Koszyk 0,00 0

Sprzedajesz sprzęt AGD? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o przesyłce paletowej

11-06-2021

 

Zamierzasz wysłać paczką sprzęt AGD? Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób powinieneś go zabezpieczyć? Jeżeli tak, to przeczytaj nasz krótki poradnik! Dzięki niemu dowiesz się, jakie przesyłki możesz wysłać na palecie oraz co powinieneś zrobić, by zapłacić za usługę kurierską jak najmniej. 

Coraz częściej kupujemy online

W Internecie można nabyć już właściwie wszystko. Nic zatem dziwnego, że tego rodzaju zakupy stają się coraz bardziej popularne. Warto jednak upewnić się, iż kupiony towar dotrze do adresata na czas i bez uszkodzeń. Chcąc mieć pewność, że Twój klient będzie zadowolony, powinieneś postarać się, by wybrać solidną firmę kurierską – taką, która dysponuje odpowiednimi pojazdami, doświadczeniem oraz cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać takiego przewoźnika, sprawdź naszą ofertę. Jako broker usług kurierskich zapewnimy Ci łatwy dostęp do wielu różnych przedsiębiorstw transportowych. Szeroki wybór to jednak dopiero początek korzyści, których możesz odnieść dzięki nam! Do pozostałych należą:

 • jasne zasady – korzystając z prostego formularza, łatwo określisz cenę przesyłki i zamówisz kuriera,

 • tanie wysyłanie paczek – poprzez łatwe porównanie cen zyskasz pewność, iż wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę,

 • gwarancja spokoju – współpracujemy tylko ze sprawdzonymi przewoźnikami, dysponującymi odpowiednim zapleczem.

Jeżeli zamierzasz wysłać kurierem sprzęt AGD: pralkę, lodówkę, kuchenkę, zmywarkę, najlepszym sposobem będzie nadanie przesyłki paletowej. Jak to zrobić? Bardzo prosto – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat. 

przesyłka paletowa

Czym jest przesyłka paletowa?

Pod tą nazwą kryje się paczka znajdująca się na specjalnej, drewnianej konstrukcji, czyli na palecie. Umożliwia ona transportowanie przesyłki za pomocą wózka widłowego. Tego rodzaju stelaż o wymiarach 120 cm x 80 cm nazywany jest europaletą. Warto pamiętać, że paczka wraz z paletą nie może przekraczać wytycznych firmy kurierskiej. W zależności od przewoźnika stosowane są następujące regulacje:

 • maksymalna wysokość od 180 do 220 cm,

 • dopuszczalna waga 700, 800 lub 1000 kg.

Jeżeli przesyłka u podstawy nie przekracza rozmiarów 60 x 80 cm, możesz skorzystać z możliwości nadania kurierem półpalety. Półpaleta to popularne określenie przesyłek paletowych o wymiarach połowy palety standardowej, czyli 1/2 palety euro (60 x 80 cm) Zmywarki popularnych marek m.in. Amica, Bosh, Candy mające podstawę 45 lub 60 cm, najczęściej wysyłane są za pomocą półpalety.

Pamiętaj: jeśli zamierzasz skorzystać z usług firmy kurierskiej, będziesz musiał zatroszczyć się o paletę we własnym zakresie. Nie zapomnij również poinformować przewoźnika, że Twoja paczka będzie umieszczona na stelażu – tego rodzaju przesyłki wymagają odpowiedniego podnośnika oraz pojazdu. Weź też pod uwagę fakt, konieczności dostarczenia towaru do miejsca, w które można podjechać samochodem ciężarowym. Jeśli mieszkasz w bloku, kurier nie będzie w stanie odebrać palety wprost spod drzwi Twojego mieszkania.

Jakie przesyłki można wysyłać na paletach?

Za pomocą europalety możesz wysłać kurierem przedmioty, jakie nie zmieszczą się w zwykłej paczce lub takie, których transport wiązałby się z podwyższonym ryzykiem. Zwykle są to rzeczy wymagające szczególnego traktowania, mające duże gabaryty lub znaczną wagę, na przykład:

 • sprzęt AGD,

 • materiały budowlane,

 • części motoryzacyjne, m.in. silnik, skrzynia biegów,

 • towary delikatne (np. porcelana lub szkło).

wysyłka

Zabezpieczenie przesyłki paletowej

Mimo iż przewożenie paczek na paletach zmniejsza ryzyko wystąpienie niepożądanych zdarzeń, transportowany w ten sposób towar należy odpowiednio przygotować. Zanim zamówisz usługę kurierską, powinieneś wykonać następujące czynności:

 • sprawdź jakość palety – upewnij się, że deski nie są popękane lub przegniłe,

 • rozłóż towar równomiernie na całym stelażu. Postaraj się, by żaden karton nie wystawał poza krawędź palety, a lżejsze rzeczy zawsze układaj na górze,

 • skontroluj stabilność całej konstrukcji oraz jej wysokość (pamiętaj o dopuszczalnych limitach),

 • jeżeli masz zamiar wysłać w paczce przedmioty delikatne (np. wykonane ze szkła), przed umieszczeniem ich w kartonie owiń je kilkukrotnie folią bąbelkową lub zabezpiecz innym materiałem wypełniającym,

 • górną część Twojej przesyłki możesz dodatkowo ustabilizować styropianowymi wspornikami lub kartonem,

 • całą paczkę owiń ściśle folią stretch i zepnij pasami lub taśmami. 

Bezpieczne nadanie przesyłki z serwisem tania-paczka.net!

Wysłanie towaru na palecie wcale nie jest trudne. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom łatwo uporasz się z tym zadaniem. Jeśli chcesz mieć pewność, iż zapłacisz za przesyłkę jak najmniej, skorzystaj z naszych usług! Jako specjaliści od tanich paczek pomożemy Ci znaleźć i zamówić kuriera. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. 

Powrót

Jak wysłać niestandardową przesyłkę paletową? Eksperci z Taniej Paczki odpowiadają na pytania

20.11.2023
Chcesz nadać niestandardową przesyłkę paletową kurierem? Dowiedz się, kiedy palety przekraczają normy. Poznaj zasady zabezpieczania towaru. Wybierz i zamów kuriera, który sprawnie dostarczy towar. ...
CZYTAJ

Czy każdy towar można wysłać paletą? Sprawdź!

06.11.2023
Chcesz wysłać ciężką, dużą lub niestandardową przesyłkę kurierem? Podpowiadamy, jakie towary wysłać na palecie oraz które są zabronione. Wyjaśniamy również, jak wybrać i zamówić kuri...
CZYTAJ

Wysyłka przesyłki paletowej za granicę - co warto wiedzieć?

16.10.2023
Interesują Cię zagraniczne przesyłki paletowe? Dowiedz się, które towary wysyłane są na paletach i poznaj obowiązujące procedury. Zapakuj ładunek i zamów kuriera prosto do swojego domu lub firmy. ...
CZYTAJ
Archiwum