Koszyk 0,00 0

Jak wysłać paczkę kurierem InPost? | Tania-paczka.net

10-02-2024

Jak wysłać paczkę kurierem inpost

 

Jak wysłać paczkę kurierem InPost?

 

Nadanie paczki kurierem InPost stanowi wygodną, szybką i koszt-efektywną metodę wysyłki. Wybierając platformę tania-paczka.net, proces ten staje się jeszcze bardziej przystępny cenowo, szybszy i prostszy. Zastanawiasz się, dlaczego i jak dokładnie przeprowadzić nadanie paczki przez InPost, aby wszystko przebiegło bezproblemowo? Szczegóły tego procesu przedstawiamy poniżej.

 

 

Wysyłka kurierska online z InPost to proces wymagający jedynie kilku kroków i zrozumienia podstawowych zasad. Nie ma konieczności wychodzenia z domu - wszystko możesz załatwić przez internet. Oto jak to zrobić: wystarczy uruchomić stronę Tania-Paczka.net  na smartfonie lub komputerze, aby dowiedzieć się, jak efektywnie i bezproblemowo wysłać paczkę kurierem InPost.

 

tani kurier inpost

 

 

Jak nadać paczkę przez InPost?

 

 

Korzystanie z kalkulatora ceny paczki na stronie tania-paczka.net jest proste i pozwala na uzyskanie najkorzystniejszej oferty dla Twojej przesyłki. Oto kroki, które należy podjąć:

 

 1. Wprowadzenie kodów pocztowych i kraju nadania/odbioru: Na początku podaj kod pocztowy nadawcy i odbiorcy, a jeśli przesyłka ma charakter międzynarodowy - także kraj nadania i odbioru.
   
 2. Wybór rodzaju przesyłki: Następnie wybierz rodzaj przesyłki, np. koperta, paczka, paleta, czy gabaryt.
   
 3. Podanie ilości, wagi i wymiarów przesyłek: Wpisz ilość przesyłek, ich wagę oraz wymiary.
   
 4. Określenie parametrów kształtu przesyłki: Zaznacz, czy przesyłka ma standardowy kształt prostopadłościanu, czy też jest to przesyłka o nieregularnym kształcie z wystającymi elementami, np. opony, koła, zderzaki, rower, części karoserii itp.
   
 5. Informacje o pobraniu i ubezpieczeniu: Jeśli przesyłka jest za pobraniem, wpisz kwotę pobrania oraz ubezpieczenia.

 

Po przejściu tych kroków, kalkulator na tania-paczka.net przedstawi oferty od różnych firm kurierskich, w tym InPost, FedEx, DHL, DPD, GLS, Raben, Ambro Express i wielu innych.

 

 

Ważne: Pamiętaj, aby dokładnie podać wymiary i wagę przesyłki. W przypadku błędów w tych danych, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Dlatego zalecamy podwójne sprawdzenie tych informacji przed finalizacją nadania przesyłki.

 

 

Kolejnym krokiem jest wybór, czy chcemy, aby kurier przyjechał po odbiór paczki do naszego domu, czy wolimy samodzielnie dostarczyć ją do punktu nadawania. Znane jest, że InPost słynie z nadawania przesyłek przez paczkomaty. Jednakże obecnie dostępna jest również przystępna cenowo opcja odbioru paczki bezpośrednio z naszego domu. Możemy więc wybrać rozwiązanie, które najbardziej nam odpowiada. Warto zauważyć, że zazwyczaj tańszą opcją jest samodzielne dostarczenie paczki do paczkomatu (cennik) lub punktu nadawczego. Dlatego, jeśli naszym celem jest maksymalne oszczędności, warto zdecydować się na nadanie paczki InPost w jednym z tych miejsc.

 

jak zamówić kuriera inpost

 

Jak wysłać paczkę z domu za pośrednictwem InPost

 

 • Wybór opcji wysyłki: Na początku procesu, wybierz opcję, która Cię interesuje – wysyłka kurierem z odbiorem z domu, czy nadanie przez paczkomat.
 • Wypełnianie formularza: Następnie musisz uzupełnić formularz, zaczynając od podania danych nadawcy oraz odbiorcy. Są to podstawowe informacje takie jak imię i nazwisko, adres, a także dane kontaktowe oraz koniecznie podaj numer telefonu odbiorcy.
 • Określenie terminu odbioru przez kuriera: Jeśli wybrałeś opcję odbioru paczki przez kuriera, następnie określasz, kiedy kurier ma przyjechać po przesyłkę. System, na podstawie podanego kodu pocztowego, przedstawi dostępne daty i godziny, spośród których możesz wybrać najbardziej odpowiednią.
 • Postępowanie przy wyborze paczkomatu: W przypadku wybrania opcji nadania paczki przez paczkomat, po wypełnieniu danych nadawcy, system przekieruje Cię do kolejnego etapu procesu.

 

Pamiętaj, że w każdym z tych przypadków, ważne jest dokładne i prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych informacji, aby zapewnić sprawną i bezproblemową wysyłkę Twojej paczki.

 

 

Jeżeli zdecydowałeś się na opcję nadania paczki przez paczkomat InPost, konieczne jest podanie adresu wybranego paczkomatu, do którego przesyłka ma zostać dostarczona. Proces wysyłania paczki z InPost jest teraz jasny i możemy przejść do ostatniego etapu nadawania.

 

Warto również wspomnieć o wygodzie korzystania z systemu tania-paczka.net.

Dzięki funkcji “Szybkie wprowadzanie” w łatwy sposób można uzupełnić formularz. Jeśli posiadasz już konto na stronie, Twoje dane zostaną automatycznie wypełnione! Możesz również utworzyć książkę adresową, co jest bardzo praktyczne, zwłaszcza dla osób, które regularnie wysyłają paczki.

 

dane adresowe nadawcy i odbiorcy inpost

 

Jak nadać paczkę InPost i uniknąć nieprzewidzianych dopłat?

 

W procesie nadawania paczki InPost, następnym krokiem jest odpowiedzenie na pytania dotyczące zawartości przesyłki. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie przedmioty można wysłać za pomocą kuriera. Dlatego platforma tania-paczka.net zapewnia, że użytkownicy są świadomi obowiązujących zasad.

 

Po wybraniu rodzaju przedmiotu, który zamierzamy wysłać, przechodzimy do etapu pakowania paczki. Teraz należy określić parametry naszej przesyłki. Jeśli ma ona kształt prostopadłościanu i jest zapakowana w karton, to klasyfikuje się ją jako standardową. Natomiast przesyłki owinięte folią stretch, o nieregularnych kształtach, składające się z kilku różnych elementów lub zawierające delikatne przedmioty, takie jak szkło, muszą być nadane jako przesyłki niestandardowe. Jeśli nie zaznaczymy tego odpowiednio wcześnie w procesie nadawania, w późniejszym czasie mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.

 

 

rodzaje przesyłek inpost

 

 

 

Jak nadawać paczki InPost? - usługi dodatkowe

 

Jeżeli zastanawiasz się, jak najszybciej nadać paczki InPost, kluczowe może być zrezygnowanie z opcji dodatkowych. Dzięki temu przesyłka zostanie dostarczona szybciej, a Ty unikniesz konieczności uzupełniania dodatkowych informacji. Po ukończeniu tego etapu formularza, proces nadawania paczki InPost jest prawie zakończony. Następnym krokiem jest zaakceptowanie regulaminu i wysłanie zlecenia.

 

Po opłaceniu kosztów wysyłki, na podany adres email zostanie wysłany list przewozowy. Jest on niezbędny do nadania paczki - należy go wydrukować i umieścić na przesyłce w miejscu dobrze widocznym na największej powierzchni paczki. Teraz pozostaje tylko dostarczyć paczkę do wybranego paczkomatu lub czekać na przyjazd kuriera, jeśli wybrano opcję odbioru z domu. To wszystko, co musisz wiedzieć o nadawaniu przesyłki InPost. Teraz możesz z pewnością wysłać swoją pierwszą paczkę, ciesząc się przy tym niskimi cenami usługi!

 

Tani-kurier-tanie-przesyłki-kurierskie-najtańsza-wysyłka-paczek-usługi-kurierskie-Tania-paczka

 A co jeśli nie InPost? Nic straconego!

 

W serwisie Tania-Paczka.net masz możliwość zlecenia swojej przesyłki również innym kurierem. Jeśli jesteś ciekaw, jak to zrobić, nasze pozostałe poradniki z pewnością Ci w tym pomogą. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję wysyłki!

 Podobne artykuły:

 

 

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum