Koszyk 0,00 0

Sprawdź, na czym polega wysyłanie paczek bez etykiety!

19-04-2023

wysylka-paczkomatem

Interesuje Cię nadanie paczki, ale nie posiadasz drukarki, właśnie zabrakło Ci tuszu lub jesteś na wakacjach i chwilowo nie masz dostępu do urządzeń w swoim domu? A może zależy Ci na przyspieszeniu całej procedury, dlatego zastanawiasz się, czy da się wysłać paczkę bez listu przewozowego? Odpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda wysyłka paczkomatem bez etykiety. Poznaj nowoczesne rozwiązania i zaoszczędź czas oraz bądź bardziej eko.

Firmy kurierskie idą z duchem czasu!

Duża konkurencja na rynku oraz cały czas rosnące oczekiwania konsumentów sprawiają, że firmy starają się na bieżąco aktualizować swoje oferty i wprowadzać nowości. Przesyłki kurierskie to usługi idące z duchem czasu. Coraz więcej przewoźników udostępnia przejrzyste aplikacje mobilne do zarządzania wysyłanymi paczkami, umożliwia ich śledzenie online, wysyła wiadomości SMS i e-mail o zmianach statusów czy dostarczeniu do odbiorcy.

Kolejnym ułatwieniem jest opcja wysyłki paczkomatem, co jest szybkie, wygodne i dostępne 24h na dobę. W tym przypadku możliwe jest nawet nadanie koperty czy pudełka bez etykiety. Jak to działa?

Paczki bez etykiet w Paczkomatach InPost

Firma ta proponuje swoim klientom aplikację InPost Mobile, która daje dostęp do wielu przydatnych opcji. Jedną z nich jest wysyłka paczkomatem bez konieczności drukowania i naklejania etykiety. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się nie tylko dla zabieganych, ale także wszystkich, którym zależy na losie naszej planety i chcą zmniejszyć zużycie papieru oraz emisję szkodliwych gazów powstających m.in. podczas produkcji tuszu.

Aplikację możesz pobrać z AppStore, Google Play lub Huawei AppGallery. Wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim smartfonie, aby samodzielnie zlecić nadanie paczki bez listu przewozowego. Zyskasz także zdalny dostęp do skrytki, opcję śledzenia lokalizacji czy możliwość dokonania opłaty „za pobraniem”. Wszystkie dane pobierane są automatycznie, dzięki czemu zyskujesz swoje własne centrum zarządzania przesyłkami kurierskimi za pośrednictwem telefonu.

Jak wysłać paczkę bez etykiety?

Sprawdź wymiary swojej paczki. Pamiętaj, że w InPost aktualnie dostępne są 3 rozmiary skrytek:

 • 8 x 38 x 64 cm (mała),
 • 19 x 38 x 64 (średnia),
 • 41 x 38 x 64 (duża).

Najlepiej, gdy wybierzesz opakowanie spełniające standardy tego przewoźnika, ponieważ wtedy na pewno nic nie zostanie zwrócone. Zadbaj o zabezpieczenie przesyłanych przedmiotów i dokładne zaklejenie koperty lub kartonowego pudełka.

Na tak przygotowanej paczce nie musisz nic naklejać ani pisać. Otwórz aplikację InPost Mobile i:

 • kliknij „nadaj” (środkowa ikona ze strzałką),
 • określ gabaryt swojej paczki,
 • wybierz wysyłkę pod konkretny adres lub do innego paczkomatu,
 • uzupełnij formularz z danymi,
 • opłać usługę (możesz zrobić tradycyjny przelew, skorzystać z aplikacji bankowej lub płatności BLIK),
 • poczekaj aż aplikacja wygeneruje kod wysyłki i kod QR,
 • w wybranym paczkomacie zeskanuj kod QR ze swojej aplikacji,
 • poczekaj aż skrytka się otworzy i włóż do niej przesyłkę,
 • dokładnie zatrzaśnij skrytkę, aby mieć gwarancję, że nie otworzy jej żadna niepowołana osoba.

nadanie-paczki

Gdzie można nadać paczkę?

Wygodne nadanie paczki bez etykiety możliwe jest w każdym paczkomacie. Nie wiesz, gdzie w Twojej miejscowości znajduje się takie urządzenie? Wystarczy, że wejdziesz na stronę InPost, aby wygodnie wyszukać adres.

Czy w przypadku braku dokumentu przewozowego możliwa jest wyłącznie wysyłka paczkomatem? Niekoniecznie. Obecnie coraz więcej operatorów decyduje się na innowacyjne rozwiązania, dlatego niejeden tani kurier wprowadza usługi dostaw „door to door” z możliwością przywiezienia do nadawcy gotowego listu z danymi zaczerpniętymi z formularza wypełnionego online.

Sprawdź, co możesz wysłać tanim kurierem!

W serwisie Tania-Paczka.net zlecisz przesyłki kurierskie w najlepszej cenie. Pośredniczymy pomiędzy przewoźnikami a klientami, aby umożliwiać osobom indywidualnym i przedsiębiorcom szybki wybór najkorzystniejszej oferty dostępnej na rynku. Współpracujemy z rzetelnymi dostawcami, którzy są liderami polskiego sektora logistycznego. Sprawdź, co możesz wysłać. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na nasz blog, gdzie publikujemy praktyczne porady i branżowe nowinki.

Powrót

Jak wysłać przesyłki niestandardowe w DHL? - Tania-Paczka.net

18.02.2024
Bezpieczna wysyłka nietypowych przedmiotów jak rowery, AGD z DHL. Dowiedz się, jak przygotować i nadać paczkę niestandardową kurierem DHL. ...
CZYTAJ

Jak wysłać paczkę kurierem InPost? | Tania-paczka.net

10.02.2024
Chcesz wysłać paczkę kurierem InPost? Odkryj prosty i szybki sposób z Tania-Paczka.net. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak tanio i szybko nadawać przesyłki z InPost! ...
CZYTAJ

Jak odebrać paczkę z paczkomatu Inpost

04.02.2024
Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost? Dowiedz się, jak skorzystać z kodu odbioru i kodu QR, aby szybko odebrać przesyłkę z automatu Paczkomat. ...
CZYTAJ
Archiwum