swoich produktów lub usług za pomocą należącej do Facebooka platformy Marketplace. Dla właścicieli sklepów internetowych jest to doskonały sposób na zyskanie wielu nowych odbiorców, a dla osób prywatnych – świetna metoda na pozbycie się zbędnych przedmiotów i podreperowanie domowego budżetu. Warto też podkreślić, że tego rodzaju działalność idealnie wpisuje się w modny ostatnio trend zero waste: zamiast wyrzucać niepotrzebne nam już rzeczy, można dać nowe życie, chroniąc w ten sposób planetę oraz środowisko naturalne. 

Wszystko to sprawia, że paczki związane z Facebook Marketplace stanowią coraz większy odsetek przesyłek wysyłanych poprzez firmy kurierskie. Jeżeli Ty również chciałbyś spróbować tego rodzaju działalności i zastanawiasz się, o czym warto pamiętać i na co powinieneś zwrócić uwagę, zapoznaj się z zamieszczoną poniżej ściągą.

marketplace facebook sprzedaż

Jesteś aktywny na marketplace? Nadaj tanio swoją paczkę

Sprzedawanie za pomocą Marketplace jest niezwykle proste, tym bardziej że większość z nas ma już konta na Facebooku. Aby zacząć sprzedawać za pomocą tego rodzaju platformy, wystarczy wykonać kilka prostych czynności:

  1. Wejść w „Aktualności" i kliknąć lewym menu symbol niebieskiego straganu (Marketplace),

  2. Wybrać „Utwórz nowe ogłoszenie", a następnie „Przedmiot na sprzedaż",

  3. Dodać zdjęcia, wybrać „Dalej" i „Opublikuj" i... gotowe! Użytkownicy mogą już dokonywać zakupów.

Warto jednak pamiętać, że znalezienie odbiorców to dopiero połowa sukcesu. Aby transakcja mogła dojść do skutku, konieczne jest znalezienie taniego i dobrego kuriera, który sprawnie dostarczy przesyłkę kupującemu. Gdzie go szukać? Najtańszą, a przy tym najwygodniejszą opcją jest w tym przypadku skorzystanie z usług brokera, który zapewni Ci szybki dostęp do ofert różnych przewoźników oraz możliwość ich porównania.

Szybka dostawa oraz gwarancja bezpieczeństwa

Pamiętaj, że firma brokerska gwarantuje Ci nie tylko niskie ceny usług kurierskich, ale również szybkość i rzetelność. Dzięki temu kupujący otrzyma paczkę od Ciebie w krótkim czasie, a Ty zyskasz na wiarygodności, co z pewnością ułatwi kolejną sprzedaż.

Na tym jednak nie koniec! Weź pod uwagę fakt, że wielu klientów, zwłaszcza takich, którzy nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia na Marketplace, może się wahać, czy nie zostaną oszukani, czy sprzedaż będzie bezpieczna oraz jak zostanie przeprowadzony cały proces.

Aby ich przekonać, możesz zaoferować im opcje chroniące interesy odbiorcy. Wystarczy, że zamawiając kuriera, wybierzesz opcję śledzenia przesyłki oraz płatności za pobraniem. Dzięki temu Twoi klienci będą mogli w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się paczka, a zapłacą za nią dopiero w momencie odbioru.

sprzedaż na facebooku

Pamiętaj o właściwym zaadresowaniu przesyłki

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz za pomocą Marketplace, czy znajdujesz odbiorców w inny sposób, bardzo ważne jest właściwe zaadresowanie Twojej paczki. Weź pod uwagę fakt, że kurier nie zna ani Ciebie, ani adresata, a transportowany przedmiot będzie przechodził po drodze przez wiele rąk. Po drodze nie ma miejsca na żadne błędy czy wątpliwości. Nawet najtańsza przesyłka kurierska przestanie być atrakcyjna, kiedy będziesz musiał wysłać ją drugi raz. 

Przygotowując paczkę do wysyłki, zadbaj więc o to, by umieszczone na niej dane były czytelne i aktualne. Dzięki temu Twoi klienci szybko otrzymają zamówiony towar, a dodatkowo oszczędzisz sobie kłopotów związanych z powtórnym wysyłaniem oraz odbieraniem wiadomości od niezadowolonych kupujących. 

Wybierz sprawdzonego kuriera na tania-paczka.net!

Handlowanie za pomocą Marketplace to prosty i skuteczny sposób sprzedaży zbędnych przedmiotów. Aby jednak zmaksymalizować swoje zyski, powinieneś znaleźć firmę gwarantującą Ci najtańsze przesyłki kurierskie. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie jej szukać, odwiedź naszą stronę. Tu szybko i sprawnie wyślesz paczkę, zyskując dodatkowe źródło dochodu.

Powrót

Ile może ważyć przesyłka kurierska?

22.07.2022
Waga i gabaryty paczki wpływają na wycenę kosztów dostarczenia przesyłki kurierskiej. Dowiedź się, jak wygląda klasyfikacja przesyłek standardowych i niestandardowych pod względem ich ciężaru. ...
CZYTAJ

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

08.07.2022
Gdy odbiór paczki w wyznaczonym terminie staje się niemożliwy z nagłych i nieoczekiwanych przyczyn - przydatną opcją jest zmiana daty doręczenia. Dowiedź się, jak zrobić to szybko i właściwie! ...
CZYTAJ

Doręczenie przesyłki następnego dnia. Jak to zrobić?

23.06.2022
Przesyłka kurierska może zostać dostarczona do odbiorcy następnego dnia. Podpowiadamy, jak zorganizować taki transport i gdzie szukać najtańszych ofert. ...
CZYTAJ
Archiwum