Koszyk 0,00 0

Sprzedajesz przez Allegro? Nadaj paczkę na tania-paczka.net!

27-05-2021

 

Jesteś aktywny w serwisie Allegro i zamierzasz wysłać paczkę z zakupioną na Twojej aukcji rzeczą? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by zapłacić za wysyłkę jak najmniej oraz czy warto korzystać z opcji śledzenia przesyłki? Chcesz się dowiedzieć, czy lepszą opcją będzie kurier, a może paczkomat? W takim razie zapraszamy do lektury! Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym poradom podejmiesz trafną decyzję i zyskasz spore oszczędności!

Kurier czy paczkomat? Wybierz najlepszą opcję

Zastanawiasz się, który z tych wariantów sprawdzi się lepiej? Każdy z nich ma swoje zalety, dlatego, aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, warto przyjrzeć się bliżej obydwu opcjom.

Kurier czy paczkomat?

Kurier

Paczkomat

możliwość nadania paczki on-line

konieczność osobistego udania się do paczkomatu, aby nadać przesyłkę

możliwość odbioru nadanej paczki w godzinach pracy kuriera

możliwość nadania paczki o dowolnej porze dnia lub nocy

oszczędność pieniędzy dzięki tania-paczka.net

oszczędność pieniędzy z serwisem tania-paczka.net

 

Jak widzisz, każda z powyższych możliwości może się okazać atrakcyjna zarówno z punktu widzenia odbiorcy, jak i nadawcy przesyłki. Co więcej - z obu możesz skorzystać, wchodząc na naszą stronę internetową i wypełniając prosty formularz! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z nami - chętnie odpowiemy na Twoje pytania. 

kurier allegro

Różnice pomiędzy paczką standardową a niestandardową

Osoby sprzedające za pomocą serwisu Allegro wysyłają kurierem rozmaite przedmioty. Niektóre z nich uznawane są za tzw. przesyłki niestandardowe. Jak sprawdzić, czy Twoja paczka zalicza się do tej grupy? Zwróć uwagę na jej parametry. Firmy zajmujące się przewozami kurierskimi biorą pod uwagę następujące cechy:

  • kształt paczki. Przesyłka niestandardowa nie jest prostopadłościanem; ma nietypowy kształt, wystające elementy itp.,

  • sumę wymiarów (wysokość + długość + szerokość) - w przypadku paczki niestandardowej wynosi ona zwykle od 250 do 300 cm. Warto jednak pamiętać, że różni przewoźnicy ustalają w tym zakresie własne zasady. Chcąc mieć pewność taniej wysyłki, skorzystaj z naszego serwisu, który pozwoli Ci łatwo porównać ich oferty,

  • forma. Paczka nietypowa składa się z odrębnych części, połączonych na czas transportu.

Jeśli przesyłka, którą zamierzasz nadać, spełnia powyższe kryteria, należy uznać ją za niestandardową. Nie oznacza to jednak, że jej przewiezienie musi być drogie. Pamiętaj, że dzięki naszej pomocy łatwo zamówisz taniego kuriera krajowego. Zyskasz również pewność, że za wysyłkę paczki zapłacisz najniższą kwotę.

Uchroń się przed reklamacją i zabezpiecz paczkę!

Większość osób korzystających z Allegro chwali sobie ten sposób kupowania. Zdarza się jednak, że coś pójdzie nie tak - przesyłka dotrze do adresata niekompletna bądź uszkodzona. Dlatego powinieneś odpowiednio ją zabezpieczyć na czas transportu. Pozwoli Ci to uniknąć kłopotliwych sytuacji, a Twój towar dotrze na miejsce w całości i bez uszkodzeń. Jak to zrobić?

Bardzo prosto - wystarczy, że zadbasz o odpowiednie opakowanie. Najlepiej do tego celu nadaje się solidny, gruby karton. Postaraj się też, by przesyłka miała kształt prostopadłościanu. Kurier będzie mógł bez problemu zapakować ją do ciężarówki wraz z innymi paczkami, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że podczas transportu jakiś delikatny czy wystający element Twojego towaru ulegnie uszkodzeniu. 

paczka kurier

Jak możesz śledzić przesyłkę?

Jeżeli masz zamiar wysłać kurierem przedmiot o dużej wartości finansowej, sentymentalnej lub artystycznej, możesz skorzystać z opcji śledzenia Twojej paczki. Umożliwia ono weryfikację jej położenia i sprawdzanie, czy dotrze do adresata na czas. 

Chcesz wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się nadana przez Ciebie paczka? Powinieneś wybrać opcję jej śledzenia w momencie zamawiania usługi kurierskiej. Następnie dostaniesz numer listu przewozowego. Aby sprawdzić jej bieżące położenie, wystarczy, że wejdziesz na stronę i wpiszesz numer w odpowiednim oknie. 

Ułatw sobie sprzedaż na Allegro!

Sprzedawanie za pośrednictwem serwisu Allegro to prosty sposób na podreperowanie domowego budżetu bądź stworzenie sobie dodatkowego źródła dochodu. Aby Twoje zyski były jak największe, powinieneś zadbać o tanią wysyłkę. Jeśli chcesz mieć pewność, że zamówisz kuriera najtaniej, skorzystaj z naszego serwisu. Jesteśmy przekonani, że wszystkie paczki dotrą do nadawców szybko i bezpiecznie!

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum