Koszyk 0,00 0

Śledzenie przesyłek kurierskich. Odpowiadamy na 3 najważniejsze pytania!

18-01-2021

Chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoja paczka? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i śledź przesyłkę już od chwili oddania jej w ręce kuriera! Wyjaśniamy, jakie etapy transportu są monitorowane przez dostawców i na czym polega określenie statusu paczki. Nie czekaj, aż odbiorca poinformuje Cię o otrzymaniu wysłanych przedmiotów. Sam kontroluj ich lokalizację!

Śledzenie przesyłek kurierskich

Zalety monitorowania przesyłki

Śledzenie trasy paczki daje wiele możliwości. Dzięki niemu:

 • sprawdzisz aktualne miejsce jej pobytu,
 • oszacujesz czas dostawy pod wskazany przez Ciebie adres,
 • ocenisz jakość usług kurierskich i szybkość realizacji różnych etapów transportu,
 • ochronisz mienie przed zgubieniem i zyskasz solidną podstawę gwarancji.

Pamiętaj, że nawet tania paczka może być rejestrowana i monitorowana przez swojego właściciela. Dokładne koszty wysyłki obliczysz poprzez formularz zamówień. Wystarczy podać kod pocztowy nadania i dostawy oraz określić gabaryty przesyłki. Do wyceny potrzebny jest również rodzaj wykorzystanego opakowania. U nas porównasz różne oferty i znajdziesz najtańszą opcję. W swoich rankingach uwzględniamy szacowany czas doręczenia pakunku przez kuriera. Czy będzie zgodny z obietnicami przewoźnika? Przekonaj się o tym, monitorując jego pracę!

Jak śledzić nadaną przesyłkę

Jak działa śledzenie przesyłki kurierskiej?

Wszystko rozpoczyna się od złożenia zamówienia i opłacenia paczki. Następnie klient otrzymuje e-mail, w którym przewoźnik udostępnia numer identyfikacyjny przesyłki, tzw. numer listu przewozowego lub numer zlecenia. Ten numer zwany inaczej Tracking Number składa się z wielu cyfr, jest unikatowy i pozwala na szybkie wyszukiwanie statusu przesyłki w systemie przewoźnika. Wystarczy wpisać go na stronie firmy kurierskiej i poczekać na rozwinięcie listy informacyjnej.

Na naszej stronie możesz śledzić przesyłki kurierskie od różnych przewoźników, takich jak DHL, InPost, FedEx, GLS i DPD. Większość z tych firm deklaruje doręczenie towaru w ciągu jednego dnia roboczego. Wyjątkiem są przesyłki gabarytowe AmbroExpress, które potrzebują nieco więcej czasu. Zapoznaj się również z cennikiem usług dodatkowych, takich jak awizacja SMS, dodatkowe ubezpieczenie przesyłki, przesyłka za pobraniem, odmowa przyjęcia przez odbiorcę oraz ponowna próba doręczenia.

Które etapy transportu mogę śledzić poprzez status paczki?

Droga paczki monitorowana jest od momentu wręczenia jej kurierowi. Przewoźnicy posługują się statusami określającymi kolejne etapy podróży. Klient dowiaduje się, kiedy:

 • nadawca oddał przesyłkę firmie kurierskiej,
 • pakunek został zarejestrowany w konkretnym oddziale filii, tzw. sortowni,
 • paczka dotarła do oddziału doręczającego,
 • zakończono realizację zamówienia i towar dotarł do odbiorcy.

Wszystkie te informacje uzyskasz dzięki wpisaniu numeru identyfikacyjnego do wyszukiwarki. Statusy nie zawsze aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że mogą pojawiać się z niewielkim opóźnieniem. Zawsze jednak dają przybliżony pogląd na lokalizację wysłanych przedmiotów i pomagają w określeniu czasu, który pozostał do ich otrzymania przez odbiorcę. Jeśli w systemie pojawią się jakieś nieprawidłowości, od razu skontaktuj się z firmą kurierską.

Czy śledzenie wygląda inaczej dla przesyłek zagranicznych?

W przypadku paczek wysyłanych za granicę status aktualizowany jest rzadziej. Zazwyczaj zmienia się go w momencie dotarcia do kraju docelowego lub pośredniego. Pamiętaj, że informacje o przesyłce kurierskiej mogą być podawane w języku angielskim. Przetłumaczysz je jednak bez większego problemu. Mogą pojawić się następujące komunikaty:

 • received at delivery depot (pakunek jest w oddziale doręczającym),
 • prepared for delivery (przygotowany do doręczenia),
 • delivered (doręczono).

Opcję śledzenia paczki doceniają szczególnie osoby decydujące się na transakcje międzynarodowe. Jeśli Twój towar ma do pokonania długą trasę, nie musisz stresować się jego lokalizacją. Weryfikuj jakość usług kurierskich i korzystaj z naszej wyszukiwarki. Jest to gwarancja spokojnych i bezpiecznych zakupów.

Zamawiaj pewne usługi kurierskie u najlepszych!

Teraz już wiesz, że nawet tania paczka może być monitorowana w systemie trackingowym. Wybieraj solidnych dostawców i sprawdzaj statusy oddanych im przesyłek! Zapewniamy profesjonalne usługi i sprawdzonych przewoźników, którzy dbają o bezpieczeństwo towaru i dostarczają go zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum