Koszyk 0,00 0

Przesyłka paletowa. Kiedy i co można wysyłać na paletach?

06-04-2022

przesylki-paletowe

Z roku na rok usługi kurierskie są coraz bardziej popularne wśród klientów. Jednak, czy wiesz, czym są przesyłki paletowe, kiedy warto je nadać i ile kosztuje taka usługa? Nie? W takim razie nasz krótki poradnik jest dla Ciebie. Przeczytaj go, a dowiesz się o tym wszystkiego!

 

Co to przesyłki paletowe i kto może je wysyłać?

To przesyłki o dużych gabarytach, które umieszcza się na specjalnych EURO paletach. Według znormalizowanych wymiarów powinny one mieć 120 × 80 cm. Za maksymalną wysokość paczki razem z paletą przyjmuje się ok. 180 cm. Waga towaru zaś waha się od około 50 do nawet 1000 kg. Wbrew pozorom nie są to usługi tylko dla przedsiębiorców. Mogą się one przydać w wielu sytuacjach życia codziennego, np. przy przeprowadzkach czy pracach remontowo-budowlanych. Jesteś ciekawy, ile kosztuje najtańsza przesyłka kurierska i jak zabezpieczyć towar na palecie? Przeczytaj nasz artykuł do końca!

Jakie towary można wysyłać przesyłką paletową?

Jeśli musisz wysłać paczkę o dużych gabarytach, której masa przekracza 50 kg, wówczas przesyłka paletowa kurierem jest idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się przy wysyłce:

  • ciężkich mebli,

  • sprzętu AGD oraz RTV,

  • materiałów budowlanych,

  • maszyn przemysłowych oraz ogrodniczych,

  • nietypowych części samochodowych.

Taka usługa może okazać się najlepsza również w przypadku wysyłki wielu mniejszych paczek. Umieszczenie ich na jednej palecie, to często najtańsza i bardzo korzystna opcja dla nadawcy. Warto to rozważyć i obliczyć koszt wysyłki jeszcze przed zamówieniem kuriera.

Pakowanie i zabezpieczenie towaru na palecie

Przy pakowaniu przesyłki paletowej zwróć szczególną uwagę na sposób ułożenia poszczególnych pudeł na palecie. Jeśli chcesz, aby towar zyskał jak największą stabilność, musisz ułożyć paczki jedna na drugiej tak, aby ściśle przylegały do siebie – zbudujesz w ten sposób coś na kształt muru. Całość ma tworzyć zwartą konstrukcję.

Pomyśl też o dodatkowym zabezpieczeniu przesyłki. Zawczasu zadbaj o to, aby paczka przypadkowo się nie otworzyła w transporcie. Jest to bardzo ważne również dlatego, że nie zawsze towar oczekujący na wysyłkę jest przechowywany w magazynie czy innym pomieszczeniu zamkniętym. Aby więc fachowo zabezpieczyć przesyłkę, zawiń ją uzupełniająco w folię stretch – najlepiej wielokrotnie – która się rozciąga i idealnie dopasowuje do gabarytów paczki, tworząc warstwę ochroną. Możesz też użyć folii bąbelkowej. Ponadto, wszystko zabezpiecz dodatkową taśmą. Pozwoli to uniknąć przesuwania towaru i jego uszkodzenia. W przypadku piętrowego układania opakowań możesz też zastosować specjalne przekładki kartonowe lub tworzywowe.

Pamiętaj też, żaden produkt, który ma być transportowany na palecie, nie powinien wystawać poza jej obrys. Niektórzy przewoźnicy za palety o nieregularnych kształtach pobierają dodatkowe opłaty. Najlepiej wcześniej powiadom o niestandardowej palecie firmę kurierską i ustalcie warunki przesyłki.

paczki-przesylka-paletowa

Nadawanie palety kurierem

Jeśli już dobrze zapakowałeś przesyłkę i odpowiednio ją zabezpieczyłeś na palecie, musisz wypełnić stosowny formularz – list przewozowy i nakleić go na paczkę. W żadnym wypadku nie wkładaj dokumentu do środka. Możesz też okleić przesyłkę naklejkami ostrzegawczymi. Następnie zamów kuriera. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Wypełnij tylko krótki formularz. Koniecznie zaznacz, że transport dotyczy przesyłki paletowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ kurier musi się do tego odpowiednio przygotować. Pojazd bowiem powinien być wyposażony w stosowny podnośnik – najlepiej widłowy, ponieważ takie paczki mają duże wymiary i są z reguły bardzo ciężkie.

Poza standardowymi paletami oferujemy też możliwość nadania półpalet o wymiarach 80/60 cm oraz palet przemysłowych w dwóch wymiarach:

  • 120/100 cm,

  • 120/120 cm.

Półpalety drewniane są stosunkowo lekkie, konkurencyjne cenowo i zazwyczaj nie wymagają użycia wózka widłowego. Dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Nie wiesz, na który wariant przesyłki paletowej się zdecydować? Koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Przed zamówieniem usługi możesz też sprawdzić warunki wysyłki oraz zapoznać się z cennikiem. Po nadaniu paczki masz możliwość śledzenia jej lokalizacji. Jest to bardzo wygodne, gdyż zarówno nadawca, jak i odbiorca wiedzą, co się dzieje z towarem i kiedy jest przewidywany czas dostawy.

Nadaj przesyłkę paletową z tania-paczka.net!

Jako broker mamy możliwość negocjacji cen. Współpracujemy tylko z najlepszymi firmami przewozowymi. Jeśli szukasz sprawdzonego kuriera i interesują Cię przesyłki paletowe, już dziś skontaktuj się z nami i o nic się nie martw. Gwarantujemy bezpieczeństwo paczek i ich ekspresową dostawę do adresata – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum