Koszyk 0,00 0

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

08-07-2022

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

Praktycznie każda firma kurierska oferuje możliwość zmiany daty doręczenia przesyłki. To znaczne ułatwienie, jeśli data dostawy wyznaczona została na dzień, w którym zaplanowany jest ważny wyjazd lub wydarzyły się nieoczekiwane sytuacje skutkujące brakiem obecności adresata w miejscu doręczenia. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób dokonać zmiany daty dostarczenia lub adresu miejsca, do którego doręczona zostanie przesyłka nadana kurierem — poniżej przedstawiamy proste instrukcje dotyczące konkretnych przewoźników.

Potrzebujesz zmienić datę przesyłki kurierskiej – co teraz?

Profesjonalne firmy kurierskie, oferujące swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania umożliwiają zarówno zmianę daty, jak i miejsca doręczenia przesyłki. Jednak informacja o takiej sytuacji musi trafić do nich w odpowiednim czasie. Na możliwość skorzystania z tej opcji nie ma wpływu cena. Nawet najtańsza przesyłka kurierska może zostać zmieniona pod względem wyznaczenia nowej daty doręczenia. Ponadto skorzystanie z tej funkcji obejmuje zarówno paczki nadane bezpośrednio u wybranej firmy kurierskiej oraz pośredników takich jak tania-paczka.net.

Zmiana daty doręczenia przesyłki DHL i DPD

Firma DHL podczas wysłania pierwszej informacji o numerze przesyłki nadanej kurierem udostępnia opcję możliwości jej przekierowania. Dotyczy to zarówno zmiany adresu, jak i daty. W momencie otrzymania wiadomości ze wszystkimi niezbędnymi danymi możesz przystąpić do wyznaczenia nowego dnia oraz miejsca odbioru przesyłki. Czas na podanie tych informacji powinien poprzedzać wyznaczony dzień doręczenia, a ich aktualizacja musi zostać wykonana do godziny 23:59. Do finalizacji zawsze wymagany jest PIN, czyli kod odbioru wysyłany SMS-em. Ta funkcja umożliwia zmianę doręczenia na inny adres, odbiór w punktach sieci partnerskiej, paczkomacie lub ponowne przekierowanie do nadawcy.

Natomiast jeśli chodzi o firmę DPD — wszystkich zmian można dokonać w ich dedykowanej domenie Moja Paczka. Link do strony zawsze znajduje się w wiadomości z planowanym czasem dostawy. Do wprowadzenia nowych danych potrzebny jest PIN i numer przesyłki, który wysyłany jest automatycznie. Edycja obejmuje datę oraz możliwość przekierowania paczki do wybranego DPD Pickup.

Przesyłka kurierska - zmiana daty

Zmiana daty doręczenia przesyłki FedEx i InPost

Przesyłka nadana kurierem FedEx również posiada funkcję zmiany. Jednak, by było to możliwe, nadawca nie powinien wskazywać ograniczeń związanych ze zmianą adresu, a nowe miejsce dostawy musi znajdować się w tym samym kraju. Zmian można dokonać w momencie, gdy paczka nadal jest w doręczeniu. Niestety firma FedEx może naliczać dodatkowe koszty, związane z edycją danych i nie zawsze istnieje gwarancja, że zmiana zostanie zatwierdzona. W tym wypadku najlepszą opcją jest kontakt z infolinią w celu zatrzymania przesyłki w placówce z możliwością odbioru osobistego.

Natomiast jeśli chodzi o InPost, dużym ułatwieniem w zakresie zmiany miejsca i daty doręczenia paczki kurierem są Paczkomaty. W celu dokonania edycji pomocna będzie aplikacja InPost Mobile lub wiadomość e-mailowa, w której znajduje się link, umożliwiający jej przekierowanie w kilku krokach. 

Waga i wymiary

Jak śledzić przesyłkę?

Funkcję śledzenia przesyłki oferuje każda firma kurierska. Ta opcja ma ścisły związek z możliwością edytowania adresu i daty dostarczenia, ponieważ wszystkie zmiany mogą być dokonane jedynie w momencie, gdy paczka została już nadana. Do śledzenia potrzebny będzie wyłącznie numer przesyłki dostarczony e-mailowo lub przez SMS-a, który należy wpisać w wyszukiwarkę dostępną na stronie przewoźnika lub pośrednika. Niektóre firmy kurierskie informując o nadaniu paczki, udostępniają gotowy link ułatwiający cały proces i pozwalający na szybkie zlokalizowanie nadanej przesyłki ze szczegółami statusu. 

Nadaj paczkę z tania-paczka.net!

Intuicyjne i wygodne śledzenie przesyłek to duże ułatwienie w momencie potrzeby zmiany adresu i daty doręczenia. Jeśli szukasz kompleksowych i najtańszych rozwiązań — na stronie tania-paczka.net znajdziesz dostęp do usług największych firm kurierskich, takich jak DPD, DHL, InPost czy FedEx. Skorzystaj z wyceny wybranego przewoźnika, która zostanie oszacowana w momencie wprowadzenia gabarytów paczki i adresu odbiorcy. 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum