Koszyk 0,00 0

Sprawdź, jak zapakować przesyłkę paletową

02-10-2023

poprawne-zapakowanie-przesylki-paletowej

Chcesz wysłać przesyłkę paletową? Musisz prawidłowo przygotować swój ładunek. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać pakowanie palety krok po kroku. Przedstawiamy również sprawdzone sposoby na zabezpieczenie towaru na czas podróży. Przeczytaj nasz poradnik i uchroń swój towar przed przypadkowymi zniszczeniami w drodze. Wybierz i zamów kuriera, który zapewni niezawodną dostawę pod wskazany adres.

 

Zanim wyślesz przesyłkę paletową

Paletowa przesyłka kurierem doskonale sprawdzi się, gdy chcesz dostarczyć do odbiorcy sprzęt AGD lub RTV, meble, duże części samochodowe, narzędzia lub inne przedmioty przekraczające normy dopuszczalne dla standardowych paczek. Z tego rodzaju usługi często korzystają również firmy handlowe, które wysyłają produkty w opakowaniach zbiorczych.

Zanim zamówisz kuriera w Taniej Paczce, wybierz odpowiednią paletę i ją przygotuj. Do wyboru pozostają:

  • pół-palety (80/60 cm),

  • palety euro (120/80 cm),

  • palety przesyłkowe (110/120 cm, 120/120 cm oraz 100/200 cm).

Ważne, aby waga towaru nie przekroczyła 1000 kg, wysokość (razem z paletą) 200 cm, a długość 200 cm. Dodatkowo dostarczane są palety niestandardowe (przekraczające 80/60 cm, 120/80 cm, 110/120 cm, 120/120 cm lub 100/200 cm).

Znajomość obowiązujących standardów pozwoli Ci wybrać oraz zaznaczyć w zamówieniu odpowiedni typ przesyłki i uniknąć dodatkowych opłat.

Pakowanie palety krok po kroku

Dobierz paletę dopasowaną wielkościowo do swojego towaru, aby nie wystawał on poza jej obrys. W sytuacji, gdy nie uda się go ułożyć na podstawie prawidłowo, musisz nadać przesyłkę niestandardową (dodatkowo płatną). Sprawdź, czy deski palety nie są uszkodzone. Zwróć uwagę również na wystające gwoździe, które mogłyby zaczepić się o wysyłane przedmioty.

Wszystkie rzeczy układaj możliwie jak najciaśniej, nie pozostawiając pomiędzy nimi pustych przestrzeni. Dzięki temu nic się nie przewróci, a podczas pokonywania zakrętów czy hamowania nie wytworzą się wibracje, które mogłyby powodować uszkodzenia mechaniczne. Dobrym pomysłem jest dodanie kartonu na zewnętrznych krawędziach. Dopiero tak ustawiony towar zawiń w folię.

Nie zapomnij nakleić na swojej przesyłce kurierem etykiety lub numeru zlecenia.

przesylka-paletowa-tania-paczka

Jak zabezpieczyć przesyłkę paletową?

Bardzo ważne, aby towar ustawiony na palecie nie przesuwał się. Do jego zabezpieczenia możesz wykorzystać:

  • folię stretch – ten rozciągliwy materiał jest najpopularniejszy w branży transportowej. Doskonale dopasowuje się do zawartości o różnych kształtach, pozwala skutecznie chronić przedmioty z wystającymi elementami. Możesz wybrać wersję transparentną lub kolorową. Ta pierwsza zapewnia widoczność przewożonego mienia, druga chroni ją przed spojrzeniami (dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą). Na materiale może zostać nadrukowane logo firmy, jej dane adresowe czy hasło reklamowe (forma reklamy dla przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych). Niewielkie produkty możesz owijać ręcznie (kilka razy), a duże przesyłki paletowe z wykorzystaniem specjalnych maszyn. Zależy Ci na najlepszej ochronie? Wybierz mocną folię jumbo, która składa się z wielu warstw,

  • taśmy spinające z tworzywa sztucznego (taśmy bandujące) – są to elastyczne pasy wykonane z polipropylenu lub poliestru, które pomagają zabezpieczać towary przed przypadkowym przesuwaniem się. Wersje PP idealnie sprawdzają się dla lżejszych produktów, a PE dla tych o dużej masie lub gabarytach (np. elementów drewnianych, betonowych czy stalowych),

  • taśmy spinające ze stali – są polecane do bardzo ciężkich przesyłek paletowych. Często wykorzystuje się je w branży budowlanej, energetycznej czy motoryzacyjnej. Stal jest mocna, ale szybko niszczy się pod wpływem wilgoci (jest podatna na korozję).

Ubezpieczenie palety: dowiedz się więcej

Gdy wysyłasz przedmioty o dużej wartości lub podatne na uszkodzenia, możesz wykupić ubezpieczenie swojej palety. Taka ochrona stanowi zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia, ubytku lub zaginięcia mienia. Niewielka jednorazowa opłata (naliczona przez kuriera w momencie składania zamówienia) zapewni Ci wyższe bezpieczeństwo.

Tania Paczka – broker usług kurierskich

Już wiesz, jak wysłać paletę! Odwiedź stronę Taniej Paczki i zamów kuriera. Nasz serwis to broker usług kurierskich, w którym porównasz ceny oraz warunki dostaw u najbardziej znanych na polskim rynku firm i zarezerwujesz odbiór spod podanego adresu. Realizujemy przesyłki paletowe krajowe i zagraniczne. Sprawdź!

Powrót

Nowości i trendy w usługach kurierskich w 2024 roku

18.06.2024
Rok 2024 przynosi wiele innowacji w branży usług kurierskich. Dowiedz się, w jaki sposób będzie kształtował się nowoczesny rynek usług kurierskich w najbliższych latach!  ...
CZYTAJ

Jak zwrócić paczkę inpost

02.06.2024
Dowiedz się, jak bezproblemowo zwrócić paczkę InPost za pomocą aplikacji InPost Mobile. Szybki zwrot towaru od A do Z. Sprawdź instrukcję krok po kroku! ...
CZYTAJ

Jak prawidłowo zapakować opony do wysyłki kurierem FedEx

21.05.2024
Wyślij opony kurierem FedEx bez problemów! Sprawdź zasady pakowania i dowiedz się, jak szybko i sprawnie nadać przesyłkę. ...
CZYTAJ
Archiwum