Koszyk 0,00 0

Jak wysłać przesyłki niestandardowe w DHL? - Tania-Paczka.net

18-02-2024

PAKOWANIE NIESTANDARDOWYCH PRZEDMIOTÓW DO WYSYŁKI W DHL – O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

 

jak_wysłać_paczkę_niestandardową_w_dhl_koła_opony_rower

 

 

Pakowanie i wysyłka nietypowych przedmiotów, jakie oferujemy w tania-paczka.net, stanowią wyjątkowe wyzwanie, które wymaga specjalnej uwagi. Współpracując z liderami branży kurierskiej, takimi jak DHL, Inpost, FedEx i innymi, zapewniamy, że Twoje unikatowe przesyłki dotrą bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

 

W firmie DHL przesyłka uznawana jest za niestandardową, gdy jej wymiary lub kształt są nietypowe, na przykład przekraczają standardowe wymiary 120 x 60 x 60 cm. W przypadku przedmiotów o nieregularnych kształtach, takich jak szkło, płyny, opony, czy RTV kluczowe jest zastosowanie odpowiednich technik pakowania, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami podczas transportu.

 

Na przykład, w przypadku szkła zaleca się użycie dodatkowych warstw materiałów amortyzujących, takich jak folia bąbelkowa, a płyny powinny być szczelnie zamknięte i dodatkowo zabezpieczone wewnątrz plastikowych toreb.

 

ZAMÓW KURIERA DHL

 

 

Jak wysłać rower kurierem DHL
 

Wysyłka roweru kurierem tylko na pozór skomplikowanym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to proces dość prosty, jeśli zastosuje się odpowiednie metody demontażu i pakowania. Oto kilka kroków, które pomogą Ci bezpiecznie i efektywnie wysłać rower:

 

 • Demontaż roweru: Rozpocznij od demontażu kół, siodełka oraz pedałów. Dzięki temu zmniejszysz rozmiary przesyłki i unikniesz konieczności korzystania z droższych usług przesyłek niestandardowych.

 

 • Zabezpieczenie wystających elementów: Ważne jest, aby zabezpieczyć wystające części roweru, takie jak widelec, aby nie przebiły one kartonu podczas transportu. Możesz użyć dodatkowych warstw kartonu lub specjalnych ochraniaczy do krawędzi.

 

 • Wypełnienie wolnych przestrzeni: Użyj styropianu lub innego materiału amortyzującego, aby wypełnić wolne przestrzenie wewnątrz paczki. Pomoże to uniknąć przemieszczania się roweru i potencjalnych uszkodzeń.

 

 • Owijanie poszczególnych elementów: Wszystkie demontowane elementy, w tym kółka, siodełko, pedały oraz akcesoria jak dzwonek czy lampka, powinny być owinięte folią bąbelkową. Zapewni to dodatkową ochronę przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

 

 • 5. Pakowanie do kartonu: Po zabezpieczeniu wszystkich części, umieść rower w odpowiednio dużym kartonie. Upewnij się, że wszystkie elementy są stabilne i nie przemieszczają się wewnątrz paczki.

 

 • 6. Zabezpieczenie paczki: Po umieszczeniu roweru w kartonie, należy go dodatkowo zabezpieczyć, używając taśmy pakowej. Ważne, aby taśma była mocno naciągnięta, aby karton nie otworzył się podczas transportu.

 

 

wysyłka nietypowych przedmiotów

 

 

Wysyłka mebli kurierem DHL


Wysyłka mebli kurierem DHL może być prostym zadaniem, jeśli dobrze przygotujesz przesyłkę do transportu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapewnić bezpieczny i ekonomiczny transport mebli:

 

 • Ocena wielkości i konstrukcji mebli: Przed przystąpieniem do pakowania, zastanów się, czy mebel da się rozkręcić na mniejsze części. To kluczowe dla określenia najlepszego sposobu transportu.

 

 • Pakowanie rozkręconych mebli: Jeśli waga mebla nie przekracza 50 kg i możesz go rozkręcić, najlepiej spakować go do dużego, mocnego kartonu o kształcie prostopadłościanu. Upewnij się, że wszystkie części są dobrze zabezpieczone i nie mają możliwości przemieszczania się wewnątrz kartonu.

 

 • Wysyłka większych mebli na palecie: W przypadku większych mebli, które nie mieszczą się w kartonie, najlepiej jest skorzystać z transportu paletowego. Wybierz paletę odpowiedniego rozmiaru - na przykład w DHL, DPD, Raben czy Geodis dostępne są palety od rozmiaru 60/40 cm do 120/120 cm. Ważne, aby meble nie wystawały poza obrys palety.

 

 • Zabezpieczenie narożników i powierzchni mebli: Użyj kartonów lub styropianu do zabezpieczenia narożników mebli. Chroni to przed uszkodzeniami i zarysowaniami podczas transportu.

 

 • Owiń meble folią stretch: Po umieszczeniu mebli na palecie, owiń je szczelnie folią stretch. Zapewni to dodatkową ochronę i stabilizację przesyłki.

 

 

 

Jak przygotować elektronikę do wysyłki kurierem DHL

 

Przygotowanie urządzeń elektronicznych do wysyłki jest procesem, który wymaga staranności, aby zapewnić bezpieczeństwo sprzętu. oto kilka wskazówek, jak odpowiednio zapakować elektronikę:

 

 • Użyj oryginalnych opakowań: Najlepszym rozwiązaniem jest wysyłanie urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory czy komputery, w ich oryginalnych kartonach. Jeśli nie masz dostępu do oryginalnego opakowania, wybierz karton o podobnych wymiarach.

 

 • Wypełnij wolne przestrzenie: Użyj styropianu, aby wypełnić wolne przestrzenie w kartonie. Jest to szczególnie ważne w przypadku zabezpieczenia narożników i ekranu urządzenia.

 

 • Owijanie kartonu folią stretch: Po umieszczeniu urządzenia w kartonie, owiń go dodatkowo folią stretch i dobrze zaklej. To zapewni dodatkową ochronę podczas transportu.

 

 • Pakowanie dodatkowych elementów: Elementy takie jak kable, anteny czy piloty powinny być pakowane osobno. Owijając je folią bąbelkową, zapobiegniesz ich uszkodzeniom i utracie w trakcie transportu.

 

 • Oznaczenie paczki: Ważne jest, aby na paczce oznaczyć pozycję, w jakiej powinien być transportowany sprzęt, szczególnie w przypadku telewizorów, które powinny być przewożone w pozycji pionowej. Użyj naklejek z symbolem góra-dół oraz dodatkowych etykiet informujących o delikatnej zawartości, takich jak "ostrożnie" lub "uwaga, szkło".

 

 

 

Jak zabezpieczyć AGD podczas transportu kurierem

 

Zabezpieczenie sprzętu AGD na czas transportu kurierem wymaga szczególnej uwagi ze względu na ich rozmiar i wagę. Oto kilka kluczowych kroków, które należy podjąć, aby zapewnić bezpieczną przesyłkę:

 

 • Przymocowanie do palety: Duże sprzęty AGD, takie jak lodówka, pralka czy kuchenka, powinny być solidnie przymocowane do palety przy użyciu specjalnych taśm transportowych. To zapobiegnie ich przesuwaniu się podczas transportu.

 

 • Zabezpieczenie części ruchomych: Ważne jest, aby zabezpieczyć wszystkie ruchome części, takie jak drzwiczki lodówki czy bęben pralki. Można to zrobić, używając dodatkowych taśm lub zabezpieczeń, które uniemożliwią ich otwieranie się w trakcie transportu.

 

 • Ochrona krawędzi AGD: Użyj kartonu lub styropianu do ochrony krawędzi i narożników sprzętu AGD. Zapewni to dodatkową ochronę przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

 

 • Owiń sprzęt folią bąbelkową i stretch: Cały sprzęt AGD owiń folią bąbelkową, a następnie folią stretch. Folia bąbelkowa zabezpieczy urządzenia przed wstrząsami, natomiast folia stretch zwiększy stabilność przesyłki na palecie.

 

 • Zapewnienie łatwego dostępu dla kuriera: W dniu odbioru przesyłki przez kuriera, upewnij się, że sprzęt AGD jest łatwo dostępny do załadowania. Najlepiej, aby przesyłka znajdowała się na zewnątrz budynku, przy ulicy lub na parkingu, co ułatwi kurierowi jej odebranie.

 

 

 

Jak wysłać walizkę kurierem DHL

 

Przygotowanie walizki do wysyłki kurierem DHL wymaga zastosowania się do kilku istotnych zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo przesyłki. Oto kroki, które warto podjąć:

 

 • Wybór zawartości walizki: Upewnij się, że w walizce nie znajdują się dokumenty ani szybko psujące się produkty spożywcze. Idealne do przesyłki są ubrania, obuwie oraz pamiątki z podróży.

 

 • Pakowanie walizki w karton: Jeśli chcesz nadać walizkę jako standardową przesyłkę, musisz ją spakować w karton. Zapewni to lepszą ochronę i unikniesz dodatkowych opłat za przesyłkę niestandardową.

 

 • Zabezpieczenie walizki folią stretch: Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę walizki bez kartonu, owiń ją dokładnie folią stretch. Należy jednak pamiętać, że taka forma pakowania będzie uznana za przesyłkę niestandardową i wiązać się z dodatkowymi kosztami.

 

 • Zamknięcie walizki: Upewnij się, że walizka jest dobrze zamknięta i nic z niej nie wystaje. To ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa zawartości i uniknięcia uszkodzeń.

 

 • Wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie: Jeśli wysyłasz walizkę w kartonie, wypełnij wszelkie wolne przestrzenie, aby zapobiec przemieszczaniu się walizki w środku. Możesz użyć do tego celu papieru, folii bąbelkowej lub innego materiału amortyzującego.

 

 

Jak wysłać koła kurierem DHL

 

Wysyłanie kół, opon lub felg kurierem wymaga starannego przygotowania, aby zapewnić bezpieczny transport. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

 

 • Pakowanie pojedynczo: Z uwagi na ich rozmiar i wagę, felgi, opony i koła powinny być nadawane pojedynczo. Możesz skorzystać z usługi DHL DPD, GLS, Ipost oraz GLS, wybierając paczki standardowe o wymiarach kompatybilnych z wielkością wysyłanych przedmiotów.

 

 • Owijanie folią stretch: Przed umieszczeniem kół, felg lub opon w kartonach, dokładnie owiń je folią stretch. Zapewni to ochronę przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami powierzchniowymi.

 

 • Wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie: Po umieszczeniu przedmiotu w kartonie, wypełnij wszelkie wolne przestrzenie styropianem lub innym materiałem amortyzującym. To zapobiegnie przemieszczaniu się przedmiotu w trakcie transportu.

 

 • Alternatywne rozwiązanie bez kartonu: Jeśli nie masz dostępu do całego, odpowiedniego kartonu, możesz usztywnić górę i spód koła kartonem, a następnie owiń całość folią stretch. Należy jednak pamiętać, że taka forma pakowania może być traktowana jako przesyłka niestandardowa, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

 

 

Waga i wymiary

 

Jak zapakować płyny do wysyłki kurierem

 

Zabezpieczenie płynów na czas wysyłki wymaga szczególnej uwagi, aby uniknąć wycieków lub uszkodzeń pojemników. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

 

 • Dobór odpowiedniego kartonu: Wybierz karton pasujący do wielkości i kształtu pojemnika z płynem. Karton powinien być wystarczająco mocny, aby wytrzymać ciężar płynu.

 

 • Wypełnienie kartonu materiałami amortyzującymi: Użyj materiałów, które mogą amortyzować wstrząsy i pochłaniać wilgoć, takich jak styropian, pianka, lub specjalne wypełniacze. To zabezpieczy płyn przed przemieszczaniem się w kartonie i zmniejszy ryzyko uszkodzenia.

 

 • Zabezpieczenie zakrętek: Owiń zakrętki pojemników folią bąbelkową, aby zapobiec ich odkręceniu się w trakcie transportu, a następnie dokładnie zaklej.

 

 • Dodatkowe owinięcie kartonu: Możesz owijać sam karton folią bąbelkową, co zapewni dodatkową warstwę ochrony.

 

 • Zastosowanie folii stretch: Owiń karton folią stretch, która zabezpieczy go przed przemoknięciem i zapewni dodatkową stabilność przesyłki.

 

 • Naklejanie stosownych etykiet: Umieść na kartonie etykiety, takie jak "ostrożnie", "uwaga, szkło" czy "góra-dół". Etykiety te informują kuriera o konieczności szczególnej ostrożności podczas manipulowania przesyłką.
Skorzystaj z usług brokera Tania-Paczka.net, aby zapewnić swoim klientom atrakcyjne ceny przesyłek kurierskich. Z nami możesz nadawać paczki niestandardowe, paczki za pobraniem, palety,  koła, opony, rowery czy zderzaki samochodowe itp. po korzystnych cenach. Tania Paczka to wybór ofert od wielu przewoźników w jednym miejscu. Negocjowaliśmy dla Ciebie konkurencyjne stawki, z których możesz korzystać od razu! Współpracując z nami, zyskasz przewagę na rynku. Sprawdź na naszej stronie ceny kuriera i zacznij oszczędzać już teraz!
 

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum