Koszyk 0,00 0

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

08-07-2022

Jak zmienić datę dostawy przesyłki kurierskiej?

Praktycznie każda firma kurierska oferuje możliwość zmiany daty doręczenia przesyłki. To znaczne ułatwienie, jeśli data dostawy wyznaczona została na dzień, w którym zaplanowany jest ważny wyjazd lub wydarzyły się nieoczekiwane sytuacje skutkujące brakiem obecności adresata w miejscu doręczenia. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób dokonać zmiany daty dostarczenia lub adresu miejsca, do którego doręczona zostanie przesyłka nadana kurierem — poniżej przedstawiamy proste instrukcje dotyczące konkretnych przewoźników.

Potrzebujesz zmienić datę przesyłki kurierskiej – co teraz?

Profesjonalne firmy kurierskie, oferujące swoim klientom najwyższej jakości rozwiązania umożliwiają zarówno zmianę daty, jak i miejsca doręczenia przesyłki. Jednak informacja o takiej sytuacji musi trafić do nich w odpowiednim czasie. Na możliwość skorzystania z tej opcji nie ma wpływu cena. Nawet najtańsza przesyłka kurierska może zostać zmieniona pod względem wyznaczenia nowej daty doręczenia. Ponadto skorzystanie z tej funkcji obejmuje zarówno paczki nadane bezpośrednio u wybranej firmy kurierskiej oraz pośredników takich jak tania-paczka.net.

Zmiana daty doręczenia przesyłki DHL i DPD

Firma DHL podczas wysłania pierwszej informacji o numerze przesyłki nadanej kurierem udostępnia opcję możliwości jej przekierowania. Dotyczy to zarówno zmiany adresu, jak i daty. W momencie otrzymania wiadomości ze wszystkimi niezbędnymi danymi możesz przystąpić do wyznaczenia nowego dnia oraz miejsca odbioru przesyłki. Czas na podanie tych informacji powinien poprzedzać wyznaczony dzień doręczenia, a ich aktualizacja musi zostać wykonana do godziny 23:59. Do finalizacji zawsze wymagany jest PIN, czyli kod odbioru wysyłany SMS-em. Ta funkcja umożliwia zmianę doręczenia na inny adres, odbiór w punktach sieci partnerskiej, paczkomacie lub ponowne przekierowanie do nadawcy.

Natomiast jeśli chodzi o firmę DPD — wszystkich zmian można dokonać w ich dedykowanej domenie Moja Paczka. Link do strony zawsze znajduje się w wiadomości z planowanym czasem dostawy. Do wprowadzenia nowych danych potrzebny jest PIN i numer przesyłki, który wysyłany jest automatycznie. Edycja obejmuje datę oraz możliwość przekierowania paczki do wybranego DPD Pickup.

Przesyłka kurierska - zmiana daty

Zmiana daty doręczenia przesyłki FedEx i InPost

Przesyłka nadana kurierem FedEx również posiada funkcję zmiany. Jednak, by było to możliwe, nadawca nie powinien wskazywać ograniczeń związanych ze zmianą adresu, a nowe miejsce dostawy musi znajdować się w tym samym kraju. Zmian można dokonać w momencie, gdy paczka nadal jest w doręczeniu. Niestety firma FedEx może naliczać dodatkowe koszty, związane z edycją danych i nie zawsze istnieje gwarancja, że zmiana zostanie zatwierdzona. W tym wypadku najlepszą opcją jest kontakt z infolinią w celu zatrzymania przesyłki w placówce z możliwością odbioru osobistego.

Natomiast jeśli chodzi o InPost, dużym ułatwieniem w zakresie zmiany miejsca i daty doręczenia paczki kurierem są Paczkomaty. W celu dokonania edycji pomocna będzie aplikacja InPost Mobile lub wiadomość e-mailowa, w której znajduje się link, umożliwiający jej przekierowanie w kilku krokach. 

Jak śledzić przesyłkę?

Funkcję śledzenia przesyłki oferuje każda firma kurierska. Ta opcja ma ścisły związek z możliwością edytowania adresu i daty dostarczenia, ponieważ wszystkie zmiany mogą być dokonane jedynie w momencie, gdy paczka została już nadana. Do śledzenia potrzebny będzie wyłącznie numer przesyłki dostarczony e-mailowo lub przez SMS-a, który należy wpisać w wyszukiwarkę dostępną na stronie przewoźnika lub pośrednika. Niektóre firmy kurierskie informując o nadaniu paczki, udostępniają gotowy link ułatwiający cały proces i pozwalający na szybkie zlokalizowanie nadanej przesyłki ze szczegółami statusu. 

Nadaj paczkę z tania-paczka.net!

Intuicyjne i wygodne śledzenie przesyłek to duże ułatwienie w momencie potrzeby zmiany adresu i daty doręczenia. Jeśli szukasz kompleksowych i najtańszych rozwiązań — na stronie tania-paczka.net znajdziesz dostęp do usług największych firm kurierskich, takich jak DPD, DHL, InPost czy FedEx. Skorzystaj z wyceny wybranego przewoźnika, która zostanie oszacowana w momencie wprowadzenia gabarytów paczki i adresu odbiorcy. 

Powrót

Przesyłka do Niemiec: rozwiązanie dla B2B

23.09.2022
Wysyłanie paczek międzynarodowych wymaga odpowiedniego przygotowania. Dowiedź się, jak nadać paczkę do Niemiec oraz jak wybrać rozwiązanie, które zagwarantuje bezpieczną dostawę w dobrej cenie. ...
CZYTAJ

Usługi kurierskie dla firm. Co zrobić, żeby na nich oszczędzić?

09.09.2022
Oszczędność podczas prowadzenia biznesu to istotna kwestia na wielu płaszczyznach. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią firmę kurierską, która proponuje profesjonalne rozwiązania w korzystnych cenach. ...
CZYTAJ

Jak zwrócić zamówienie na Allegro?

24.08.2022
Niektóre zakupy internetowe wymagają zwrotów. Sprawdź, jak dokonać zwrotu towarów zakupionych na Allegro oraz jak zapakować przesyłkę i wybrać najlepszą formę wysyłki. ...
CZYTAJ
Archiwum