Koszyk 0,00 0

Wysyłka przesyłki paletowej za granicę - co warto wiedzieć?

16-10-2023

przesylka-paletowa-zagraniczna

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się paletowe przesyłki zagraniczne. Korzystają z nich zarówno osoby indywidualne, jak i firmy produkcyjne czy sklepy internetowe dostarczające towary do odbiorców spoza Polski. Co warto wiedzieć o tego typu dostawach? Dowiedz się, jakie produkty można wysłać na palecie i jak je prawidłowo zabezpieczyć. Przeczytaj artykuł, poznaj sprawdzone porady i zamów kuriera, który sprawnie zrealizuje usługę.

 

Zagraniczne przesyłki paletowe

Które przesyłki zagraniczne należy wysłać na palecie? Ten sposób pakowania jest wymagany dla rzeczy o dużych gabarytach.

W Taniej Paczce maksymalna waga całkowita takiego ładunku nie może być większa niż 1000 kg, długość i wysokość po 200 cm, a suma trzech wymiarów (długość, szerokość wysokość) – 600 cm.

Jakie produkty można wysłać paletą?

Na palecie zaleca się wysyłkę rzeczy o wadze przekraczającej 50 kg. W ten sposób możesz zapakować również nieco lżejszą zawartość, gdy zależy Ci na jej dokładnym zabezpieczeniu i uchronieniu przed przesuwaniem się na pace ładunkowej pojazdu dostawczego.

Jako zagraniczne przesyłki paletowe najczęściej dostarczane są:

 • meble,

 • wyposażenie domowe w czasie przeprowadzki,

 • urządzenia AGD,

 • sprzęt RTV,

 • materiały budowlane,

 • duże i nietypowe części samochodowe,

 • maszyny przemysłowe,

 • sprzęt ogrodniczy,

 • ciężkie worki z karmą dla zwierząt,

 • produkty w opakowaniach zbiorczych (np. kosmetyki, leki, artykuły spożywcze).

Prawidłowo zapakowana paleta

Pierwszym krokiem jest dobór palety o wymiarach najlepiej dopasowanych do wysyłanego towaru. Do wyboru pozostają:

 • pół-palety – 80/50 cm,

 • euro palety – 120/80 cm,

 • palety przesyłkowe – 110/120 cm, 120/120 cm lub 100/200 cm.

Gdy paleta jest większa lub ułożone przedmioty wystają poza jej obrys, możesz wybrać przesyłkę niestandardową. Za jej dostawę firmy kurierskie pobierają jednak opłaty dodatkowe.

Wysyłasz pojedyncze urządzenia lub meble? Ustaw je na środku drewnianej podstawy. Większą liczbę paczek układaj ściśle obok siebie i jedna na drugiej. Nie pozostawiaj wolnych luk, ponieważ w czasie podróży pudła mogłyby przesuwać się, co grozi uszkodzeniem zawartości. Im bardziej zwartą konstrukcję zbudujesz, tym lepiej.

Całość możesz obłożyć kartonami wokół – dzięki temu zyskasz lepszą ochronę. Następnie zawiń kilka razy towar wraz z paletą folią stretch. Jest ona bardzo elastyczna, dlatego idealnie dopasuje się nawet do niestandardowych kształtów. Zakłady produkcyjne czy duże sklepy internetowe zwykle wykorzystują specjalne maszyny do foliowania palet i materiał składający się z wielu warstw (folia jumbo).

Dla cięższych towarów przydatne będą taśmy spinające wykonane z PP lub PE. Takie pasy pomogą dodatkowo spiąć produkty z drewnianą paletą. W przypadku materiałów betonowych czy konstrukcji stalowych, jako zabezpieczenie możesz rozważyć profesjonalne taśmy spinające ze stali.

przesylka-na-palecie

Jak zamówić kuriera na Taniej Paczce?

Serwis Tania Paczka to broker usług kurierskich. Współpracujemy z renomowanymi firmami obsługującymi przesyłki zagraniczne. Aby nadać paletę za naszym pośrednictwem:

 • otwórz zakładkę zamów kuriera,

 • zaznacz kraj nadania i kraj dostawy (sprawdź, które państwa są obsługiwane przez naszych dostawców),

 • wybierz typ przesyłki,

 • określ parametry – zaznacz liczbę paczek i rodzaj opakowania (paleta standardowa lub niestandardowa),

 • wpisz wagę i wysokość,

 • wybierz przedsiębiorstwo kurierskie, które ma zrealizować usługę (DHL, DPD, FedEx, GLS, InPost, Ambro Express).

Dodatkowo możesz również wykupić ubezpieczenie zabezpieczające Twój towar przed zagubieniem lub uszkodzeniem. Istnieje możliwość nadania przesyłki za pobraniem (wtedy podaj kwotę pobrania i numer rachunku bankowego do jej zwrotu).

Po wypełnieniu formularza i zatwierdzeniu wszystkich danych zostaniesz przekierowany na stronę płatności. Gdy opłata zostanie zaksięgowana, na podany adres e-mail otrzymasz etykietę. Wydrukuj ją i naklej na swojej przesyłce paletowej.

Zamów kuriera już dziś!

Dowiedziałeś się, jak przygotować przesyłkę zagraniczną, dobrać odpowiednio paletę, prawidłowo ułożyć na niej towar i odpowiednio zabezpieczyć go przed zniszczeniem. Poznałeś również, krok po kroku, proces rejestracji zamówień stosowany przez Tanią Paczkę. Teraz zamów kuriera i dostarcz ładunek pod dowolny zagraniczny adres. Skorzystaj z usług naszego serwisu i płać mniej za dostawy – jako znany w branży broker wynegocjowaliśmy z przewoźnikami bardzo atrakcyjne stawki.

Powrót

Jak wysłać przesyłki niestandardowe w DHL? - Tania-Paczka.net

18.02.2024
Bezpieczna wysyłka nietypowych przedmiotów jak rowery, AGD z DHL. Dowiedz się, jak przygotować i nadać paczkę niestandardową kurierem DHL. ...
CZYTAJ

Jak wysłać paczkę kurierem InPost? | Tania-paczka.net

10.02.2024
Chcesz wysłać paczkę kurierem InPost? Odkryj prosty i szybki sposób z Tania-Paczka.net. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak tanio i szybko nadawać przesyłki z InPost! ...
CZYTAJ

Jak odebrać paczkę z paczkomatu Inpost

04.02.2024
Jak odebrać paczkę z paczkomatu InPost? Dowiedz się, jak skorzystać z kodu odbioru i kodu QR, aby szybko odebrać przesyłkę z automatu Paczkomat. ...
CZYTAJ
Archiwum