Koszyk 0,00 0

Kurier DPD - cennik paczek i przesyłek kurierskich krajowych i zagranicznych - koszt wysyłki

24-09-2021

CENNIK KURIERA DPD

 

 

Przesyłka kurierska DPD - skorzystaj z Taniej Paczki

Skuteczna wysyłka paczki może być stresującym procesem, jeśli nie znamy dokładnych kosztów usługi kuriera. Firma kurierska DPD oferuje klientom zróżnicowany cennik wysyłek, który jest zależny od wielu czynników. Koszt zamówienia jest różny dla przesyłek krajowych i międzynarodowych, gabarytów paczki, a także tego, czy za usługę zapłacimy przelewem elektronicznym, czy za pobraniem.

Cena kuriera DPD – paczki przesyłki krajowe

Jeśli myślimy o przesyłce paczki lub koperty do dowolnej miejscowości na terenie Polski, to mamy ułatwione zadanie. Cennik krajowy usług kuriera DPD jest zależny od gabarytów, jakie ma wysyłka. Koperty i paczki o wadze kilku kilogramów z powodzeniem wyślemy w cenie około 20 złotych, ale koszty będą oczywiście rosnąć wraz z masą wysyłki oraz jeśli wybierzemy płatność za pobraniem.

Największa przesyłka krajowa realizowana w przewidzianym przez firmę kurierską standardzie może ważyć do 50 kilogramów. Zdecydowana większość zamówień osób prywatnych się na niego załapuje, ponieważ jest on zupełnie wystarczający do zakupów internetowych. Kurierzy mogą natomiast dzięki niemu z powodzeniem realizować przewóz wysyłek krajowych w średnim czasie jednego dnia roboczego przy zachowaniu przystępnych kosztów oferty.

Kurier DPD – cennik paleta

Zamówienie kuriera DPD do towarów wielkogabarytowych ma inny cennik. Standard paletowy egzekwowany przez firmę umożliwia skuteczny przewóz kurierski wysyłek krajowych o masie do 700 kilogramów z płatnością online lub za pobraniem, a także ze średnim czasem doręczenia przesyłki sięgającym maksymalnie dwóch dni roboczych.

Krajowe wysyłki paletowe (cennik paletowy DPD)  są stosowane do przewozu cięższych towarów. Zamówienia realizowane przez kurierów w takim standardzie to najczęściej meble, sprzęt AGD i RTV, części do samochodów, a nawet materiały budowlane. Palety bardzo dobrze sprawdzają się również, kiedy nasza przesyłka krajowa to w praktyce ogromna liczba mniejszych przedmiotów. Wysyłka palety bywa bowiem w firmie kurierskiej tańsza niż kilku dużych paczek.

Kurier DPD – cennik za pobraniem

Korzystanie z usług kuriera jest możliwe również bez konieczności dokonywania przelewów elektronicznych. Ceny przesyłek kurierskich DPD za pobraniem są bowiem bardzo przystępne i zamykają się w kwocie symbolicznych 5 złotych brutto. W zamian dostajemy gwarancję, że kurier wyegzekwuje płatność dopiero po skutecznym dostarczeniu wysyłki krajowej do miejsca przeznaczenia. Jeśli chcemy mieć dodatkową pewność, że doręczenie paczki i płatność nastąpiły pomyślnie, możemy wykupić dodatkową usługę awizacji przez SMS.

Koszt kuriera DPD przy przesyłce za pobraniem jest zatem bardzo przystępny. Jest to tak naprawdę jedno z wielu udogodnień, które firma kurierska przygotowała dla klientów korzystających z tej formy dostawy. Nadmienić należy na przykład, że dokonanie płatności za pobraniem DPD umożliwia nie tylko gotówką, ale również kartą. Przy odbiorze można sobie zatem wygodnie oszczędzić konieczności wyliczania wartości zamówienia co do grosza.

Wysyłka kurierem DPD – koszt przesyłki

Dobra firma oferująca usługi kurierskie powinna charakteryzować się możliwością dostosowywania zamówienia do indywidualnych potrzeb klienta. Przesyłki paczek w DPD mają z tego powodu zróżnicowany cennik usług dodatkowych, które wpływają na wiele różnych kwestii.

Wspomniana już płatność za pobraniem to jedna sprawa, ale w tej firmie kurierskiej można również dopłacić za doręczenie do rąk własnych, jeśli zależy nam na tym, by paczka trafiła dokładnie do wskazanej osoby. W wielkim stopniu możemy spersonalizować czas wykonania zamówienia: firma może zadbać o doręczenie przed ściśle określoną porą lub zrealizować zlecenie w sobotę. Zróżnicowane koszty poniesiemy również przy zleceniach zagranicznych: koszt doręczenia jest bowiem wysoce zależny od odległości, którą należy pokonać, a także od tego, czy kraj przeznaczenia jest w Unii Europejskiej.

Kurier DPD to zatem płatność egzekwowana za pobraniem lub online, ale też sprawnie realizowane zamówienia i zróżnicowany cennik paczek i usług dodatkowych. Wszystko to czyni tę ofertę jedną z najlepszych, zwłaszcza ze względu na przystępne koszty, które będziemy musieli ponieść.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum