Koszyk 0,00 0

Przesyłka do Niemiec: rozwiązanie dla B2B

23-09-2022

Przesyłki międzynarodowe to rozwiązania firm kurierskich, które rozwijane są z roku na rok. Nowoczesna infrastruktura i zmieniająca się sytuacja logistyczna to kwestie, pozwalające na zaproponowanie klientom krótkiego czasu doręczenia przesyłki w atrakcyjnej cenie. Korzystanie z renomowanych firm kurierskich i realizowanie przesyłek międzynarodowych stało się codziennością, a ich szeroka oferta pozwala na wygodne dostarczanie paczek niezależnie od destynacji. Jeśli szukasz konkretnego rozwiązania, które ułatwi cały proces nadawania przesyłek do Niemiec — poniżej przedstawiamy cenne wskazówki.

Jakim kurierem wysłać paczkę do Niemiec?

Wysyłanie paczek do Niemiec to standardowa usługa wybierana zarówno przez sklepy e-commerce, jak i osoby prywatne. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest transport drogowy, realizowany przez największych przewoźników w kraju. Nawet tani kurieroferuje ten sposób dostawy, ze względu na możliwość zaproponowania dużo niższej ceny niż przy transporcie morskim. Każdy przedsiębiorca przed wybraniem kuriera powinien sprawdzić warunki przesyłek międzynarodowych oraz dodatkowe możliwości. Wiele firm oferuje pakiety narzędzi, umożliwiających wygodne i szybkie zarządzanie przesyłkami, które ze względu na wykorzystanie nowoczesnych i zautomatyzowanych procesów są idealnym sposobem na oszczędność czasu oraz kosztów. Dużym ułatwieniem dla sklepów internetowych jest opcja integracji platformy sprzedażowej z systemem przewoźnika. Stanowi to doskonałą pomoc w generowaniu listów przewozowych w momencie adresowania. Przed podjęciem decyzji o wyborze kuriera należy zapoznać się z opcją monitorowania, która pozwala na bezpieczne śledzenie paczki na każdym etapie podróży.

Koszty wysyłki międzynarodowej

Koszt nadawanej paczki z Polski do Niemiec zależny jest przede wszystkim od wagi i wymiarów przesyłki. Przedsiębiorcy, którzy regularnie wysyłają paczki, mogą liczyć na podpisanie umowy, gwarantującej korzystne warunki i atrakcyjne ceny. Każdy profesjonalny kurier oferuje również usługi dodatkowe, których wykupienie może wpływać na koszt realizacji. Dla przykładu przedstawiamy cennik dwóch najpopularniejszych przewoźników realizujących dostawy do Niemiec:

Jednym z nich jest firma firma Ambro Express, która oferuję dwie możliwości:

  • paczka do 30 kg, której koszt wyniesie 446,34 zł netto

  • paczka do 50 kg z ceną 544 zł netto

Dużo więcej rozwiązań oferuje firma GLS:

  • koperta o wadze do 2 kg — 43,90 zł netto

  • paczka do 2 kg — 43,90 zł netto

  • paczka powyżej 2 kg i maksymalnie do 5 kg to koszt 52,26 zł netto

  • paczka od 15 kg do 25 kg — 67,69 zł netto

  • paczka od 30 do 31,5 kg — 150,40 zł netto

 

Waga i wymiary

 

Jak zaoszczędzić na wysyłce?

Idealnym sposobem na oszczędność podczas realizowania przesyłek międzynarodowych jest skorzystanie z platform brokerskich. Tego typu rozwiązania to dostęp do szerokiej oferty w atrakcyjnej cenie, która opiera się na ich sposobie działania. Tani kurier, obsługujący przesyłki z przykładowej platformy, jaką jest tania-paczka.net może zaoferować atrakcyjną cenę ze względu na ilość realizowanych paczek wysyłanych przez wielu klientów, korzystających z oferty wybranego brokera. Ponadto na tego typu stronach można w łatwy sposób skorzystać z porównywarki cen. Do określenia konkretnej kwoty wybranych przewoźników niezbędne będą wymiary i waga paczki, które pomogą na znalezienie najbardziej atrakcyjnej ceny.

Skorzystaj z profesjonalnych usług kurierskich

Wysyłanie paczek międzynarodowych to opcja, która dla wielu branż bywa niezbędna. Dzięki szybkiej realizacji i możliwości dostarczenia paczki w krótkim czasie firmy mogą dbać o swój rozwój i prezentowanie oferty nawet poza granicami kraju. Przesyłki zagraniczne to także świetne rozwiązanie w szybkiej komunikacji pomiędzy kontrahentami, ponieważ ich możliwości dają gwarancję szybkiego i bezpiecznego doręczenia ważnych dokumentów. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań w atrakcyjnej cenie — odwiedź stronę tania-paczka.net. Skorzystaj z profesjonalnej oferty renomowanych firm kur i zamów kuriera najtaniej! Na naszej stronie znajdziesz intuicyjny system wyceny, który umożliwi Ci wybranie najlepszej oferty wśród przewoźników takich, jak GLS, DHL lub FedEx.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum