Koszyk 0,00 0

Prowadzisz firmę i musisz wysłać dokumenty za granicę? Zobacz, dlaczego warto postawić na kuriera

25-01-2022

Chcesz się dowiedzieć, jak wygląda wysyłka dokumentów kurierem za granicę? Czy każda firma podejmie się wykonania tego rodzaju usługi? Gdzie szukać sprawdzonych, tanich przewoźników, którzy specjalizują się w przesyłkach zagranicznych? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje okażą się dla Ciebie przydatne. 

 

Międzynarodowe środowisko biznesowe to dzisiejsza codzienność wielu firm

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie coraz więcej firm oraz instytucji podejmuje współpracę z kontrahentami zza granicy. Mimo iż szereg spraw biznesowych da się załatwić telefonicznie bądź mailowo, nadal istnieją takie dokumenty, które trzeba mieć w formie papierowej, np. podpisane obustronnie umowy.

Taki stan rzeczy pociąga za sobą konieczność zorganizowania bezpiecznej i taniej wysyłki. Jeśli chodzi o transport na terenie kraju, sprawa jest stosunkowo prosta. W jaki jednak sposób zorganizować przesyłki zagraniczne? Czy każdy kurier podoła temu zadaniu? Jaki środek transportu będzie najlepszy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej.

dokumenty-wysylka

Wysyłka dokumentów do innego kraju – co wybrać?

Aby nadać przesyłkę zagraniczną z dokumentami, nie trzeba odwiedzać urzędu pocztowego. Wystarczy skorzystać z usług sprawdzonego kuriera. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie firmy transportowe godzą się na przewożenie umów czy innych papierów (informacje na ten temat muszą być dostępne w regulaminie). Jak zatem zorganizować sprawną i tanią wysyłkę dokumentów?

Sprawdzanie każdego przewoźnika z osobna może się okazać kłopotliwe i czasochłonne. Pragnąc mieć pewność, że taka usługa zostanie wykonana w należyty sposób, najlepiej jest skorzystać z pomocy brokera kurierskiego. Tego rodzaju pośrednik zapewni Ci dostęp do wielu różnych firm transportowych. Dzięki temu szybko porównasz ich oferty i wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję. 

Warto pamiętać, że obsługujący przesyłki zagraniczne kurier może transportować je drogą lądową lub powietrzną. Transport lotniczy należy do najbezpieczniejszych i najszybszych. Szacowany czas doręczenia paczki to 1-2 dni robocze. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli chcesz wysłać dokumenty do odległego geograficznie kraju.

Przesyłka zagraniczna wysłana kurierem to gwarancja bezpieczeństwa

Decydując się na wysyłkę dokumentów kurierem, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie paczki. Zwykle papiery umieszcza się w tzw. przesyłce kopertowej. Występuje ona w trzech wariantach:

  • standardowym,

  • koperta z folią bąbelkową,

  • specjalna z dodatkowym zabezpieczeniem.

Pamiętaj też, że usługa śledzenia pozwala na bieżąco monitorować lokalizację wysłanych przez Ciebie dokumentów. Wystarczy, że wejdziesz na stronę brokera kurierskiego, który organizuje Twoją wysyłkę i wpiszesz a okienko numer przesyłki

Jakie rodzaje papierów można wysłać kurierem za granicę? Firmy transportowe same ustalają zasady dotyczące zawartości przesyłek zagranicznych, dlatego przed wysyłką warto sprawdzić szczegóły w regulaminie danego przewoźnika. Zwykle jednak dozwolone jest przesyłanie:

  • listów,

  • umów do podpisania,

  • widokówek,

  • zaproszeń,

  • czasopism,

  • niewielkich przedmiotów o wadze nieprzekraczającej 0,5 kg. 

dokumenty-wysylka-za-granice

Dokumenty wysłane tanio i dostarczone na czas

Korzystanie z usług kuriera to doskonały sposób na tanią wysyłkę dokumentów. Na tym jednak nie koniec: pamiętaj, że dzięki brokerowi zyskujesz dostęp do ofert wielu sprawdzonych przewoźników. Dysponują oni rozbudowaną flotą i siecią placówek, co sprawia, że Twoja paczka dotrze do rąk adresata szybko i bez opóźnień.

Niektóre firmy transportowe zobowiązują się do zwrotu poniesionych przez Ciebie kosztów, jeśli nie uda im się dostarczyć przesyłki w wyznaczonym terminie. Szczegółowe warunki przewozu, a także zasady dotyczące odpowiedzialności przewoźnika, zawsze znajdują się w jego regulaminie. Warto więc przed wysyłką zapoznać się z jego treścią.

Sprawdzone sposoby wysyłki dokumentów za granicę

Dzięki pomocy brokera wysyłanie dokumentów kurierem jest szybkie i proste: wystarczy, że zamówisz usługę online i poczekasz na odbiór swojej paczki. Jeśli szukasz sprawdzonego kontrahenta, który specjalizuje się w przesyłkach zagranicznych, lub masz pytania dotyczące taniej wysyłki, skontaktuj się z nami. Z chęcią wyjaśnimy Twoje wątpliwości i pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego przewoźnika. 

Powrót

Jak nadać Paczkę w RUCHu?

30.03.2024
Chcesz wysłać paczkę w sposób szybki i wygodny? Sprawdź jak skorzystać z usługi Paczka w RUCHu! Znajdź najbliższy kiosk i nadaj przesyłkę ✅ ...
CZYTAJ

Jak zaadresować paczkę

29.03.2024
Dowiedz się, jak prawidłowe dane adresata wpływają na szybkość i skuteczność dostawy przesyłek kurierskich. Kluczowe wskazówki i porady. ...
CZYTAJ

Jak nadać Orlen Paczkę

29.03.2024
Instrukcja krok po kroku, jak nadać Orlen Paczkę. Przewodnik, jak szybko i łatwo nadać paczkę w usłudze Orlen Paczka. ...
CZYTAJ
Archiwum